Προς το περιεχόμενο

Gibson LP studio, epiphone ή καποια άλλη;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παίδες' date=' σας διαβάζω καιρό, αλλά μόλις χθες εφτιαξα account για να μοιραστώ μαζί σας τον προβληματισμό μου (προβλήματα που έχουμε εμείς οι νέοι καλοκαιριάτικα :oops: :lol: ).

 

Eίμαι στη φάση αγοράς μιας -τρίτης ηλεκτρικής κιθάρας :roll: (και όχι δεν έχω να ξοδέψω τα λεφτά μου σε τίποτα καλύτερο όπως το να πάω διακοπές :P ).[/quote']

 

... θα κάνω μια χαζή ερώτηση αλλά μη γελασεις ... Οταν δοκίμασες την Studio ίδρωσες καθόλου ???? Απο προσωπική εμπειρία το μπράτσο αυτής της κιθάρα κυριολεκτικά κολλάει όταν ιδρώσεις λίγο (τουλάχιστον της δικής μου Studio), τόσο που στο τέλος την πούλησα ! και αγόρασα μία Deluxe Stratocaster (USA) με ένα Humbucker (1400euro) και βρήκα την υγειά μου. :D

 

Εάν θέλεις δές το review που έγραψα όταν την αγόρασα

http://www.noiz.gr/modules.php?name=Reviews&rop=showcontent&id=45

 

 

Πάντως έχει πολύ καλό sustain (498/490 Humbuckers). Το μπράτσο της ειναι 50's εμένα μου φάνηκα πολύ ξεκούραστο σε σύγκριση με την Μεξικάνα Fender που έχω. Δεν την θεωρώ value for money

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Aυτό με τον ιδρώτα και το μπράτσο το έχω ακούσει και από άλλους ιδιοκτήτες Gibson. Τυχαίνει σε μερικούς (δεν έχουμε όλοι την ίδια σύσταση στον ιδρώτα μας) και συνήθως σε καινούργιες κιθάρες. Οταν παιχτούν για κάποιο καιρό και "στρώσουν" το πρόβλημα σταματάει να υφίσταται. Είναι για όσον καιρό είναι το βερνίκι φρέσκο. Αυτά δεν τα έχω δει ο ίδιος, επαναλαμβάνω, αλλά μου το έχουν πει γνωστοί που "το έχουν πάθει". Δεν συμβαίνει πάντα.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου