Προς το περιεχόμενο

Ηelp Για Ενισχυτή


zade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΧΑΙΡΕΤΩ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ...

 

ΩΣ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΖΗΤΩ ΤΙς ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΩΝ ΣΕ ΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ...

 

δεν ξερω τι ενισχυτη να παρω...και εξηγουμαι

 

εχω μια αμερικανικη jazzmaster και αμεσα θα αποκτησω και την tonelab se.το θεμα ειναι ποιος ενισχυτης θα ηταν ιδανικος για την σε επακρο αξιοποιηση αυτων.να τονισω πως τον θελω για στουντιο προβαδικο(μικρο) και αποκλειω τους λαμπατους (αν και περιμενω αντιδρασεις σε αυτο...)λογω του οτι δεν εμπιστευομαι τη χρηση του σε αλλους που προβαρουν εκει...

εχω ηδη κοιταξει για τον fender fm212.λεω να μη διαθεσω πολλα καθως για το σπιτι ηδη εχω δρομολογησει την αγορα ενος pro junior.

αυτα και περιμενω τις προτασεις σας.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αποκλειω τους λαμπατους (αν και περιμενω αντιδρασεις σε αυτο...)λογω του οτι δεν εμπιστευομαι τη χρηση του σε αλλους που προβαρουν εκει...

 

πιστεψε με αν ο αλλος ειναι καφρος, οτι ενισχυτη και να βαλεις, θα τον καταστρεψει :lol: :lol: :lol: :wink:

 

εχω ηδη κοιταξει για τον fender fm212

δεν μπορω να καταλαβω τι σας εχει πιασει με αυτον τον ενισχυτη, ενταξει εχει 2x12 αλλα αυτο δεν λεει τιποτα, προσωπικα τον θεωρω επιεικως απαισιο!!!

 

κοιτα τους ενισχυτες της tech 21 και της roland (αν σκεφτεσαι για modelling)

 

Παντως μιας και ανεφερες την tonelab, εχει συζητηθει το θεμα της αρκετα σε παλιοτερα θεματα, οποτε μια αναζητηση θα σε διαφωτησει, εν ολιγης, προτεινεται η χρηση της μπποστα απο λαμπατους καθαρους ενισχυτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε την Tonelab με το καλό και μετά πάρε τους δρόμους με κιθάρα και πεταλιέρα και άκου όποιον ενισχυτή (σχεδόν) βρείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για την απαντηση.σε μια σχετικη αναζητηση ψιλοπελαγωσα 8O και για αυτο εθεσα παλι το θεμα,το οποιο ειναι σε νεα βαση καθως δεν θελω λαμπατο μιας και θα εχω εναν σπιτι μου :wink:

 

 

και κατι αλλο....η tonelab le εχει κυκλοφορησει στην αγορα?μηπως να αναθεωρησω περι se και να κοιταξω για αυτην????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλώς τον....:wink:

Δες αυτό το thread. (Ήταν και η δική μου πρώτη ερώτηση στο forum)

Κατατίθενται οι απόψεις διαφόρων μελών σχετικά....

http://www.noiz.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=6233

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορω να καταλαβω τι σας εχει πιασει με αυτον τον ενισχυτη' date=' ενταξει εχει 2x12 αλλα αυτο δεν λεει τιποτα, προσωπικα τον θεωρω επιεικως απαισιο!!!

[/quote']

 

Εχεις δικιο stavrilian ...πιστευω οτι ο FM ειναι ενας φτηνος κινεζικος ενισχυτης βαφτισμενος Fender! :lol:

Ακομα και το FM 100 Head που δεν εχει τα φτηνα ηχεια παλι εχει μουφα ηχο.

Texas tone that's bad to the bone...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε καποιον ενισχυτη οχι πολυ ακριβο,οσα watt νομιζεις οτι σου φτανουν για το προβαδικο σου. Κοιτα να εχει καλα 12" ηχεια και "Return" απο πισω.

Στειλε εκει το Tonelab και εισαι κομπλε!Ουσιαστικα ο ενισχυτης σου δεν θα ειναι τιποτα αλλο παρα ενας τελικος με ηχεια. :wink:

Texas tone that's bad to the bone...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστεψε με αν ο αλλος ειναι καφρος' date=' οτι ενισχυτη και να βαλεις, θα τον καταστρεψει :lol: :lol: :lol: :wink:

 

[/quote']

 

Και εγώ κάφρος είμαι αλλά δεν χαλάω ενισχυτές :lol: :lol: :lol:

 

Γιατι δεν κοιτάς και κανέναν Marshall απο τη σειρά MG;;

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε καποιον ενισχυτη οχι πολυ ακριβο' date='οσα watt νομιζεις οτι σου φτανουν για το προβαδικο σου. Κοιτα να εχει καλα 12" ηχεια και "Return" απο πισω.

Στειλε εκει το Tonelab και εισαι κομπλε!Ουσιαστικα ο ενισχυτης σου δεν θα ειναι τιποτα αλλο παρα ενας τελικος με ηχεια. :wink:[/quote']

 

ή πάρε ένα Tech 21 Power Engine 60 που είναι ακριβώς αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου