Προς το περιεχόμενο

Μια βοηθεια για αγορα κιθαρας strat ή τελε


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάλι έδωσα 470 και πήρα μία Godin SD. Απ ότι μου είπε το καλύτερο όργανο που έχει φέρει σε αυτά τα λευτά.

Les Paul κόψιμο με το πάνω μέρως να μιάζει με stratocaster. Πολύ βολικό μπράτσο/ταστιέρα, το βάρος ειναι σωστά κατανεμημένο και δεν σου φευγει δεξιά ή αριστερά, ούτε σε κουράζει. Κατάληλη για blues, jazz, country, rock, αλλά και τα metal δεν είναι τίποτα γι αυτήν. Το άλλο της καλό είναι ότι είναι καναδική/αμερικάνικη και όχι από κίνα όπως άλλες κιθάρες σε αυτά τα λευτά (γράφει ότι συναρμολογήθηκε στις ΗΠΑ με χειροποίητα κομάτια απο τον καναδά). Ίσως να σου άρεσε η πιο καινούρια της έκδοση. Την φέρνεί ο λογοθέτης, για thomann και musicstore απο γερμανία δε ξέρω.

Πάντως αν σου αρέσουν οι PRS υπάρχουν και οι Fame που φοράνε παρόμοια πράγματα με τις PRS και είναι πολύ πιο οικονομικές (ήταν να πάρω την Fame Forum III αλλά στο χρώμα που μου άρεσε θα καθυστερούσε και δεν είχα μαζέψει όλα τα λευτά).

 

Φιλικά,

Σταμάτης Α.

LoL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

φιλε Σταματη φυσικα και μου αρεσουν οι prs πιο πολυ και απο τις fender !!! αλλα με τετοιες τιμες δεν μου περασαν καν απο το μυαλο !!!

Η σειρα costum kai forum IV εμφανισιακα τα ΣΠΑΝΕ !!!

O λογοθετης φερνει FAME ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, FAME θα βρεις μόνο σε ένα γερμανικό μαγαζί, το Musicstore. Eίναι in-house brand όπως οι harley benton στον thomann και τα κρουασάν 365 στο Βασιλόπουλο κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επαιξα με μια prs custom πριν 3 μέρες.3200 ευρά έκανε.Τύφλα να χουν τα f-s  holes.Είχε μια τζάζ ηχάρα καληνύχτα.2 διπλούς είχε πάνω κ ένα ρυθμιστικό με 10 επιλογές σε μαγνήτες αφού τους έκανε κ τους 2 split κ τους έβαζες σε όλες τις επιλογές που υπήρχαν.Πιστεύω οτι ήταν κιθάρα χαμελαίων.

 

Τα φραγκα σου δεν την φτάνουν αλλα κοίτα μπάς κ βρείς κ τπτ μεταχειρισμένο.Στα χρήματα σου μια μεταχείρα θα ήταν ένα τέλειο οργανο.Τωρα για καινούρια πάλι βρίσκεις πολύ ωραία οργανα στα λεφτά σου.Κοίτα πάντως να έχεις πολλές επιλογές ήχου γιατι δεν ξέρεις ποτέ που θα οδηγηθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστηχως δεν εχω την εμπειρια να καταλαβω απο τα χαρακτηρηστικα μιας κιθαρας αν θα μου αρεσει ή αν θα με βολευει μαλλον αν υπαρχει πιθανοτητα να με βολευει :)

γι' αυτο φοβαμαι μια τετοια αγορα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επαιξα με μια prs custom πριν 3 μέρες.3200 ευρά έκανε.Τύφλα να χουν τα f-s  holes.Είχε μια τζάζ ηχάρα καληνύχτα.2 διπλούς είχε πάνω κ ένα ρυθμιστικό με 10 επιλογές σε μαγνήτες αφού τους έκανε κ τους 2 split κ τους έβαζες σε όλες τις επιλογές που υπήρχαν.Πιστεύω οτι ήταν κιθάρα χαμελαίων.

 

Τα φραγκα σου δεν την φτάνουν αλλα κοίτα μπάς κ βρείς κ τπτ μεταχειρισμένο.Στα χρήματα σου μια μεταχείρα θα ήταν ένα τέλειο οργανο.Τωρα για καινούρια πάλι βρίσκεις πολύ ωραία οργανα στα λεφτά σου.Κοίτα πάντως να έχεις πολλές επιλογές ήχου γιατι δεν ξέρεις ποτέ που θα οδηγηθείς.

 

αν πουλησω και τα 3 synth και κολλησω και τα 600 που κανει η 60s μπορει να παρω μια τεοια !!!

αλλα χωρις να την δοκιμασω  :P :P :P ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στο θεμα που εκανε ο Longshadow με τα βιντεακια αυτους που ξεχωρησα λιγο παραπανω ηταν

Popa Chubby και Chris Duarte  και αυτοι με στρατοκαστερ ! ε δεν μπορει !!!!! κατι θα ξερουν ΟΛΟΙ αυτοι !!!!

μαλλον για την 60s με κοβω !!

βεβαια ειμαι ανοιχτος σε προτασεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου