Προς το περιεχόμενο

Ελληνικοι Ρυθμοι σε παρτιτουρα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σε ολους .Εχω καιρο να ανεβασω ασκηση σε παρτιτουρα και εντελως τυχαια ''ξεθαψα ''

καποιες παλιες παρτιτουρες με Ελληνικους ρυθμους.Τις ειχα παρει απο εναν φιλο και συναδελφο ντραμερ την εποχη που τον αντκατεστησα σε ενα καμπαρε στον Πειραια που δουλευε.

Επρεπε να τις εχω στο αναλογιο για ασφαλεια μιας και το μαγαζι ειχε μπαλετο και ο ρυθμος επρεπε να ειναι ακριβης .

Αν σας προκαλουν ενδιαφερον θα ανεβασω και αλλες (και με ξενους ρυθμους -με ονομασιες που δεν πολυχρησιμοποιουνται πλεον )..καλη μελετη.

1224346351_.thumb.jpg.8694c40bd45651b9e50d6ed5870b62b5.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Καλημέρα και ευχαριστούμε για το δώρο.Πράγματι πολύ ωραίο!Εγώ μελετούσα(ακόμη και τώρα) στο ωδείο ένα βιβλίο για τους Ελληνικούς λαικούς ρυθμούς,του κ.Μεταλληνού.Είναι πολύ ωραίο και κατα την γνώμη μου "σωστό" να γνωρίζουμε τους ρυθμούς του τόπου μας...Ευχαριστώ και πάλι!

 

Καλό Σαββατοκύριακο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως φίλε αγαπητέ..εγώ την τύπωσα την landscape σελίδα σου.Δεν είναι κακό να έχω μερικά έτοιμα patterns στο pc. Ανέβασε και τίποτα άλλο..οποιοδήποτε είδος..μέχρι και ξένο.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ' σαι καλα Περικλη σ'ευχαριστουμε man , πολυ χρησιμη η παρτιτουρα κι οτι αλλο θελεις ανεβασε χαμενο δεν θα παει να εισαι σιγουρος για αυτο  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου