Προς το περιεχόμενο

Ανατολίτικοι κ λαικοί ήχοι KORG TRITON EXTREME


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχας δεν αναφεροταν αποκλειστικα σε εσας η παρατηρηση μου. (αλλωστε γνωριζομαι με εσας και εχουμε μιλησει και πολλες φορες μεσω msn). Απλα πηρα αφορμη απο το γεγονος αυτο για να μιλησω για το τι εχω παρατηρησει μεχρι τωρα.

Ναι αλλά απαντάς σε εμάς και προσωπικά και σε μένα.

 

Αυτο που εχω δει λοιπον ειναι αυτο που γραφω πιο πανω. Ειναι πολλες οι περιπτωσεις ειρωνικων σχολιων προς ατομα που ειναι αρχαρια τοσο στην μουσικη τεχνολογια οσο και στο Ιντερνετ. Και οπως εχω ξαναπει καθονται μερικοι και κανουν αμετρητα ποστ με χαβαλε και απαντηση σε τοσες ερωτησεις καμια.Παρα μονο απαξιωση.

Εκεί που αρμόζει χρειάζεται αυτό το χαβαλέ' date='δεν νομίζεις?

Ένα φόρουμ = αλληλοβοήθεια,όχι αχορταγία και όχι ο απόλυτα εύκολος δρόμος.

 

Ειδικα την ατακα "κανε search" πολυ την γουσταρουν μερικοι!

Όλα τα καλά παιδιά αυτό κάνουν πρωτού ζητήσουν και καταλείξουν ότι δεν βρήσκουν κάτι.Αν δεν του έφτασαν λοιπόν οι "ήχοι" που απέκτησε απο τον Νίκο ας έκανε και ένα απλό "search" στο φόρουμ,θα έβρισκε κάτι,αν δεν το'χει κάνει ήδη.

 

Σας τα γραφω αυτα επειδη οταν ξεκινησα να γραφω εδω αν και ασχολιομουν χρονια πιο πριν με τους υπολογιστες κι εγω δεν γνωριζα τους κανονες και μου κανανε παρατηρησεις.

Δεν είναι απαραίτητο να διαβάσεις νομίζω τους κανόνες για να κάνεις ένα "post",λογική χρειάζεται. (άποψη μου).

 

Και τέλος για να κλείσω το θέμα αυτό,κοινώς δεν ξανα κάνω "reply" σε αυτό το θέμα θα πω το εξής:

Η όλη φάση μου θυμίζει "πλανόδιους" που μπαίνοντας σ'ένα δικό σου χώρο το πρώτο πράγμα που θα πουν είναι (Σας παρακαλώ κάποια μικρή βοήθεια).Αυτός λοιπόν και σε άλλα 1500 άτομα να πάει πάλι το ίδιο θα πει και ας έχει μαζέψει παραπάνω απο ένα μεροκάματο που βγάζει ένας υπάλληλος που δουλεύει 12 ώρες τη μέρα,ε όχι εγώ αυτό το θεωρώ υποτιμητικό,εγώ δεν είμαι Μ@λ@κ@ς που θα ψαχτώ και δεν θα τα περιμένω όλα έτοιμα.Όλα αυτά ισχύουν εφόσον ήδη έχει πάρει "υλικό" και εφόσον απο τη μέρα που έκανε το θέμα αυτό για να αποκτήσει ηχους,δεν ξαναμπήκε. (ας άφηνε και κανένα κινητό να τον καλέσουμε βρε αδερφέ...)

Σε ότι ανάφερα πιο πάνω είμαι απόλυτος.

I'm Out.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Chris μην συγχύζεσαι ρε φίλε,

 

Καταλαβαίνω πως το έθεσε ο Χριστόδουλος. Σε γενικές γραμμές έχει κάποιο δίκιο αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση επειδή έχω εμπλακεί προσωπικά σου λέω οτι ο τύπος το μόνο που κάνει είναι το εξής. Μου στέλνει τραγούδια στο msn λέγοντας μου : Toν έχεις αυτόν τον ήχο? Στειλτον!!!. Του έστειλα 5 σετ (γεμάτα) με ήχους για το extreme και μιλάμε για καλό υλικό (οχι τις π@π@ριές που σου δίνει η αντιπροσωπεία) αλλά και πάλι χωρίς να ασχοληθεί καιρό βγαίνει και ζητάει κι άλλα. Κανονικά αν έχεις 5 σετ με καλούς ήχους θα πρέπει να είσαι σε θέση (έστω και αρχάριος) να φτιάξεις άλλα 5 πειράζοντας στοιχειώδεις παραμέτρους.

 

Τέλος πάντων εγώ δεν έχω πρόβλημα με τον συγκεκριμένο, το απέδειξα άλλωστε στέλνοντας του ήχους για να έχει και μεσολάβησα κιόλας χωρίς να τον ξέρω καν για να πάρει το extreme σε τιμή super απο μουσικό οίκο που είμαι τακτικός πελάτης. Το θέμα όμως είναι οτι το εύκολο και το έτοιμο ποτέ δεν θα σε ωφελήσει έτσι ώστε να πας παραπάνω.

 

Και για να μην το παίζω ο τέλειος και ο αψεγάδιαστος κι εγώ έχω ζητήσει μερικά έτοιμα απο άλλους. Έχω ζητήσει και απο τον Chris υλικό αλλά έχω κάτσει κι εχω φτιάξει κι εγώ πολλούς ήχους πολύ πριν γνωρίσω τον Chris και τον οποιοδήποτε. Και μάλιστα όταν ξέρεις να φτιάχνεις ήχους η ανταλλαγή σου κάνει και καλό. Μπορείς να μάθεις νέα πράγματα απο τους ήχους αν ασχοληθείς πιο πολύ και δεν τους χρησιμοποιήσεις έτοιμους όπως είναι. Γι αυτό είναι άσκοπο να ζητάς συνεχώς ήχους και ήχους απλά για να λες οτι έχεις μια μεγάλη συλλογή. Το θέμα είναι να κρατάς σε φόρμα τη δημιουργικότητα σου. Και βέβαια για να μην ξεφεύγουμε πάνω απο όλα η μουσική και μετά η σύνθεση ήχου.

 

Chris μην τρελένεσαι. Δεν νομίζω οτι σε έθιξε ο Χριστόδουλος. ¶λλωστε πιστεύω οτι απευθυνόταν και στους δυο μας και τα σχόλιά του ήταν καλοπροαίρετα. Οπως άλλωστε ο ίδιος λέει, μας γνωρίζει και τους 2 μας (οσον αφορά εμένα τα λέμε στο msn με το Χριστόδουλο) και ίσως αυτός να ήταν ο λόγος που εκφράστηκε ελεύθερα. Μην τον αποπαίρνεις τον άνθρωπο.

 

Φιλικά

 

Νίκος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως αυτο. Δεν γνωριζω την περιπτωση αυτη με τους ηχους. Εγω εκανα μια γενικη παρατηρηση για το forum. Δεν απευθυνομουν σε σενα προσωπικα Chris απλα πηρα αφορμη απο το γεγονος αυτο. Το ειχα ξαναπει και παλαιοτερα με αφορμη αλλο περιστατικο.

(Ασε που οταν εδωσα την πρωτη απαντηση δεν ειχα κοιταξει καν ποιοι του απαντησατε. Μετα ειδα ονοματα.)

Τεσπα δε θα ασχοληθω αλλο, γιατι δε με αφορα και προσωπικα.

Χριστοδουλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου