Προς το περιεχόμενο

Swans - 3/3/2017 Gagarin


schreivox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Πολύ δυνατό λάιβ. Ο κόσμος έμεινε εμβρόντητος πραγματικά. Σημειώθηκαν και λιποθυμίες (καμιά δεκαριά) από την ένταση.. Η μουσική τους, όπως το βλέπω, έχει κάτι που ''χαρακτηρίζει το σήμερα'' . Το γκρουπ πραγματικά φιλικό και αντί-σταρ . Το λάιβ της χρονιάς; θα δειξει  :)

 

 

  Επίσης, μου προκάλεσε ενδιαφέρον το opening με τον Ψαραντώνη και την κομπανία του λαούτο, κρουστό κλπ. με την έννοια οτι τους είδα σε έναν χώρο που συμβατικά δεν ταιριάζουν λόγω έντασης, ορθάδικου, ροκάδικου κλπ.  Δυστυχώς, δεν τους βοήθησε η ώρα έναρξης με τη φασαρία του κόσμου που έμπαινε αλλά παραδόξως πήγε καλά το εγχείρημα.

      (Το θεωρώ  ωραία επιλογή λόγω του ντόπιου στοιχείου τους που προσδίδουν  σε μια [θεωρητικά world]  ψυχεδελική και φολκ σκηνή. )

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά που μας προειδοποίησες περι db....

 

Θα πας, απόψε; Δυστυχώς, είμαι εκτός πόλης. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πας, απόψε; Δυστυχώς, είμαι εκτός πόλης. :(

 

μετά από αυτά που ακούω για εντάσεις μου κόπηκε η όποια όρεξη.

ίσως βρισκόμασταν....  :D

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως τα db είναι βασανιστήριο. Ειδικά τo 2011 που τος είχα ξαναδεί είχα σοκαριστεί απ'την ένταση. Μάλιστα, είχα παραπονεθεί και σε ένα μέλος τους  και μου είχε πει ότι το κάνουν για τα overtones που παράγονται απ΄την εκκωφαντική ένταση.

 

    Τώρα σαν να ήταν πιο σιγά .. μάλλον ήταν που ήμουν προετοιμασμένος  ψυχολογικά ;D    Πάντως, δεν μπορώ να πω- αυτή τη φορά ήταν πιο οργανωμένοι. Μοίραζαν προαιρετικά ωτασπίδες στην είσοδο καθώς είχαν βάλει και σήμανση στην πόρτα ότι υπάρχουν ''εξαιρετικά υψηλές εντάσεις'' .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Πολύ δυνατό λάιβ. Ο κόσμος έμεινε εμβρόντητος πραγματικά. Σημειώθηκαν και λιποθυμίες (καμιά δεκαριά) από την ένταση.. Η μουσική τους, όπως το βλέπω, έχει κάτι που ''χαρακτηρίζει το σήμερα'' . Το γκρουπ πραγματικά φιλικό και αντί-σταρ . Το λάιβ της χρονιάς; θα δειξει  :)

 

 

  Επίσης, μου προκάλεσε ενδιαφέρον το opening με τον Ψαραντώνη και την κομπανία του λαούτο, κρουστό κλπ. με την έννοια οτι τους είδα σε έναν χώρο που συμβατικά δεν ταιριάζουν λόγω έντασης, ορθάδικου, ροκάδικου κλπ.  Δυστυχώς, δεν τους βοήθησε η ώρα έναρξης με τη φασαρία του κόσμου που έμπαινε αλλά παραδόξως πήγε καλά το εγχείρημα.

      (Το θεωρώ  ωραία επιλογή λόγω του ντόπιου στοιχείου τους που προσδίδουν  σε μια [θεωρητικά world]  ψυχεδελική και φολκ σκηνή. )

 

Τους είχα δεί την προηγούμενη φορά που είχαν έρθει Αθήνα. Οντως πάρα πολλά db αλλά εδώ έχουν λόγο, προσωπικά βίωσα "σωματικά" τη συναυλία εκείνη. Απο τις συναυλίες που θυμάμαι, αξίζει να τους δεί κάποιος μια φορά τουλάχιστον !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Swans χωρίς ντεσιμπελ δεν γίνεται :) Βέβαια είχαν πάντα το alter ego τους τους Skin που είναι η ίδια μπάντα με άλλη πρόταση, κάπως το αντίθετο από άποψης θορύβου κτλ., επίσης καταπληκτική μουσική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου