Προς το περιεχόμενο

delay


Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα φωτα σας παρακαλώ... μετα απο αποτυχημενο search στο site θελω την βοηθεια σας... το budget ειναι μεχρι 100 ευραίους...

 

σκεφτόμουν για αυτο...

 

http://www.thomann.de/gr/digitech_digidelay_bodeneffekt.htm

 

ολες οι προτασεις ευπροσδεκτες...

αν υπαρχει και κατι σε μια ψηφιακο σε αυτη την τιμή αν και δεν εχω προβλημα με τα ψηφιακα

learn to swim...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες να το βαλεις σε effects loop παρε το digitech....αν παλι το θες για "in front of the amp" καλη και φτηνη λυση ειναι και το carl martin red repeat του οποιου ο ηχος εχει ενα τελειως "analog flavor"..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

http://www.thomann.de/gr/digitech_digidelay_bodeneffekt.htm

 

ολες οι προτασεις ευπροσδεκτες...

αν υπαρχει και κατι σε μια ψηφιακο σε αυτη την τιμή αν και δεν εχω προβλημα με τα ψηφιακα

ποιος σου ειπε πως το digidelay δεν ειναι ψηφιακο?

παιζεις και με τα drive του ενισχυτη σου?

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε Rover αν οντως χρησιμοποιεις drive απ'τον ενισχυτη σου ,τοτε το "in front of the amp" delay δεν ειναι η ενδεδειγμενη λυση......κι αυτο γιατι ενω θα ακους τον παραμορφωμενο ηχο του drive καναλιου ,οι επαναληψεις απο το πεταλι θα ειναι "clean" και θα μπερδευονται περιεργα με το παραμορφωμενο σημα....το red repeat σωζει μερικως αυτο το προβλημα γιατι εχει tone control το οποιο αν το κλεισεις τελειως τα rereats του μουνταινουν και "ψιλοβρωμιζουν", αλλα και παλι το προβλημα εστω και μειωμενο παραμενει....go for the digitech και βαλτο στο eff.loop...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου