Προς το περιεχόμενο

guitar impulse + noise gate


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκίμασες να βάλεις άλλο καλώδιο; (οι επαφές του καλωδίου μπορεί να είναι οκ αλλά μήπως είναι κακής ποιότητας γενικώς το καλώδιό σου)

Μήπως έχεις πολύ ψηλά το input στην κάρτα ήχου;

Ιντονέησον ημάς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

δεν πείραξα καμια ρύθμιση (η προενίσχυση ίσα που πιανει λίγο το πράσινο). τα καλώδια είναι καλής ποιότητας κ τα 2 που δοκίμασα ..........θα δοκιμασω κ με αλλα. :-\ επίσης το sample που έστειλα δεν έκανα καμία απολύτως αλλαγή στις ρυθμίσεις απλώς ανοιγόκλεισα το μόνιτορ στο "audio track"

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Γειά πάλι εδώ ! μάλλον βρήκα τι φταίει! θέλω di box κάπου είχα διαβάσει 1 σχετικό αρθρο στο noiz γύρω απο di box κ τι κάνει αυτο.(αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να το ξαναβρώ για να το επισυνάψω) τεσπα το θέμα είναι οτι έλεγε πως αν δεν έχεις di box μια φτηνή λύση είναι το ήδη υπάρχόν πέταλι distortion ή οτι έχει ο καθένας έτσι λοιπόν δοκίμασα κ εγώ να βάλω 1 distortion pedal που είχα κατεβάζοντας το dist. κ έχοντας flat τα eq το αποτέλεσμα ήταν πολύ καλό(σχεδόν καθόλου φασαρία) με μόνη εξαίρεση οτι είχα λίγο παραπάνω "βρωμιά" κ οτι χρωμάτιζε τον ήχο (παρότι flat eq) προφανώς γιατί το πετάλι έχει ήδη ένα "υφος" στον ήχο.(Όταν όμως αποσύνδεσα το πετάλι κ χρησιμοποίησα μονο καλώδιο είχα πάλι το γνωστό θόρυβο) για di box τι προτείνετε ?

(έψαξα στο noiz κ δεν βρήκα πολά πράματα μάλλον θέλουμε στο site 1 ψαχτίρι) θέλω κάτι οικονομικό αλλά να μην είναι κ για πέταμα απ ότι έχω δει κυκλοφορεί πολυ το

 

http://www.musicstore.de/en_EN/GRD/Behringer-Ultra-DI-100-active-DI-Box/art-PAH0000110-000

 

k to

 

http://www.musicstore.de/en_EN/GRD/Behringer-DI-400-P-Ultra-DI-passive-DI-Box/art-PAH0004237-000

 

τι άλλο προτείνετε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου