Προς το περιεχόμενο

Service και ανταλλακτικά...πληρώνουμε και μεταφορικά;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κύριοι, για όσους ενδιαφέρθηκαν να διαβάσουν τον πόνο μου ....και για να μην τραβιούνται και οι ίδιοι σε παρόμοια κατάσταση...

 

Τελικά το PC361 το έφτιαξα εξολοκλήρου μόνος μου.

 

Την Παρασκευή παρέλαβα οθόνη, main και σασί πλευρικά.

 

Απο Αμερική. Οι άνθρωποι μου τηλεφώνησαν και μου ζήτησαν συγγνώμη για την αργοπορία λόγω του τυφώνα Sandy.

 

Το κόστος: σε ευρώ 358 € με τα μεταφορικά.

Το Σάββατο το έλυσα, κατσαβίδια κολλήσεις βιδώματα .Σε 3 ώρες με προσοχή και μεράκι, άναψε και παίζει. Και είναι και κουκλί ξανα.  :)

 

Η Bon Studio Μου έκανε έκπτωση στα 800 συν φ.π.α. να τα παραγγείλω αλλά να περιμένω μέχρι Ιανουάριο που θα ερχόντουσαν με την μεγάλη δική τους παραγγελία.

Τους πλήρωσα 30 € συν φ.π.α. και πήρα το μηχάνημα πίσω.

 

Σαφώς και δεν συμφώνησα.

 

Τώρα....η Αθηναϊκή Μεταφορική δεν με αποζημίωσε, ενώ είχε πει (και τα 2 στελέχη της εταιρίας ) ότι θα με αποζημίωναν.

Ούτε την ελάχιστη αποζημίωση.

Λόγω της απο πλευράς μου συχνής επικοινωνία με είπαν αγενή και μαλάκα. Και μου το έκλεισαν στα μούτρα το τηλέφωνο δυο φορές.

 

Τους κατήγγειλα στο ΙΝΚΑ.

 

Ασφαλίζετε τα όργανα στις μεταφορικές σας και καλή σας τύχη.

 

 

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τουλαχιστον εχεις το οργανο πλεον να παιζεις και οχι να το παρκαρεις στη Μπον μέχρι να φιλοτιμηθούν να κουνήθουν.

 

Τεράστιο Χ από μένα η εταιρεια. Ανίκανοι και προκλητικοί.

 

Και όλα αυτά, πριν τη δική σου ιστορια Κώστα.

Δεν ειναι ένα και δύο τα παραδείγματα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα....η Αθηναϊκή Μεταφορική δεν με αποζημίωσε, ενώ είχε πει (και τα 2 στελέχη της εταιρίας ) ότι θα με αποζημίωναν.

Ούτε την ελάχιστη αποζημίωση.

Λόγω της απο πλευράς μου συχνής επικοινωνία με είπαν αγενή και μαλάκα. Και μου το έκλεισαν στα μούτρα το τηλέφωνο δυο φορές.

 

Τους κατήγγειλα στο ΙΝΚΑ.

 

Ασφαλίζετε τα όργανα στις μεταφορικές σας και καλή σας τύχη.

 

Σε παρακαλώ πες το όνομα της εταιρείας δημόσια,μην φοβάσαι.

 

Επίσης σoυ είχαν δώσει deadline για την αποζημίωση και μετά απλά σου είπαν πως δεν θα σε αποζημιώσουν;Μπορείς να γίνεις πιο λεπτομερής σχετικά με το τι σου είπαν τα 2 στελέχη με τα οποία μίλησες;

 

 

 

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω ήδη αναφέρει.

Αθηναϊκή Μεταφορική. Στην Μαγούλα.

Ο 1ος από την πρώτη στιγμή που είδε το συμβάν μου είπε ότι θα αποζημιωθώ. Έστειλα ότι έγγραφα ζήτησε, του βρήκα οικονομικές λύσεις είτε σε σέρβις είτε σε αγορά καινούριου το οποίο τους έβγαινε πολύ φθηνότερα.

Πέρασε ένας μήνας και δεν έδιναν απάντηση. Το όργανο ήδη ήταν στην Μπον Στούντιο.

 

Η ασφαλιστική τους είπε όχι επειδή το όργανο δεν είναι καινούριο, αλλά τους εξήγησα ότι τρέχει στην αγορά, τους έδειξα τιμολογήσεις καταστημάτων και ανέμενα.

 

Δεν επικοινωνούσαν ποτέ.

Μετά από 1 μήνα, ο 1ος δεν μπορούσε να μου δώσει απάντηση και με παρέπεμψε στο μεγάλο και καλά αφεντικό.

Του εξήγησα την όλη κατάσταση και ότι χάνω δουλειές χωρίς το όργανο.

Με έγραψε κανονικά,ήταν όλο σε συναντήσεις, μια στο γραφείο ,μιά έξω. Μου έδωσε deadline ημέρα Τετάρτη ότι θα απαντούσε με το ποσό της αποζημίωσης.

Μετά από τηλέφωνα, φτάσαμε Παρασκευή. Δεν απαντούσε πουθενά. Κάποια στιγμή μετά από μηνύματα τηλεφωνητή και στην εταιρία που του άφησα, με πήρε να μου πει πόσο αγενής είμαι. Του απάντησα ότι δεν τιμάει τα παντελόνια και τον λόγο του,...και η απάντησή του ήταν...''είσαι και πολύ μαλάκας'' και μου το έκλεισε το τηλέφωνο.

 

Σε κάποια άλλη χώρα ,με οργάνωση και επαγγελματισμό, όλα αυτά θα είχαν λήξει είτε άμεσα είτε μέσω δικαιοσύνης μαζί με διαφυγόντα κέρδη και ηθική αποζημίωση.

Εδώ, απλά...το έφαγα και το χώνεψα.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω ήδη αναφέρει.

Αθηναϊκή Μεταφορική. Στην Μαγούλα.

 

Καλά δεν παίζομαι... ;D

 

Με συγχωρείς,απλά την μεταφορική δεν την ξέρω,πρώτη φορά την ακούω και έτσι όπως διάβασα το post σου υπέθεσα ότι η έδρα της μεταφορικής απλά βρίσκεται στην...Αθήνα  :-[  ;D

 

Η ασφαλιστική τους είπε όχι επειδή το όργανο δεν είναι καινούριο...

 

Αυτό περίμενα να ακούσω.Το που θα "πατούσε" η ασφαλιστική τους για να μην σε πληρώσει...Έλεγξες αν όντως υφίσταται αυτός ο όρος ή αν "έριξαν άδεια για να πιάσουν γεμάτα";

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αθηναϊκή Μεταφορική. Στην Μαγούλα.

 

Πως λεμε DHL-Bερολίνου?FEDEX-Νεας Υόρκης?UPS Λονδίνου?..ΚΑΜΜΙΑ σχεση... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω διάθεση, χρόνο και χρήμα να τους κυνηγήσω.

Το συμβάν μου, να μπει στην λίστα.

 

Παράδειγμα προς αποφυγή.

 

Την καλημέρα μου σε όλους τους Ανθρώπους. Στα ανθρωπάρια που μας κάνουν την ζωή δύσκολη και θέλουν να λέγονται και επαγγελματίες, ''κατάρα στον λαδέμπορα''.  ;D

 

Πως λεμε DHL-Bερολίνου?FEDEX-Νεας Υόρκης?UPS Λονδίνου?..ΚΑΜΜΙΑ σχεση... ;D

 

Νίκο;....την ΤΝΤ θα ήθελα να τους στείλω....μπουρλώτο !!! ;)

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου