Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για αγορά Casio πιάνο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγγνώμη αν το θέμα είναι βαρετό, αλλά δεν βρήκα με αναζήτηση τις απαντήσεις που θέλω.

 

Είμαστε σε φάση ψαξίματος ψηφιακού πιάνο, θέλοντας κάτι που θα το χαρούμε ερασιτεχνικά.  Στα μαγαζιά εδώ, μπόρεσα να ακούσω μόνο το Yamaha YDP-142 και Casio Celviano 220.  Μας φάνηκε λίγο καλύτερο σε ήχο και γενική αίσθηση το Casio, αλλά η τιμή τσιμπημένη (€1000 μετά από «έκπτωση») – ενώ στα ίδια λεφτά σε Αθηναϊκά καταστήματα στο internet βρίσκω το Privia PX-860.

 

Οπότε ρωτάω:

1. Αν μου άρεσε το Celviano 220, μπορώ να συμπεράνω πως θα μου αρέσουν και τα πιο καινούργια (Celviano 260 ή PX-760/PX-860).  Δεν πρόκειται τώρα κοντά να πάω Αθήνα για να μπορέσω να δω κάποιο ζωντανό.

2. Κάποιο κατάστημα ειδικευμένο στα Casio υπάρχει;  Κάποια αντιπροσωπεία;  Βρήκα μερικά μοντέλα στα site Audiomidi και Tony’s Keyboards.  Κάποιο άλλο που είχε διάφορα Casio μου φάνηκε από τις φωτό και περιγραφές ότι ψωνίζει από το Thomann, που θα προτιμούσα να αποφύγω.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι η τιμή που αναφέρεις για το celviano 220 ήταν "τιμή καταλόγου" πριν πέντε χρόνια(!), άσε που το μοντέλο έχει ξεπεραστεί. Αν καταλήξεις σε casio, προτίμησε κάποιο από αυτά που ανέφερες, που έχουν και την πιο πρόσφατη μηχανή ήχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Casio Privia series δαγκωτό!

 

Έχω το PX110, και πήρα πριν 1 μήνα το PX860 για μαθητριές μου.

 

Από το audiomidi, επι τι ευκαιρία με ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα απολύτως! Ο Αντώνης (αν δε κάνω λάθος) είναι πολύ εντάξει.

 

Η σειρά Privia είναι ότι καλύτερο έχει βγει σε χαμηλές τιμές τα τελευταία χρόνια. Τουλάχιστον για μένα (και δε παίρνω και δικαιώματα ρε γαμώτο)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον προλαλήσαντα, σχετικά με την σειρά Privia.

 

Πριν από ένα περίπου μήνα αγόρα για την μικρή μου κόρη το PX-150 και χωρίς ιδιαίτερες γνώσεις περί πιάνου - καθότι κιθαρίστας  ??? - έχω την αίσθηση ότι πραγματικά προσφέρει πολλά παραπάνω από τα αντίστοιχα στην κατηγορία του.

 

Με κλειστά μάτια και ανοιχτά αυτιά . . . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H αντιπροσωπεία είναι στο Χαϊδάρι, στην Καβάλας πάνω.

http://www.elmisystems.gr/press/news/neo-casio-shop

Έχει κάποια εκθεσιακά για παίξιμο αλλά όχι και πολλά πράγματα. Πάρε ένα τηλέφωνο πριν πας και αν έχει κάποιο παρόμοιο με το ίδιο κλαβιέ περνάς μιας βόλτα...

Οι τιμές τους είναι λίγο φουσκωμένες αν θυμάμαι καλά, αλλά κάνουν ψιλο-εκπτώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου