Προς το περιεχόμενο

Αγγελιες vs humor


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφορμη για αυτο το θεμα,η κατασταση στις αγγελιες που ειδικα τελευταια εχει εκτραχυνθει τελειως.

 

Τα πραγματα θεωρω οτι ειναι απλα:Ενα ποσοστο μελων γραφονται μονο για να πουλαν την πραματεια τους.Θα μπορουσε να γινεται δεκτο αν εκαναν τον κοπο να δουν τους κανονες ή αν εγραφαν σαν να απευθυνονται σε νοημονες ανθρωπους.Προσωπικα δεν με ενοχλει ιδιαιτερα η κατασταση ,ισα ισα διασκεδαζω παρα πολυ με τετοια ποστς,αλλα μιας κ καποιος πρεπει να το πει,ανοιξα εγω αυτο το θεμα.

 

Ο σκοπος των αγγελιων (φανταζομαι κ διορθωστε με αν κανω λαθος) δεν ειναι να μετατραπει το νοιζ σε xe.gr για μουσικα οργανα,αλλα να διευκολυνθουν τα μελη με αγοραπωλησιες μεταξυ τους.Υποστηριζω οτι στις αγγελιες πρεπει να συμμετεχουν μελη της κοινοτητας κ οχι εμποροι, επαγγελματιες ή ημι-επαγγελματιες εκτος αν αυτο δεν αντιβαινει στα μετρα ελαστικοτητας που εχουν τεθει για τις αγγελιες.

 

Προταση για να μην πλατειαζω:οπως ακριβως συμβαινει κ σε αλλα fora,να επιτρεπεται η δημοσιευση αγγελιων σε μελη που εχουν μια στοιχειωδη συμμετοχη σε αλλα θεματα (πχ 20 ποστς κοινου ενδιαφεροντος πριν αρχισουν να σπρωχνουν πραμα) και μια υποχρεωτικη χρονικη περιοδο εως οτου τους επιτραπει η δημοσιευση της αγγελιας (οχι γραφομαι για να πουλησω)

 

Φιλικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 127
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Κ εγώ συμφωνώ. Είναι πάρα πολυ οι οποίοι έχουν ένα μοναδικό ποστ το οποίο είναι του στύλ:

 

pwleitai kai gamw ta ergaleia. Mpampis, 65846468464.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας,

 

ειμαι νεο μελος στο Noiz.υπηρξα και στο παρελθον προσπαθοντας να ενταχτω στο συγκεκριμενο φορουμ υπο του ονοματος taxfreesax.για λογους προφανεις για εναν newbie δεν καταφερα να κατανοησω τον τροπο λειτουργιας του σαιτ με αποτελεσμα νωρις νωρις να το εγκαταλειψω.συντομα ανακαληψα ενα αντοιστιχο φορουμ που με κερδισε περισσοτερο για δικους μου λογους οι οποιοι δεν ειναι τοσο σχετικοι με το εν λογω θεμα,με αποτελεσμα να γινω ενεργο μελος στον τομεα της ανταλλαγης αποψεων περι κιθαρας και εξοπλισμου καθως και διαφορων μικρο αντικειμενων στις αγοραπωλησιες.

 

Προ ημερων και κατα τις τελευταιες μερες τοθ Ιανουαριου,βρεθηκα στην αναγκη να συγκεντρωσω ΑΜΕΣΑ ενα ποσο για προσωπικο λογο,με αποτελεσμα να αποφασισω να ΞΕΠΟΥΛΗΣΩ τον κιθαριστικο μου εξοπλισμο,σαν μια προχειρη και αμεση λυση ωστε να συγκεντρωσω το ποσο αυτο.

 

Προχωρησα συνεπως στην αναγγελια πωλησης του εξοπλισμου μου αυτου ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΑΝΑΓΚΗΣ σε αλλο σαιτ καθως θυμηθηκα και το εν λογω σαιτ του noiz,με σκοπο να απευθυνθω.σε ισως μεγαλυτερο κοινο και να καταφερω να κανω πραξη τον καθολου ευχαριστο σκοπο μου.να συγκεντρωσω το ποσο της αναγκης.

 

Δε θα σταθω στο γεγονος οτι αρκετοι ηταν αυτοι που προσπαθησαν να εκμεταλλευτοθν την αναγκη ενος μελους-κιθαριστα-χομπιστα,και καρπωθουν αντικειμενα του εξοπλισμου μου σε τιμες χαμηλοτερες.

 

Απλα με αφησε εκπληκτο η αποφαση/εκτελεση της ποινης μου με διαδικασιες που θα ζηλευε και το ανωτερο δικαστηριο,να διαγραφει η αγγελια μου υπο τον τιτλο της ''εμποριας'',ενω η συγκεκριμενη αγγελια μου φιλοξενηθηκε στο υποφαινομενο σαιτ για 6 ημερες ηδη και ενω ηδη εχουν πουληθει αρκετα αντικειμενα εξοπλισμου για κιθαριστες.

 

Θεωρω οτι η αγγελια μου ηταν ΣΑΦΗΣ οτι ''ΛΟΓΩ ΑΝΑΓΚΗΣ'' η συγκεκριμενη αγγελια λαμβανε χωρα και θεωρησα οτι θα μπορουσα να βοηθηθω απο το εν λογω σαιτ σε μια δυσκολη τετοια στιγμη.σιγουρα δεν ειναι καθολου ευχαριστο για μενα να μπαινω σε μια τετοια διαδικασια ξεπουληματος του εξοπλισμου μου και-ελατε για λιγο στη θεση μου- να πρεπει να δωσω το ποσο σε τακτοποιηση χρηματικη (οχι π.χ. για αναβαθμιση αυτου)

 

εν κατακλειδι,αισθανομαι πολυ απογοητευμενος απο τον τροπο διαγραφης της αγγελιας μου( υπο τον τιτλο της ''εμποριας''-θεος φυλαξοι-),απο την υποτιθεμενη φιλοξενεια του εν λογω σαιτ,και γενικα απο το ''χιουμορ'' οπως αναγραφεται παραπανω για αναλογες  περιπτωσεις...

 

 

με τιμη,

 

taxfree

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα παιδες, μην θεωρητε και απιθανο το σεναριο καποιος να παρακολουθει το

site για καιρο και να ερθει η στιγμη να ποσταρει (για κατω απο τις 20 φορες που ειπε ενας παραπανω) σαν ενα απο τα πρωτα θεματα του καποια πωληση

 

γενικα μπορω να καταλαβω το σκεπτικο της κερδοσκοπιας και της ηλιθιας εμποριας

μεσω ενος site οπως αυτο

 

αλλα δεν πιστευω οτι θα επρεπε να ειναι κριτηριο τα ποστ ποστ που εχει κανει

αλλα το ποσο η αγγελια ειναι λογικη , και οχι ακραια και κατα ακολουθηση

κερδοσκοπικη...

 

υγ. γυρισα αργα σπιτι, δεν ειμαι παλιο μελος, δεν εχω ποσταρει αγγελια(ουτε γενικα ποστ, αλλα το παρακολουθω καθημερινα το φορουμ

    και γενικα αυτα πιστευω...

 

 

φιλικα

 

αλεξης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

με τιμη,

 

taxfree

 

 

Φιλε τοσο εχει καινουριο,πεσε λιγο ;D

 

^ αυτο ειναι το υποτιθεμενο χιουμορ κ ο τιτλος του θεματος ισως ειναι ατυχης αλλα δεν μπορεσα να σκεφτω κατι καλυτερο.(εννοω παντως τις αγγελιες που ειναι για γελια)

 

Την περιπτωση σου δεν την ξερω,δεν ειχα ιδεα οτι ειχες βαλει αγγελια κ οτι διαγραφηκε,αλλα νομιζω ειναι σαφες το τι προτεινω.Να μην γινεται εμποριο μεσα απο αυτον τον χωρο,αλλα συναλλαγες μεταξυ των μελων που πανω κατω "γνωριζονται" μεταξυ τους.Οπως θα εχεις δει εχει προκυψει ενα θεμα κ στον αλλο ιστοτοπο που προτιμησες.Για αυτα τα πραματα μιλαω κατα κυριο λογο, καθως κ για την ολοκληρωτικη αγνοια για τους κανονες του φορουμ,αλλα κ τους στοιχειωδεις κανονες συμπεριφορας απο τα μελη που γραφονται ΜΟΝΟ για να πουλησουν.

 

Κατα τα αλλα επιτρεψε μου να εμμενω στην προταση μου:Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει μια κοινοτητα που η δραστηριοτητα της ειναι γυρω απο τη μουσικη τεχνολογια να μετατραπει σε χωρο δημοσιευσης αγγελιων.Καποια στιγμη θελησα κ εγω να πουλησω κατι κ γραφτηκα στο adsl.gr κ μολις ειδα οτι δεν μπορω κατευθειαν να βγαλω αγγελια αρχικα στραβωσα,αλλα μετα καταλαβα οτι ειναι πολυ thoughtfull κ λογικο κι ας μην εγινε η δουλεια μου.Εξαλλου γι αυτο υπαρχει η XE.

 

Παρεπιμπτοντως κ για να μην παρεξηγηθω,αν δεν συνεβαιναν τα παρατραγουδα που αναφερω κ μπορεις να δεις (αν κ πολλα ευτυχως σβηνονται),δεν θα ειχα κανενα προβλημα να δημοσιευονται "ευπρεπεις" κ λογικες αγγελιες απο διαφορους ιδιωτες,αλλα ετσι οπως εχει εκφυλιστει το θεμα δεν μπορω να σκεφτω αλλη λυση.

 

Σε καθε περιπτωση εγω που το προτεινα ειμαι ενα απλο μελος κ το λογο θα παρουν αργοτερα οι αρμοδιοι.

 

 

Φιλικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας,

 

ειμαι νεο μελος στο Noiz.υπηρξα και στο παρελθον προσπαθοντας να ενταχτω στο συγκεκριμενο φορουμ υπο του ονοματος taxfreesax.για λογους προφανεις για εναν newbie δεν καταφερα να κατανοησω τον τροπο λειτουργιας του σαιτ με αποτελεσμα νωρις νωρις να το εγκαταλειψω.συντομα ανακαληψα ενα αντοιστιχο φορουμ που με κερδισε περισσοτερο για δικους μου λογους οι οποιοι δεν ειναι τοσο σχετικοι με το εν λογω θεμα,με αποτελεσμα να γινω ενεργο μελος στον τομεα της ανταλλαγης αποψεων περι κιθαρας και εξοπλισμου καθως και διαφορων μικρο αντικειμενων στις αγοραπωλησιες.

 

Προ ημερων και κατα τις τελευταιες μερες τοθ Ιανουαριου,βρεθηκα στην αναγκη να συγκεντρωσω ΑΜΕΣΑ ενα ποσο για προσωπικο λογο,με αποτελεσμα να αποφασισω να ΞΕΠΟΥΛΗΣΩ τον κιθαριστικο μου εξοπλισμο,σαν μια προχειρη και αμεση λυση ωστε να συγκεντρωσω το ποσο αυτο.

 

Προχωρησα συνεπως στην αναγγελια πωλησης του εξοπλισμου μου αυτου ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΑΝΑΓΚΗΣ σε αλλο σαιτ καθως θυμηθηκα και το εν λογω σαιτ του noiz,με σκοπο να απευθυνθω.σε ισως μεγαλυτερο κοινο και να καταφερω να κανω πραξη τον καθολου ευχαριστο σκοπο μου.να συγκεντρωσω το ποσο της αναγκης.

 

Δε θα σταθω στο γεγονος οτι αρκετοι ηταν αυτοι που προσπαθησαν να εκμεταλλευτοθν την αναγκη ενος μελους-κιθαριστα-χομπιστα,και καρπωθουν αντικειμενα του εξοπλισμου μου σε τιμες χαμηλοτερες.

 

Απλα με αφησε εκπληκτο η αποφαση/εκτελεση της ποινης μου με διαδικασιες που θα ζηλευε και το ανωτερο δικαστηριο,να διαγραφει η αγγελια μου υπο τον τιτλο της ''εμποριας'',ενω η συγκεκριμενη αγγελια μου φιλοξενηθηκε στο υποφαινομενο σαιτ για 6 ημερες ηδη και ενω ηδη εχουν πουληθει αρκετα αντικειμενα εξοπλισμου για κιθαριστες.

 

Θεωρω οτι η αγγελια μου ηταν ΣΑΦΗΣ οτι ''ΛΟΓΩ ΑΝΑΓΚΗΣ'' η συγκεκριμενη αγγελια λαμβανε χωρα και θεωρησα οτι θα μπορουσα να βοηθηθω απο το εν λογω σαιτ σε μια δυσκολη τετοια στιγμη.σιγουρα δεν ειναι καθολου ευχαριστο για μενα να μπαινω σε μια τετοια διαδικασια ξεπουληματος του εξοπλισμου μου και-ελατε για λιγο στη θεση μου- να πρεπει να δωσω το ποσο σε τακτοποιηση χρηματικη (οχι π.χ. για αναβαθμιση αυτου)

 

εν κατακλειδι,αισθανομαι πολυ απογοητευμενος απο τον τροπο διαγραφης της αγγελιας μου( υπο τον τιτλο της ''εμποριας''-θεος φυλαξοι-),απο την υποτιθεμενη φιλοξενεια του εν λογω σαιτ,και γενικα απο το ''χιουμορ'' οπως αναγραφεται παραπανω για αναλογες  περιπτωσεις...

 

 

με τιμη,

 

taxfree

 

 

+1000

Οπως βλεπουμε κυριοι υπαρχει ενας τουλαχιστον λογος να αντικρουσει την προταση αυτη, και δεν μου φανηκε ασημαντος...

Το να τα ισοπεδωσουμε ολα δεν αποτελεσε ποτε και ουτε θα αποτελεσει  και τωρα λυση...

Παντα Φιλικα,

Κωνσταντινος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, εγώ έχω πάρει από εδώ μέσα μια πολύ ωραία κιθάρα και ένα πολύ ωραίο πεταλάκι από δυο τύπους που γράφτηκαν να πουλήσουν και δεν ξαναφάνηκαν. Δε με ενόχλησε καθόλου, πιστέψτε με...  ;D

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

γεια σας,

 

ειμαι νεο μελος στο Noiz.υπηρξα και στο παρελθον προσπαθοντας να ενταχτω στο συγκεκριμενο φορουμ υπο του ονοματος taxfreesax.για λογους προφανεις για εναν newbie δεν καταφερα να κατανοησω τον τροπο λειτουργιας του σαιτ με αποτελεσμα νωρις νωρις να το εγκαταλειψω.συντομα ανακαληψα ενα αντοιστιχο φορουμ που με κερδισε περισσοτερο για δικους μου λογους οι οποιοι δεν ειναι τοσο σχετικοι με το εν λογω θεμα,με αποτελεσμα να γινω ενεργο μελος στον τομεα της ανταλλαγης αποψεων περι κιθαρας και εξοπλισμου καθως και διαφορων μικρο αντικειμενων στις αγοραπωλησιες.

 

Προ ημερων και κατα τις τελευταιες μερες τοθ Ιανουαριου,βρεθηκα στην αναγκη να συγκεντρωσω ΑΜΕΣΑ ενα ποσο για προσωπικο λογο,με αποτελεσμα να αποφασισω να ΞΕΠΟΥΛΗΣΩ τον κιθαριστικο μου εξοπλισμο,σαν μια προχειρη και αμεση λυση ωστε να συγκεντρωσω το ποσο αυτο.

 

Προχωρησα συνεπως στην αναγγελια πωλησης του εξοπλισμου μου αυτου ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΑΝΑΓΚΗΣ σε αλλο σαιτ καθως θυμηθηκα και το εν λογω σαιτ του noiz,με σκοπο να απευθυνθω.σε ισως μεγαλυτερο κοινο και να καταφερω να κανω πραξη τον καθολου ευχαριστο σκοπο μου.να συγκεντρωσω το ποσο της αναγκης.

 

Δε θα σταθω στο γεγονος οτι αρκετοι ηταν αυτοι που προσπαθησαν να εκμεταλλευτοθν την αναγκη ενος μελους-κιθαριστα-χομπιστα,και καρπωθουν αντικειμενα του εξοπλισμου μου σε τιμες χαμηλοτερες.

 

Απλα με αφησε εκπληκτο η αποφαση/εκτελεση της ποινης μου με διαδικασιες που θα ζηλευε και το ανωτερο δικαστηριο,να διαγραφει η αγγελια μου υπο τον τιτλο της ''εμποριας'',ενω η συγκεκριμενη αγγελια μου φιλοξενηθηκε στο υποφαινομενο σαιτ για 6 ημερες ηδη και ενω ηδη εχουν πουληθει αρκετα αντικειμενα εξοπλισμου για κιθαριστες.

 

Θεωρω οτι η αγγελια μου ηταν ΣΑΦΗΣ οτι ''ΛΟΓΩ ΑΝΑΓΚΗΣ'' η συγκεκριμενη αγγελια λαμβανε χωρα και θεωρησα οτι θα μπορουσα να βοηθηθω απο το εν λογω σαιτ σε μια δυσκολη τετοια στιγμη.σιγουρα δεν ειναι καθολου ευχαριστο για μενα να μπαινω σε μια τετοια διαδικασια ξεπουληματος του εξοπλισμου μου και-ελατε για λιγο στη θεση μου- να πρεπει να δωσω το ποσο σε τακτοποιηση χρηματικη (οχι π.χ. για αναβαθμιση αυτου)

 

εν κατακλειδι,αισθανομαι πολυ απογοητευμενος απο τον τροπο διαγραφης της αγγελιας μου( υπο τον τιτλο της ''εμποριας''-θεος φυλαξοι-),απο την υποτιθεμενη φιλοξενεια του εν λογω σαιτ,και γενικα απο το ''χιουμορ'' οπως αναγραφεται παραπανω για αναλογες  περιπτωσεις...

 

 

με τιμη,

 

taxfree

 

 

+1000

Οπως βλεπουμε κυριοι υπαρχει ενας τουλαχιστον λογος να αντικρουσει την προταση αυτη, και δεν μου φανηκε ασημαντος...

Το να τα ισοπεδωσουμε ολα δεν αποτελεσε ποτε και ουτε θα αποτελεσει  και τωρα λυση...

Παντα Φιλικα,

Κωνσταντινος

Παραθέτω την ανταλλαγή μηνυμάτων με τον taxfree.

Φίλε/φίλη οι αγγελίες είναι για ιδιώτες και όχι για εμπόρους.

Η αγγελία διαγράφτηκε.

Απάντηση

φιλε/φιλη ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΗ και υπερτατε διαχειριστη,

 

προσκυνω και σου ευχομαι καλο ξημερωμα!να χαιρεσαι το site ΣΟΥ.

 

(ευχομαι να μη βρεθεις στην αναγκη να ξεπουλησεις ΟΛΟ σου το βιος,και ας μη με καταλαβεις ποτε!)

 

ο ''εμπορος'' taxfree

 

Αυτά...

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου