Προς το περιεχόμενο

Prestige. Μια εταιρεια που λιγοι γνωριζουν


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΕΛΕΟΣ μέχρι και τα λινκ σου έχουν τη λέξη mac  ;D

;D ;D δεν το είχα δεί...αλλά ο Ταρανάκης είναι ερασιτέχνης μπροστά μου...και το δικό μου site έγινε σε Mac, αλλά δεν το γράφει....

 

Σόρι για το οφτόπικ, αλλά πώς το ξέρουμε για τα καναδέζικα ξύλα? Έχω κι εγώ κορεάτικη Eastwood αλλά πουθενά δεν έχω διαβάσει για κάτι τέτοιο από το 2005 που την έχω.

Σωστός, εγώ που έχω τη Delta 6 πάντως λέει Made in China. Για καναδέζικο σχεδιασμό και ποιοτικό έλεγχο ξερω, όχι για ξύλα. Μεταξύ μας μου φαίνεται λίγο περίεργο (και ακριβό) να εξάγουν τα (καναδέζικα) ξύλα στη Κορέα-Κίνα, να γίνονται όργανα και να ξαναμπαίνουν στο Καναδά για μοντάρισμα.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρι για το οφτόπικ, αλλά πώς το ξέρουμε για τα καναδέζικα ξύλα? Έχω κι εγώ κορεάτικη Eastwood αλλά πουθενά δεν έχω διαβάσει για κάτι τέτοιο από το 2005 που την έχω. Ο Robinson που την έχει Καναδός είναι και τα γραφεία τους είναι εκεί, αλλά για τα ξύλα δεν γνωρίζω τίποτα (όχι ότι έχει και την παραμικρή σημασία για μένα - η κιθάρα είναι η βασική μου & πετάει ούτως ή άλλως).

 

Solega εσύ πού την δοκίμασες και πώς την απέκτησες?

 

Δε τη δοκιμασα. Ρισκαρα και μου βγηκε. Την αγορασα απο το ebay. αλλα οπως θα ελεγα και στον φιλο πιο πανω κι εμενα μαζι με τα τελωνεια μου βγηκε γυρω στα 1300€. Χαλαρα ομως με αυτα τα λεφτα δεν επαιρνα τιποτα αντιστοιχα καλο σε Gibson

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Frequently Asked Questions

Where are Prestige Guitars made?

 

All woods are purchased, and blank cut to our specifications, here in Vancouver, BC - Canada. We meticulously go through each batch to bring you the highest grade reserve Quilted Maple Tops. We pride ourselves to offer you these AAA – AAAA Grade quality woods at no extra charge, as they are available on all Standard and Elite models respectively. These Canadian “made for Prestige” Pallets are then boxed and shipped out to our Korean Factory in Inchon, South Korea; where, they are further manufactured, finished and sent back to us here in Vancouver.

 

All Hardware and Seymour Duncan Pickups are Original USA Products which are sent up to us direct for final assembly, wiring, and set-up procedures. Every guitar goes through rigorous inspection before leaving our factory.

 

 

 

απο το site της εταιρειας

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω στο ebay είχα βρει τους ενισχητες και εβγαινε 270 ευρω κομπλε ,προσπαθω να βρω το e-mail που μου είχανε στειλει γενικως με πληροφοριες αλλα τίποτα.

 

(Jasemeister και να φανταστεις οτι το είχα ξεχασει αυτο το ποστ μου !!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου