Προς το περιεχόμενο

synthesizer για metal


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.Θα ηθελα να μου προτεινετε καποιο synth για μεταλ και οικονομικο αν γινεται.

εκτος αν υπαρχει καποια αλλη επιλογη μεσω pc.εχω ακουσει οτι παιρνουν σκετα πλκτρα και τα συνδεουν σε pc καπως ετσι.δεν το εχω ψαξει.

 

 

 

 

ευχαριστω εκ των προτερον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχουν συνθ για metal.

Στα χέρια σου είναι να το κάνεις να ''δέσει'' με την μέταλ μπάντα σου.

Οικονομικό ,φορητό και με ωραίες λειτουργίες θα σου πρότεινα να φύγεις από pc και να πάς σε ένα workstation. Τσέκαρε τις αγγελίες. Παίζουν πολλά korg (trinity,tr,triton),roland (fantom xs κτλ).

Ακομά πιο οικονομικά είναι τα romplers. Υamaha cs6,juno d....και ότι άλλο βρεις στις αγγελίες.

Δωσε μας περισσότερες πληροφορίες...είναι πολύ γενική η ερώτησή σου.

Προσωπικά ζητάω ελαφριά μηχανήματα,για να μην μου πέφτει η μέση,και υψηλής ποιότητας δείγματα ήχων.

 

Πάντως ότι και να πάρεις..στο χέρι σου είναι να το κάνεις να ακουστεί.Από μόνο του..δεν κάνει τίποτα.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Korgious για το KORG x50 τι λες ? φτηνό, ελαφρύ (πολύ ελαφρύ), πολύ εύκολο στη μεταφορά, καλοί σχετικά ήχοι για τα λεφτά του και -σε video- το έχω δει να το δουλεύουν σε κάποιες metal μπάντες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το korg x50 δεν μου φανηκε καθολου ασχημο μπορω να πω..απλα ειμαι λιγο αρχαριος σε αυτα γι αυτο και ηταν λιγο γενικη η ερωτηση μου..μου εχουν προτεινει για το korg le επισεις παλιο μοντελο αν θυμαμαι καλα αλλα το εχω βρει μονο μεταχειρισμενο και επισεις δεν ξερω αν θα μου κανει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτιδήποτε κι αν επιλέξεις,άκουσέ το ,δούλεψέ το.

Διάβασε τα χαρακτηριστικά του.Δες την συνδεσιμότητά του με τον ''έξω'' κόσμο και αν μπορεί ευκολα να μεταφερει δεδομένα,να φορτώσει δεδομένα.

Το LE είναι άξιο όργανο,αλλά παλιό πλεόν. Για πρώτο όργανο να πειραματιστείς,θα στο πρότεινα.

 

Μην παίξεις την κουβέντα με το ποιο μοντέλο θα έπρεπε να έχεις.

Πες μας τι θα θελες να ακούσεις από το όργανο.Τι ήχο έχεις στα αυτιά σου.

 

Μέχρι τώρα με τι παίζεις?

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον επαιζα για λιγο σε ενα korg pa1x..απλα για να παιξω πηγαινα σπιτι του χαδερφου μου.αυτος πιο πολυ επαιζε ελληνικα αλλα ειχε αρκετους ηχους μεσα,και μου προτεινε το le για αρχη.πιο πολυ το θελω για black/death metal ειδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου