Προς το περιεχόμενο

jcm800ri vs 2061x vs silverjubilee ri vs 1987x


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ψαχνω εναν british ηχο αλλα δεν μπορω ν αποφασισω...τον 800αρι και τον 1987χ και τον slp τους ειχα καθως και τον kerry king 800 και randyrhoads..

 

τον silver jubilee δεν τον εχω δοκιμασει καθως και το πιτσιρικι 2061χ που με προβληματιζει η απουσια αλλων παραμετρων εκτος volume και tone..

 

σε δωματιο θα παιζει attenuator εχω και φυσικα την αγαπημενη μου καμπινα marshall  με greenbacks

 

μην προτεινετε αλλου ειδους ενισχυτες εχω ηδη εναν mark v αλλα μου λειπει ο μαρσαλλ ηχος...

 

με ενδιαφερουν κυριως τα καθαρα british με το λιγο σπασιμο δηλαδη...

 

με εχει προβληματισει ο silver jubilee λογω του οτι  εχει 2 καναλια οποτε καλυπτεσαι....τους πλεξι θα πρεπει να τους πουσαρω εγω με κανα πεταλακι...

 

πειτε τη γνωμη σας αν γνωριζετε θα βοηθησει...και με gibson παιζω αλλα κυριως σε british λατρευω μονους...

 

ευχαριστω προκαταβολικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατ'αρχας υπαρχει αυτος:

https://marshallamps.com/products/amplifiers/mini-jubilee-series/2525h-mini-jubilee/

κατα δευτερον τι ακριβως ψαχνεις σε ενα  marshall που δε στο εδωσαν οι υπολοιποι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειπα οτι δεν μου τον εδωσαν...καλη λυση για μενα εμεινε σπιτι ο 800αρης....απλα επειδη καποιους δν τους εχω δοκιμασει ποτε ειπα ν μου πειτε γνωμες....τωρα το γιατι τους πουλησα ηταν για αλλο εξοπλισμο που χρειαζομουν οχι γιατι δεν ηταν καλοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως αν δεν δοκιμασεις ο ιδιος το οργανο ,δεν μπορεις να βγαλεις καποιο συμπερασμα .εδω πολλες φορες το δοκιμαζεις και δεν εισαι σιγουρος .η επιλογη του καταλληλου εξοπλισμου στην συγκεκριμενη φαση που τον ψαχνεις ,θελει πολυ χρονο και πολλες δοκιμες με την ηρεμια σου (για αυτο και οι αγγελιες μας μας εχουν ανοιξει τα αυτια και πανω απο ολα να ξερεις ακριβως τι ψαχνεις .)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο τοσες δοκιμες σε μαρσαλ και σαφη συμπαθεια προς τον βρετανικο ηχο, μηπως να δοκιμαζες αλλες αντιστοιχες εταιρειες οπως πχ orange, hiwatt, laney?

 

Η ακομα καλυτερα να φτιαξεις εναν custom ενισχυτη που θα ειναι βρετανικος (el34 αντε το πολυ kt) και να ειναι και p2p και να μπορεις να καθισεις με τον κατασκευαστη και να του πεις τι θελεις, πως το θελεις και να τον φερεις ακριβως στα μετρα σου?

Rock'n Roll doesn't create psychos. It helps psychos to be more creative...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου