Προς το περιεχόμενο

ANOMALIE - DAYBREAK (Guitar and Bass cover)


koutsx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Wow! Αρχικά μου έκανε εντύπωση η επιλογή. Εμαθα τον Anomalie και τα #Weeklyjam.

Παρακολουθείς πολύ ενδιαφέροντα πράγματα και προσωπικά μου φαίνεται πολύ δύσκολο το transcription και η εκτέλεση που έκανες/κάνατε. Μπράβο.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aρχικά ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια Yameth!Ναι οντως το δύσκολο κομμάτι είναι να προσπαθήσεις να εξομοιώσεις τον ήχο του lead πλήκτρου , να το πώ έτσι απλά , αλλά το πιο δύσκολο είναι αν πετύχεις το όλο laidback groove που έχει το κομμάτι και το σολιστικό φυσικά!Αυτό το "παίζω λίγο πιο πίσω απο το beat" ας πούμε.Ευχαριστούμε και πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αυτό το "παίζω λίγο πιο πίσω απο το beat" ας πούμε.

 

δύσκολο όντως εγχείρημα και apriori μπράβο για την προσπάθεια...

 

από την άλλη νομίζω ότι εσύ υπηρέτησες πολύ καλά το όλον αλλά το μπάσο δυστυχώς δεν μπόρεσε να διαχειριστεί σωστά χρονικά τις φράσεις σε πολλά σημεία, με αποτέλεσμα στα ξένα από τέτοια ακούσματα αυτιά μου να προκαλέσει μια συνεχή ενόχληση που προσομοίαζε σε "ναυτία"... ήταν και "έξω" στο "mix" και το πρόβλημα διογκωνόταν...

 

νόμισα μάλιστα ότι ίσως πρόκειται για πρόβλημα latency της κάρτας σας (μια και ο φίλος μας μπασίστας εμφανώς το κατέχει το όργανο) και για να είμαι βέβαια και δίκαιος άκουσα συγκριτικά και το original που όμως επιβεβαίωσε την αρχική μου αντίληψη...

 

μπράβο λοιπόν και πάλι, αλλά (αν δεν έχω κουφαθεί) κατά την ταπεινή μου άποψη, χρίζει επαναπροσέγγισης...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου