Προς το περιεχόμενο

Απο την παρτιτουρα , μεχρι .... το ραφι του δισκοπωλειου...."πως,ποσο και


Spiros Mavromatis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρομαι που βοηθάμε όλοι μας, σίγουρα όπως λες είμαστε πολλοί "ανεξάρτητοι" μουσικοί εδώ μέσα και πολλοί που ψάχνονται και σε diy και σε ποιο ανεξάρτητη φάση και ότι εμπειρία έχει ο καθένας μας καλό ειναι να την αναφέρουμε.

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ΑΕΠΙ γραψου μονο αν γραφεις πολλα τραγουδια και συνεργαζεσαι με μεγαλες δισκογραφικες (εμενα μια χαρα μου εχουν ξηγηθει οι ανθρωποι στην ΑΕΠΙ και κανουν και πολυ σωστα τη δουλεια τους) μην εκπλαγεις αν το ΜΟΝΟ σου εσοδο απο μια δισκογραφικη δουλεια  ειναι ακριβως τα χρηματα της ΑΕΠΙ,για πωλησεις ..cd φυσικα πλεον ειναι ΑΣΤΕΙΟ εστω και να μιλαμε,το μεσο αυτο απλα ΤΕΛΕΙΩΣΕ στην Ελλαδα,ειδικα αν εισαι πρωτοεμφανιζομενος και ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ καλλιτεχνης, & σε λιγο καιρο οι καλλιτεχνες  θα βγαζουν cd μονο για...ψυχολογικους λογους.. ;D ;D ,με αλλα λογια καλυτερα να στραφεις στην ελευθερη ιντερνετικη διακινηση της μουσικης σου,και περισσοτερος κοσμος θα σε ακουσει και περισσοτερος κοσμος θα ερχεται να σε δει ζωντανα (που ειναι και το ζητουμενο)

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστούμε πολύ που μοιράζεστε τις εμπειρίες σας..Είναι πολύ σημαντικό.Συνεχίστε!

 

Μήπως το thread να μπει σε κάποιο εμφανές σημείο του site & να μη χρειάζεται... Νεκρανάσταση? ;)

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο cd που προκειται να κυκλοφορησει εχω γραψει ενα μονο τραγουδι.οποτε ισως και να μην κανω τον κοπο. με ενδιαφερει ομως πιο πολυ να ειμαι κατοχυρωμενος για την μουσικη , με εναν νομιμο και αξιοπιστο τροπο σε περιπτωση δικαστικης διαμαχης.

 

αναρρωτιεμαι αν η ΑΕΠΙ ειναι η μοναδικη λυση εστω και για 1 τραγουδι που προκειται να κυκλοφορησει.

και κατι αλλο ,

 

σχετικα με εκδοση βιβλιου που θα περιεχει και δικα μου κομματια για ακουστικη κιθαρα , πρεπει να κατοχυρωθει στην ΑΕΠΙ η καπου αλλου??

η μηπως πρεπει να κατοχυρωθουν μονο τα μουσικα κομματια (τα οποια θα υπαρχουν και στο οπισθοφυλλο του βιβλιου σε cd) και ο γραπτος λογος πουθενα??

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο φίλε spimav_z, απ'τη μέχρι τώρα εμπειρία μου με το ελληνικό σύστημα δικαιοσύνης οι πιθανότητες να βρεις το δίκιο σου είναι ελάχιστες και στις λίγες περιπτώσεις που το βρίσκεις, ο χρόνος, ο κόπος και τα χρήματα που έχεις αναγκαστεί να διαθέσεις μέχρι τότε υπερβαίνουν κατά πολύ τα όποια διαφύγοντα κέρδη σου...anyway that's my opinion.

 

Μιας και είμαστε στην Ε.Ε. θα πρότεινα να κοιτάξεις και σε άλλες χώρες για δυνατότητες κατοχύρωσης άμα σε καίει το θέμα  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Να συμπληρωσω , αν μπλεξεις με δισκογραφικες και  πιασει πατο η δουλεια σου, σε απαγορευουν να προωθησεις το cd σου στο ιντερνετ γιατι θα εχουν ολα τα δικαιωματα στο cd σου οι δισκογραφικες.Και ετσι θα εισαι δυο φορες χαμενος.

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου