Προς το περιεχόμενο

Επισκευη μπουζουκιου.....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε μου ένα παλιό όργανο το ανακατασκευάζουμε συνήθως για συναισθηματικούς λόγους.

Αν το δούμε τεχνικο-οικονομικά δε συμφέρει ποτέ, εκτός πιά κι αν είναι όργανο μεγάλης αξίας.

Το δικό σου φαίνεται φτηνό όργανο με μεγάλες ζημιές, άρα νομίζω σε συμφέρει να πάρεις καινούργιο.

+1

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pacoman ναι θεωρω οτι τα 100 ευρω ειναι πολλα για να τα δωσω για επισκευη μονο γτ αν ειναι να δωσω 100 για αυτο το μπουζουκι περνω με 200 ενα αλλο απο τον νακα...και καλο θα ητανε να μην μιλας με υφακι...μιας και δεν γνωριζω ουτε την κατασταση του ουτε τα προβληματα του κι ετσι δν ξερω αν ειναι πολλα η λιγα........

αν ηξερα να σαι σιγουρος δεν θα εμπενα εδω να σας ρωτησω....

Αααχ ευτυχισμένη ηλικία....Ερήνη ημίν αδερφέ και ρώτα έναν μάστορα πόσο κοστίζει μια αλλαγή τάστων ή ένα τρίψιμο και λουστράρισμα στο καπάκι.

moto perpetuo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωωρε εγω να παω σε μαστορα αλλα πως να παω;;γτ ο μαστορας ειναι σχεδον εκτος βολου..και θηκη για το μπουζουκι δεν εχω να το παρω και να κινησω σαν τον ορεστη μακρη;;θα με κοιταν ολλοι στο δρομο... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Ευχαριστω Πολυ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αξιζει να το φτιαξεις το μπουζουκι...

Μπορει να σε απογοητευω τωρα,αλλα αυτη ειναι η αληθεια...

 

Τα φτηνα οργανα ειναι παντα "κακοδουλεμενα",

(εννοω στα σημεια που δεν βλεπουμε,κολλησεις κτλ) οποτε,

εδω εχουμε να κανουμε με το χρυσο μου κανονα:

 

Τα οργανα ειναι σαν το κρασι.Οταν παλιωσει,ή νεκταρ...ή ξυδι θα γινει!

 

Παρε καινουριο καλυτερα,αλλα οχι των 200...

Αυτα ειναι τα "τουριστικα" οπως τα λεμε οι οργανοποιοι,ή και "διακοσμητικα"...

Το πιθανοτερο ειναι οτι θα σε κουρασει,θα σε "αποθησει" και θα το παρατησεις και αυτο στο ιδιο ή αλλο υπογειο,ανθυπογειο,ταφο... ;D

 

Πηγαινε στα 500-600 ή τιποτα.Υπαρχουν και μετ/να του 1000ρικου στα 600....

Ηδη καποιων ετων,εχουν "δειξει" τα οποια ελαττωματα,σοβαρο αυτο,στο καινουριο δεν εισαι και σιγουρος τι θα "σου βγει"...

 

Μπουζουκι αγοραζεις μαζι με καποιον που ξερει να το αξιολογει,

Πολυ συχνα η διαφορα αναμεσα σε μπουζουκι των 600 και των 3000,

ειναι η...διακοσμηση!! ;D

 

(Στο πμ δεν σου απανταω,μην γραφω τα ιδια.. ;) )

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα ναι μαλλον θα παρω καινουργιο....αλλα δεν δυναμαι σε τοσο μεγαλο ποσο καθ οτι ανεργος αυτην την στιγμη εχω 200 ευρω....ουτως η αλλως το περνω για να ξεκινησω....να μαθω το μπουζουκι,να μαθω πανω σ αυτο,κι αν δω οτι μ αρεσει το συνεχιζω και περνω ενα των 700 ευρω...

Εκτος απο τπτ μεταχειρισμενο αν ξερετε που να πεφτει παλι στα 200 ευρω

Ευχαριστω Πολυ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

λοιπων φιλε επηδει ασχολυμε και με λιγο κατασκευες οργανων αλλα παιζω και μπουζουκι  σου λεω 100% πεταξε το στο καδο απορρηματων  και μην ξοδεψεις ουτε 5 ευρω.

επισεις μην παρεις μπουζουκι των 200 ευρω το μονο που θα καταφερεις θα ειναι να παρατησεις το μπουζουκι. με 500 600 ευρω παιρνεις ενα μπουζουκι  καλουτσικο , στην τελικη πανε σε ενα μαστορα και πεστου θελω ενα οργανο  χωρεις  καμια φιγουρα  μονο να εχει καλουτσικο καπακι ελατο  και μια καλη ταστιερα εβενινη .

μπλουζάκι και άγιος ο θεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου