Προς το περιεχόμενο

Αγορα V-Drums


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας.

Θελω ν α αγορασω ενα σετ V-Drums και ειμαι αναμεσα στα

 

1) MILLENIUM PRO MESH HEAD / TD-3 SET  http://www.thomann.de/gr/millenium_pro_mesh_headtd3_set.htm

 

2) Roland  TD-3KW          http://www.roland.com/products/en/TD-3KW/index.html

 

Πιο απο τα δυο προτινεται απο αποψη αισθησης στο παιξιμο , ποιοτητας κατασκευης  και δυνατοτητων?

Ισχυει οτι οταν οι σενσορες ειναι στην πανω μερια του pad ειναι χειροτερο?

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα millenium έχουν pad με διχτάκι(mesh heads) και έχουν πολύ καλύτερη απόκριση και αίσθηση από τα λαστιχένια. Επίσης είναι millenium οπότε δεν ξέρω κατά πόσο είναι ανθεκτικά κτλ. Τα άλλα είναι γνωστά επώνυμα με αποδεδειγμένη αξιοπιστία( η roland είναι ίσως η κορυφαία στα ηλεκτρονικά τύμπανα σήμερα) αλλά τα pad είναι λαστιχένια. Το καλό με τα μmillenium είναι ότι έχουν pad για πιατίναι της roland και το τονίζω γιατί το μεγαλύτερο μειονέκτημα των ηλεκτρονικών από τα φυσικά είναι η προσομείωση της αίσθησης των πιατινιών.Κατ'αλλα ο εγκέφαλος με τους ήχους είναι ίδιος. Ίσως κάποιο μέλος με εμπειρία από millemiun να σε κατατόπιζε καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που ειχα roland td-3 με pads απο λαστιχο (η οτι ειναι τελως παντων) και μετα πηγα σε roland td-6kx που εχει ολα τα pabs με δυχτακι εχω να πω οτι η διαφορα ειναι χαωδης.Αν ειναι να παρεις Ε-drums παρε με δυχτακι.Τωρα για τα millenium δεν ξερω να σου πω για την αξιοπιστια τους,απο την αλλη της Roland ειναι πανακριβα.Μια λυση ειναι να παρεις σε πρωτη φαση τα βασικα απο roland δηλαδη εγκεφαλο μποτα πιατινια 1 η 2 και ενα ταμπουρο με δυχτι και σιγα σιγα με τον καιρο να παρεις και αλλα κομματια.Το ξερω οτι ειναι λιγο ξενερα αυτο αλλα αμα θες να το εχεις για πολλα χρονια και να μην πεταξεις τα λεφτα σου τσαμπα αλλα και για να προσομιωσεις το φυσικο σετ οσο ποιο πολυ μπορεις κανε αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου