Προς το περιεχόμενο

E-drums vs ακουστικα drums


ex-PitDealer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άμα παίζεις με ωτοασπίδες ή καλά ακουστικά όπως πρέπει να κάνουν όλοι οι μουσικοί δεν θα χεις πρόβλημα. ;)

εχω παει σε ωρυλα και για τις ωτοασπιδες μου ειπε οτι κοβουν καποιες συχνοτητες αλλα καποιες αλλες κανουν παρτυ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα και οι ωτοασπίδες δεν κάνουν δουλειά,σύμφωνα με τον γιατρό, σταμάτα να παίζεις μουσική ή έστω τύμπανα και παίξε ένα πιο <<ήρεμο όργανο>>. Τα ηλεκτρονικά προσομοιάζουν τα φυσικά αλλά δεν έχουν καμία σχέση με τα κανονικά τύμπανα. Είναι ένας συμβιβασμός με ότι αυτό συνεπάγεται. Απλά ο καθένας ανάλογα με τις ανάγκες του διαλέγει και το κατάλληλο προιόν. Σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να φανταστώ live με ηλεκτρονικά ή χωρίς ωτοασπίδες ΙΜΟ. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν διαφωνω πουθενα μαζι σου σε αυτα που ειπες,μαλιστα η λεξη συμβιβασμος ειναι η πιο σωστη αλλα καλο ειναι να ξερουμε και τι συμβιβαζουμε.ακουστικη απολαυση-μονιμη ζημια ακοης,οι επιλογες δικες μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα διαφωνίσω για την ζημιά στην ακοή αλλά προσωπικά βρίσκω πιο επιζήμιο ένα βράδυ σε ένα club ή bar με τέζα μουσική απ'οτι μια πρόβα με ωτοασπίδες. Και είμαι σίγουρος ο γιατρός θα το επιβεβαιώσει οπότε μην υπερβάλλουμε. Καλές ωτοασπίδες και είσαι οκ. Για να μην πιάσω το ζήτημα ακούμε μουσική από φορητά player με ακουστικά(ψείρες συνήθως)στην διαπασών.............Καλό είναι να προσέχουμε αλλά όχι να υπερβάλλουμε. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απολυτα σωστος,εγω παντως θα προτεινω πρακτικη και ασκησεις τεχνικης σε ενα ηλεκτρονικο η σε ενα practice  σετ ωστε να ακους μονο την ατακα και μετα σε κανονικο ακουστικο σετ ωστε να μην δεχεται το αυτι ολη την πιεση αλλα και να ξεχωριζει  πιο ευκολα τους ηχους, διχως δηλαδη τις ουρες του ακουστικου σετ που μπορουν να σε μπερδευουν,παντως μονο με ηλεκτρικο η μονο με practice  δεν γινεται.θα ειναι σαν να βλεπεις μονο τσοντες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μαγκες οπως και να το κανουμε...συγκρίνεται η βούρτσ με την π@@@α?

αμ δεν....

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου