Προς το περιεχόμενο

Γινεται να ειναι η γκρινια εποικοιδομητικη?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ηθελα την αποψη σας, τελικα συνεισφερεις σε τιποτα γκρινιαζοντας για μια κατασταση δεδομενη,(για την ελληνικη μουσικη σκηνη επι του παροντος) η τελικα πρεπει να κανεις αυτο που αφορα μονο εσενα, οσο το δυνατον καλυτερα;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την κριτικη σου εχεις καθε δικαιωμα να κανεις,οι εμμονες ομως δεν  βοηθουν σε τιποτα.Οπως και να χει τζαμπα thread ανοιξες κατα την ταπεινη μου γνωμη.Ας γκρινιαξουμε για την γκρινια των αλλων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειπα φιλτατε να γκρινιαξουμε,εχει μπολικα threads γι αυτο. Ισα ισα το αντιθετο περιμενω. Θελω να δω κατι θετικο απο μια συζητηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Η γκρίνια είναι κακό πράμα. Και δεν έχω κατασταλάξει ακόμα: Είναι χειρότερη γι αυτούς που την ακούνε ή για την ίδια την ψυχολογία αυτού που επιμένει να γκρινιάζει?

Οφείλω να ομολογήσω ότι η γκρίνια μπορεί να με "λυγίσει". Είναι επομένως -σε κάποιες περιπτώσεις- αποτελεσματική. Πλην όμως είναι ύπουλο και απάνθρωπο όπλο και θα έλεγα ότι πρέπει να απαγορευθεί από τους αρμόδιους διεθνέίς οργανισμούς.

 

Τέλος, για να μην αρχίσω να γκρινιάζω, δώστε μου έναν καλό λόγο για τον οποίο η παρούσα συζήτηση πρέπει να παραμείνει στο Μουσική & Μουσικοί.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε, βαλ'την στους Ανέμους (τους Στρατηγούς, για να μην ξεχνιώμαστε ::) ::)).

 

Τι εποικοδομητική...... Το να λες μια αρνητική γνώμη ναι, μπορεί να είναι εποικοδομητικό. Το να γκρινιάζεις και λίγο μπορεί να βγάλει λίγο την ένταση από μέσα σου. Αλλά η σοβαρή γκρίνια απλά σε εγκλωβίζει και γίνεται αυτοσκοπός το πώς θα γκρινιάξεις καλύτερα και πιο πειστικά ( ;D ;D ;D, αλλά το εννοώ σοβάρα). Πρακτικά μένουμε σ'αυτό και δεν προχωράμε όσο θα μπορούσαμε. Σπατάλη χρόνου είναι (την οποία εγώ κάνω συχνά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οφείλω να ομολογήσω ότι η γκρίνια μπορεί να με "λυγίσει". Είναι επομένως -σε κάποιες περιπτώσεις- αποτελεσματική. Πλην όμως είναι ύπουλο και απάνθρωπο όπλο και θα έλεγα ότι πρέπει να απαγορευθεί από τους αρμόδιους διεθνέίς οργανισμούς.

 

Στρατηγέ μου, αν γίνει αυτό θα γίνει παγκόσμια γυναικεία επανάσταση, με συνθήματα του τύπου "φέρτε ξανά την γκρίνια στα σπίτια μας" και "κάτω ο διάλογος, ζήτω το πρήξιμο".

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οφείλω να ομολογήσω ότι η γκρίνια μπορεί να με "λυγίσει".

+10, χαλαρά....τώρα βέβαια, αν θα υποχωρήσω ή θα σπάσω κεφάλια(αν και στο 99,9% των περιπτώσεων είμαι κατά τις βίας)

παίζεται...

Μακριά από εμάς..

 

Στρατηγέ μου, αν γίνει αυτό θα γίνει παγκόσμια γυναικεία επανάσταση, με συνθήματα του τύπου "φέρτε ξανά την γκρίνια στα σπίτια μας" και "κάτω ο διάλογος, ζήτω το πρήξιμο".

Όπα μαν , μη το βλέπεις έτσι, οι γυναίκες ΔΕΝ γκρινιάζουν...λένε απλά τη γνώμη τους  ;D ;D  ;D ;D

 

 

Τσάμπα καίει η....κονσόλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

....

Όπα μαν , μη το βλέπεις έτσι, οι γυναίκες ΔΕΝ γκρινιάζουν...λένε απλά τη γνώμη τους  ;D ;D  ;D ;D

 

Και είναι ανάγκη να την λένε σε Dm7 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....

Όπα μαν , μη το βλέπεις έτσι, οι γυναίκες ΔΕΝ γκρινιάζουν...λένε απλά τη γνώμη τους  ;D ;D  ;D ;D

 

Και είναι ανάγκη να την λένε σε Dm7 ?

Καλύτερα το μινοράκι (έστω και 7ης), που έχει και μια γλύκα,πες ότι κάνεις chil-out.Φαντάσου να ήταν σε *5 (όπου *=το ακόρντο της αρεσκείας σου)με κάμποσο distortion...συνέχεια στην τσίτα θα ήσουν looool :)

Τσάμπα καίει η....κονσόλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου