Προς το περιεχόμενο

Περί ντεσιμπέλ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πλάσμα κουάρκ-γλουονίων.

 

Συμφωνα με το στανταρ μοντελο ναι.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

λιοιπόνε...

για τα 1100 (1110 για την ακρίβεια) db χρειαζόμαστε 1,180591620717411e+21 Watt*...

 

για να τρολάρω λιγάτσι, να προτείνω κι ένα pollάτσι...

 

αν υποθέσουμε ότι φτιάχναμε ένα ηχείο που να μπορεί να δεχθεί την ισχύ του ενός και κάτι εξάκις εκατομμυρίου watt κι έναν ενισχυτή να την παρέχει, πιο cd και ποιου καλλιτέχνη θα χρησιμοποιούσαμε ως πηγή για να δημιουργηθεί η μαύρη τρύπα?... ;D ;D ;D

 

 

* σόρυ αν έπεσα κάνα τρισεκατομμυριάκι έξω... από μαθηεμετικά δεν... 8)

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"πλασμα"

 

Πλάσμα κουάρκ-γλουονίων.

 

Παιδιά, άμα είναι να βρίζεστε, με π.μ.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες και την Tunguska. ;)

Είχα την εντύπωση ότι το Κρακατόα ήταν το δυνατότερο που έχει καταγραφεί αλλά από μια πρόχειρη έρευνα που έκανα (με αξιόπιστες πηγές, όλες στο Ιντερνέτ ;D ) φαίνεται ότι η Τουνγκούσκα του ρίχνει στα αυτιά (pun intended).

300dB; Mercy!

 

Παιδιά, άμα είναι να βρίζεστε, με π.μ.

Ρε μπας και βρίζουν εμάς; Να κάνω μια αναφορά καλού-κακού;

 

 

λιοιπόνε...

ποιου καλλιτέχνη θα χρησιμοποιούσαμε ως πηγή για να δημιουργηθεί η μαύρη τρύπα?... ;D ;D ;D

Είπαμε,

Disaster Area was a plutonium rock band from the Gagrakacka Mind Zones and was generally regarded as not only the loudest rock band in the Galaxy, but also as being the loudest noise of any kind at all. Regular concert goers judged that the best sound balance was usually to be heard from within large concrete bunkers some thirty-seven miles away from the stage, whilst the musicians themselves played their instruments by remote control from within a heavily insulated spaceship which stayed in orbit around the planet - or more frequently around a completely different planet.

 

Their songs are on the whole very simple and mostly follow the familiar theme of boy-being meets girl-being beneath silvery moon, which then explodes for no adequately explored reason.

 

Many worlds have now banned their act altogether, sometimes for artistic reasons, but most commonly because the band's public address system contravenes local strategic arms limitations treaties.

 ;D

sound.thumb.jpg.f5c36aeaea767cb0ce471d4db12a4442.jpg

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι συγκρισεις db νομιζω γινονται για ισες αποστασεις απ'την πηγη σωστα?

 

Τωρα για την Τουγκουσκα, συμφωνα με εγκυρες πηγες (Alien races book) δεν ηταν μετεωριτης αλλα διαπλανητικη μαχη από εμφυλιο δυο εξωγήινων φυλων απ'το Συμβουλιο των 5.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μπας και βρίζουν εμάς; Να κάνω μια αναφορά καλού-κακού;

 

Είναι προφανές ότι βρίζονται μεταξύ τους. Μπορεί να μην ξέρω πολλά αλλά τόσα ξέρω. Άνοιξε κι εσύ κανα βιβλίο. Αφού λέει πλάσμα λιθουανίου-γλοτανίου ο άλλος.

 

BTW μπορείς να βάλεις την εικόνα με έναν τρόπο που να διαβάζεται;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BTW μπορείς να βάλεις την εικόνα με έναν τρόπο που να διαβάζεται;

Για δες τώρα.

 

Είναι προφανές ότι βρίζονται μεταξύ τους. Μπορεί να μην ξέρω πολλά αλλά τόσα ξέρω. Άνοιξε κι εσύ κανα βιβλίο. Αφού λέει πλάσμα λιθουανίου-γλοτανίου ο άλλος.

Έχεις δίκιο μάλλον, και φαίνεσαι και διαβασμένος, αλλά εγώ θα τους την τραβήξω την αναφορά για μάθουν. Βλέπουν και μικρά παιδιά εδώ μέσα!

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου