Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για το Audacity...


jeremy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα...Εχω το Audacity 1.2.6 και κάπου κάπου καταπιάνομαι με καμια ψιλοηχογράφηση (κιθάρα, φωνή και καμιά 2η κιθάρα ενίοτε για να το εμπλουτίσω λίγο). Το πρόβλημά μου είναι στο συγχρονισμό των καναλιών: Σε κάθε ηχογράφηση παίζω με μετρονόμο αλλά και πάλι βγαίνει ασυγχρόνιστο (π.χ ένα σόλο πάνω από τη ρυθμική κιθάρα). Μπορώ κάπως να το ρυθμίσω αυτό?

 

Υ.Γ. Να διευκρινίσω οτι έχω την free edition του Audacity και μου έχει απενεργοποιημένες πάνω απ΄τις μισές επιλογές.

Απλά σκέφτηκα μήπως υπάρχει κάποια λύση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υ.Γ. Να διευκρινίσω οτι έχω την free edition του Audacity και μου έχει απενεργοποιημένες πάνω απ΄τις μισές επιλογές.

 

?

 

Τι εννοεις την free edition του audacity? Ειναι GPL, free, open source, για ολα τα λειτουργικα συστηματα (linux, windows, osx). ( http://audacity.sourceforge.net/ ). Λογικα, το οτι οι επιλογες σου ειναι απενεργοποιημενες δεν εχει να κανει με το οτι δεν πληρωσες.

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν να χεις δίκιο!  :) Είχα την εντύπωση οτι είναι κάτι σαν demo και οτι υπάρχει και ολόκληρο το πρόγραμμα, αλλά δεν θυμόμουν καλά. Γιατί όμως είναι απενεργοποιημένες οι περισσότερες λειτουργίες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον πρέπει να 'διαλέξεις' αυτό που έχεις ηχογραφήσει και οι επιλογές θα εμφανιστούν,με CTRL+A.

Εχω Φ-εντερικές διαταραχές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου