Προς το περιεχόμενο

NewMelodicHardRock Project-"Rain Or Shine" releases "Seize The Night"


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά!

Είμαστε οι "Rain Or Shine", παίζουμε μελωδικό hard rock και πριν λίγες μέρες κυκλοφορήσαμε το πρώτο μας album με όνομα "Seize The Night".

 

Αυτή είναι η σελίδα μας στο facebook!  https://www.facebook.com/rainbandshine

 

Μπορείτε να ακούσετε όλα τα κομμάτια του δίσκου, online σε μέτρια ποιότητα mp3 στο Reverbnation εδώ.    https://www.facebook.com/rainbandshine/app_2405167945

 

Αν σας αρέσει η δουλειά μας φυσικά μπορείτε να κάνετε like στο Facebook page μας,ή follow στο Twitter, ενώ αν σας αρέσει πάρα πολύ η δουλειά μας  :P μπορείτε να κάνετε download του δίσκου σε άψογη ποιότητα, μαζί με digital booklet μόνο για 4 €, σε αυτή τη σελίδα.      http://rainorshine1.bandcamp.com/releases

 

Ρίξτε ένα αυτί!

Κάθε κριτική (καλή ή κακή), απορία, ερώτηση πάντα ευπρόσδεκτη!  :)

 

Spread the word people να το ακούσει κόσμος!  ;D

Stay tuned!More news comin' soon!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολύ ωραία δουλειά παιδιά,μπήκα και εγώ να ρίξω ένα αυτί και τα άκουσα όλα απο 2 φορές,έπαθα πλάκα με τα τραγούδια,χαλαρά playlist για τις επόμενες ημέρες,ωραία παιξίματα φοβερές μελλωδίες,τρελλά φωνητικά!!!!!!!!!!!!!!!!!!Δεν θα σταθώ σε αρνητικά πράγματα που ίσως έχω εντοπίσει εξαλλου σπάνια το κάνω,σας έυχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι ''καλοτάξιδο''!!!!! Και πάλι πολλά μπράβο παίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα ολοκλήρωσα την ακρόαση! Η δουλειά σας μου άρεσε πάρα πολύ!

 

Το είδος που παίζεται είναι απ' τις μεγάλες μου συμπάθειες. Παικτικά αρτιότατοι, τα φωνητικά πολύ ωραία και ταιριάζουν γάντι στο στυλ σας, πιασάρικα riff και μελωδικά σόλο.

 

Συγχαρητήρια από μένα και καλή πορεία σε εσάς και στο δίσκο σας!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία δουλειά παιδιά και όμορφες ιδέες!

Ιδιαίτερα σημαντικό για μένα είναι ότι δεν βαρέθηκα καθόλου ακούγοντας όλα τα τραγούδια συνεχόμενα (κάτι που μου συμβαίνει όλο και πιο συχνά τελευταία με δισκογραφικές δουλειές στο - αγαπημένο μου - συγκεκριμένο είδος μουσικής).

Επίσης, αν κατάλαβα καλά όλη η δουλειά έχει γίνει από 2 άτομα;

Μπράβο και πάλι!

Ιντονέησον ημάς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε για την ακρόαση και για όλα τα καλά τα λόγια geodimitri  :)

 

Thanks, manosko! Χαίρομαι πολύ που σου άρεσε!Στη σύνθεση,στις κιθάρες,στη φωνή,στο μπάσο και στα synth είμαι εγώ, ενώ στα κρουστά και στα τύμπανα το άλλο το παιδί! Backing vocals κάναμε και οι 2 και φωνάξαμε και extra 4 τραγουδιστές. Οπότε για το μουσικό μέρος ο πυρήνας είμαστε εμείς οι 2. Και για το λόγο αυτό λέμε ότι πρόκειται για project και όχι για full band (τουλάχιστον όχι ακόμα).  :)

 

Η παραγωγή-μίξη έγινε από εμένα στο homestudio μου και το mastering στο Online Mastering Stockholm από τον Chris Snyder.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλη δουλεια , ωραιες συνθεσεις που δεν μοιαζουν μεταξυ τους , υπαρχει μεσα η 'ροκ παραδοση' αλλα σερβιρισμενη με φρεσκο και συγχρονο τροπο  .

 

ενα σχολιο σχετικα με αυτο που διαβασα οτι εισαστε 2 με τον εναν να εχει αναλαβει τα περισσοτερα οργανα .Αυτο για μενα ειναι πλεονεκτημα  ως προς την ομοιογενεια του υφους και την αποδοση αυτου που εχετε στο μυαλο σας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να'σαι καλά alpatman! Ευχαριστούμε πολύ!

Ισχύει 100% αυτό που είπες! Πραγματικά, δεν σταθήκαμε σε κανένα περιορισμό γιατί ξέραμε ακριβώς τι θέλαμε να πετύχουμε και δεν υπήρξαν καθόλου διαφωνίες, συμβιβασμοί κτλ. Προσωπικά, του'δωσα και κατάλαβε!  :P

Το αρνητικό της υπόθεσης είναι πως απαιτείται σωστή έρευνα μουσικών ώστε να υπάρξει σύνθεση μπάντας για να αποδοθεί πλήρως η δουλειά μας live και έτσι όπως ακριβώς το φανταζόμαστε!Αλλά ούτως ή άλλως δεν είναι αυτό το κύριο μέλημα μας αυτή τη στιγμή.Ίσως,λίγο πιο μελλοντικά...δεν βιαζόμαστε :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως το one man ή two man show είναι ιδανικό σενάριο όταν θέλεις να βάλεις βάσεις και να «χτίσεις» αυτό που έχεις συγκεκριμένα στο μυαλό σου. Απ’ την άλλη βέβαια, αν έπειτα βρεθούν και λοιπά μέλη που μοιράζονται το ίδιο πάθος/τρέλα, υπάρχουν αρκετές πιθανότητες να υπάρξει και μια περαιτέρω εξέλιξη λόγω της παρουσίας και άλλων συστατικών στη σύνθεση της μπάντας (με την προϋπόθεση πως τα νέα συστατικά είναι καλά). Πάντως πολύ καλές και ευχάριστες οι μουσικές, συνοδευόμενες από καλό παίξιμο και παραγωγή, μπράβο και καλή συνέχεια!

...When i got the music i gotta place to go...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου