Προς το περιεχόμενο

Κλοπή Τρίχορδου Μπουζουκιού! Παρακαλώ βοηθείστε!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητοί Social φίλοι. Χθες το βράδυ δυστυχώς μου έκλεψαν το τρίχορδο μπουζούκι μου καθώς και την ηλεκτρική κιθάρα μου (Schecter 006 Extreme) μέσα από το αυτοκίνητό μου στο κέντρο της Αθήνας, στην Πειραιώς. Πιο συγκεκριμένα το μπουζούκι είναι του φίλου του Μπάμπη του Βιώνη που παίζουμε μαζί στον ΓΟΡΔΙΟ ΔΕΣΜΟ και εδώ και πολλά χρόνια μου το έχει “δανείσει” και το είχα σαν δικό μου. Με αυτό δούλευα, ηχογραφούσα και μελετούσα. Εκπληκτικό χειροποίητο μπουζούκι (μπουζουκομάνα πιο συγκεκριμένα) με υπέροχο ήχο και χρονολογίας του 1989. Δυστυχώς όνομα κατασκευαστή δεν θυμάμαι. Σας παραθέτω όμως 3 φωτογραφίες τόσο του μπουζουκιού όσο και της κιθάρας. Σαν αξία είναι ανεκτίμητη τόσο για μένα όσο και για τον Μπάμπη καθώς ήταν το πρώτο μπουζούκι το οποίο αγόρασε. Σαν καθαρά υλική αξία επίσης έχει μεγάλη καθώς το θεωρούσα σαν ένα από τα καλύτερα μπουζούκια σε ήχο που έχω παίξει καθώς εκτός από την κορυφαία κατασκευή κουβαλούσε και την μυρωδιά 24 σχεδόν χρόνων κάτι το οποίο δεν αγοράζεται... Την κιθάρα την είχα αγοράσει εγώ πριν περίπου ένα χρόνο. Μικρότερης αξίας (250 ευρώ) η οποία βέβαια ξαναγοράζεται πολύ πιο εύκολα αν και ήταν ίσως το τελευταίο κομμάτι αυτής της πετυχημένης σειράς. Θα ήθελα λοιπόν την βοήθειά σας: Αν ακούσετε να πωλείται κάποιο τρίχορδο μπουζούκι, αν ξέρετε κάποιον οργανοποιό ή κατάστημα εγχόρδων τόσο στην Αθήνα όσο και στην επαρχία παρακαλώ προωθήστε του αυτό το μήνυμα με τις φωτογραφίες... Αν ξέρετε κανένα παζάρι που γίνεται (εκτός από του Μοναστηρακίου που ήμουν σήμερα κανά 2ωρο και της Ιεράς Οδού) ρίχτε το σαν ιδέα...Ο,τιδήποτε άλλο σκεφτείτε σαν παρακαλώ πείτε το μου!

Mpouzouki_-_Guitar_Thodoris_Nikolaou_6974962702_2.thumb.JPG.cc6bc047e0a4f4bdf400925b80695693.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα,εύχομαι να τα βρεις.

 

Θα σου πρότεινα να ρίχνεις καμιά ματιά στις αγγελίες του  www.rembetiko.gr

που συνήθως ανεβαίνουν πολλά μπουζούκια,μπας και είναι αφελής ο κλέφτης και το ανεβάσει..

 

Αν θέλεις διάβασε στη δεύτερη σελίδα εδώ:

http://www.noiz.gr/index.php?topic=196279.10

όπου ένα μέλος κάνει λόγο για ένα κλεμμένο λευκό μπουζούκι που το βρήκαν σε κάποιο bazaar στα βόρεια.

Ίσως ο φίλος μπορεί να σου δώσει καμιά πληροφορία για το που έγινε αυτό το παζάρι οργάνων να πας και εσύ..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδέα: Έχουμε μερικά στοιχεία: -[υπαρχουν συμμοριες +(συμμμορια απο τις πρωην χωρες του ανατολικου μπλοκ)- που ανοιγουν αμαξια και οτι οργανα βρουν μεσα τα στελνουν εξω].

Το google προσφερει μεταφραση φρασεων αλλα και αναζήτηση σε οποια γλώσσα επιθυμεις. Μετεφρασε καποιες λεξεις κλειδια σχετικα με το μπουζουκι που εκλάπει, σε ρωσικα ή παρεμφερείς γλώσσες. Μαζι κοτσαρεις και τις λεξεις "αγγελία" και "πωλείται". Τέλος, βαζεις ως χρονικη περιοδο τις τελευταιες ημέρες.Τα αποτελέσματα θα περιέχουν πληθος αγγελιών μερικες εκ των οποιων θα έχουν και φωτογραφίες. Δεν εχεις παρα να ριξεις μια ματια στις φωτο μηπως η "προώθηση" της ιδιοκτησιας σου έγινε έτσι απρόσεκτα σε αλλη χωρα.

Οπως και να εχει, καλη τυχη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδέα: Έχουμε μερικά στοιχεία: -[υπαρχουν συμμοριες +(συμμμορια απο τις πρωην χωρες του ανατολικου μπλοκ)- που ανοιγουν αμαξια και οτι οργανα βρουν μεσα τα στελνουν εξω].

Το google προσφερει μεταφραση φρασεων αλλα και αναζήτηση σε οποια γλώσσα επιθυμεις. Μετεφρασε καποιες λεξεις κλειδια σχετικα με το μπουζουκι που εκλάπει, σε ρωσικα ή παρεμφερείς γλώσσες. Μαζι κοτσαρεις και τις λεξεις "αγγελία" και "πωλείται". Τέλος, βαζεις ως χρονικη περιοδο τις τελευταιες ημέρες.Τα αποτελέσματα θα περιέχουν πληθος αγγελιών μερικες εκ των οποιων θα έχουν και φωτογραφίες. Δεν εχεις παρα να ριξεις μια ματια στις φωτο μηπως η "προώθηση" της ιδιοκτησιας σου έγινε έτσι απρόσεκτα σε αλλη χωρα.

Οπως και να εχει, καλη τυχη :)

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την καλή σου ιδέα Tthawth. Θα το κάνω άμεσα  :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι.Σε τετοιες περιπτωσεις,αν δεν εχεις αποδειξη αγορας,πως αποδεικνυεις στην αστυνομια οτι ειναι δικο σου?

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε ίσως κι εδώ βρεις μιά άκρη:

 

ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΖΑΡΙ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ (BUY - SELL - TRADE)

ΠΑΡΑΜΟΝΗ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΣΤΟ 7SINS CLUB. ΑΠΟ ΤΙΣ 10 ΠΡΩΙ ΕΩΣ 6 ΑΠΟΓΕΥΜΑ. ΠΟΥΛΗΣΤΕ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΤΕ ΜΟΥΣΙΚΑ ΟΡΓΑΝΑ ΚΑΙ ΜΟΥΣΙΚΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ. ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΡΟ ΟΜΟΝΟΙΑΣ.

 

ΓΙΑ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΣΤΟ [email protected] και στο

[email protected]

 

http://www.facebook.com/events/391343944287831/

 

Hot Dog .......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε ίσως κι εδώ βρεις μιά άκρη:

 

ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΖΑΡΙ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ (BUY - SELL - TRADE)

ΠΑΡΑΜΟΝΗ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΣΤΟ 7SINS CLUB. ΑΠΟ ΤΙΣ 10 ΠΡΩΙ ΕΩΣ 6 ΑΠΟΓΕΥΜΑ. ΠΟΥΛΗΣΤΕ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΤΕ ΜΟΥΣΙΚΑ ΟΡΓΑΝΑ ΚΑΙ ΜΟΥΣΙΚΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ. ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΡΟ ΟΜΟΝΟΙΑΣ.

 

ΓΙΑ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΣΤΟ [email protected] και στο

[email protected]

 

http://www.facebook.com/events/391343944287831/

 

Πολύ δυνατό post. Για άλλη μια φορά συγκινούμαι από τους φίλους του noiz... :-\

 

(Yameth ευχαριστούμε)  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου