Προς το περιεχόμενο

που φτανει κανεις για μια αγγελια...


Elixir

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα στην παρεα

εχω μερικες αγγελιες (δεν λεω που)

και μου εστειλε ενας τυπος mail

οτι ενδιαφερεται και να τον παρω τηλεφωνο

περνω μιλαμε(για μια κιθαρα)και του αναφερω εκτενως (μιλωντας φιλικα,αλλα με μια γενικη ευγενεια)

μου λεει το επεξεργαζομαι και σε ειδοποιω

ολλα καλα

δεν εχω και χρηματικη αναγκη να πουλησω την κιθαρα( εχω αλλες 2)

και λεω καθεται που καθεται δεν πειραζει να μεινει και εκει στα τελευταια

με ειδοποιει

ο τυπος πως θελει μια εκπτωση 50ευρω

(σημειωτεων πως πουλαω την κιθαρα στο  εξηντα τοις  εκατο τις τημης  της καινουργια χωρις τα μεταφορικα και εχει αλλαγμενα ηλεκτρικα και θηκη σκληρη αγορασμενη ξεχωριστα)

και του λεω ποσο αγορασα το καθε πραγμα

ΤΟΤΕ ξεκινα και αρχιζει το ενδιαφερον

δεν εχω ακουσε ποτε τοσα για μια αγγελια...

και σας λεω τι τον κανεις μετα αυτον?

( δεν ονομαζω ουτε την αγγελια μου για διαφημηση,ουτε θελω να πληξω το ατομο που μπορει να ειναι μελος εδω,)

 

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αυτα εχει το εμποριο

εχω παρει και δωσει πολλα πραγματα μεσω αγγελιων

αλλα δεν ειχα ποτε τετοια αντιμετωπηση...

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω παρει και δωσει πολλα πραγματα μεσω αγγελιων

αλλα δεν ειχα ποτε τετοια αντιμετωπηση...

Δεν αναφερεις και τιποτα τρομερο παντως.

Μια εκπτωση 50 ευρω που σου ζητησε, δεν ειναι κατι πρωτογνωρο.

Ησουν μαλλον καλομαθημενος με τις μεχρι τωρα συναλλαγες σου.

Απο τη στιγμη που δεν αναφερεις λεπτομερειες θα εχεις το λογο σου, αλλα ετσι δεν επρεπε να ξεκινησεις καν θεμα προς συζητηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

400  κιθαρα καινουργια χωρις μεταφορικα

80 η σκληρη θηκη που την αγορασα ξεχωριστα

+μαγνητης seymour duncan

+καινουργια ποτενσιομετρα

+αλαγμενο nut πως σου φενονται 250ε?

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς υπάρχουν πολλοί που προφανώς δεν σέβονται τίποτα. Μου έχουν τύχει αρκετές περίεργες περιπτώσεις με αποκορύφωμα έναν τύπο που με πήρε για ένα πλήκτρο που έχω σε αγγελία,μου πρότεινε ανταλλαγή,μιλήσαμε,συμφωνήσαμε,του έδωσα τη διεύθυνση μου ώστε να έρθει να τσεκάρει το όργανο και τελικά με είχε ένα ολόκληρο απόγευμα να περιμένω να φανεί χωρίς ούτε καν να κάνει τον κόπο να επικοινωνήσει μαζί μου. Να συμπληρώσω ότι η μέρα που κλείσαμε ραντεβού δεν με βόλευε λόγω εργασίας αλλά μιάς και ήταν η μοναδική μέρα που μπορούσε εκείνος,άλλαξα το πρόγραμμά μου ώστε να τον εξυπηρετήσω. Φυσικά προσπάθησα εγώ να τον πάρω αλλά ποτέ δεν σήκωσε το τηλέφωνό του. Άλλη μία περίπτωση (που έχει γέλιο) είναι ένας τύπος που είχε αγγελία μία κιθάρα ακουστική (στην αγγελία του ανέφερε ότι ναι μεν η φωτογραφία που είχε ανεβάσει ήταν από ίντερνετ αλλά η κιθάρα ήταν ίδια με αυτή της φωτογραφίας. Όταν τον πήρα για να έρθουμε σε συννενόηση,μου είπε 1) ότι το μοντέλο της κιθάρας ήταν κάποιο άλλο, 2) ότι το χρώμα της ήταν άλλο (καμία σχέση με αυτό της φωτογραφίας και 3) ότι η τιμή ήταν άλλη από αυτή που έγραφε. Σωστός ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αναφερεις και τιποτα τρομερο παντως.

Μια εκπτωση 50 ευρω που σου ζητησε, δεν ειναι κατι πρωτογνωρο.

Ησουν μαλλον καλομαθημενος με τις μεχρι τωρα συναλλαγες σου.

Απο τη στιγμη που δεν αναφερεις λεπτομερειες θα εχεις το λογο σου, αλλα ετσι δεν επρεπε να ξεκινησεις καν θεμα προς συζητηση.

 

πράγματι, αφού δεν λές και ΤΙ σου είπε, το θέμα είναι εντελώς ανούσιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Άλλη μία περίπτωση (που έχει γέλιο) είναι ένας τύπος που είχε αγγελία μία κιθάρα ακουστική (στην αγγελία του ανέφερε ότι ναι μεν η φωτογραφία που είχε ανεβάσει ήταν από ίντερνετ αλλά η κιθάρα ήταν ίδια με αυτή της φωτογραφίας. Όταν τον πήρα για να έρθουμε σε συννενόηση,μου είπε 1) ότι το μοντέλο της κιθάρας ήταν κάποιο άλλο, 2) ότι το χρώμα της ήταν άλλο (καμία σχέση με αυτό της φωτογραφίας και 3) ότι η τιμή ήταν άλλη από αυτή που έγραφε. Σωστός ε;

Πάλι καλά που ήταν και κιθάρα, δε λες...!!!  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολοι εχουμε ιστοριες καθημερινης τρελας απο αγγελιες γιατι ειμαστε και μουσικοβιοι - κατι που δεν αρεσει σε εσενα θα αρεσει σε καποιον αλλον - αρα αγγελια...........προσωπικα η πρωτη μου εμπειρια αγγελιας στο νοιζ ηταν και δυσαρεστη εως τρελη.....

 

χριστουγεννα - πουλαω μπασο squier p-bass ολοκαινουργιο - αντε να ειχε παιξεει 6 ωρες - γυρισμενο απο σερβις καινουργιες χορδες και θηκη μαλακη - και το δινω 100 ευρω - σκοτωμα.........και παιρνει τυπος στο τηλ - και μου ζηταει να κατεβασω την τιμη - ποσο να την παω του λεω ? αφου το μπασο ηδη μου εχει στοιχησει πανω απο 300 ευρω - και μου λεει να το πας 85 ευρω - μα του λεω τα 25 ευρω σε μαρανανε ?? αφου το ΣΚΟΤΩΝΩ το οργανακι μην μου λες τετοια σε παρακαλω.......οχι μου λεει καντο 90 ευρω και τα μεταφορικα δικα σου (αθηνα ο κυριος αν θυμαμαι καλα) μα.........καλε μου ανθρωπε αφου στην αγγελια λεω οτι τα μεταφορικα επιβαρυνουν τον αγοραστη - ναι αλλα σε πηρα για να κανουμε μια καλυτερη συμφωνια..............εγω τι επρεπε να κανω δλδ εκεινη την στιγμη ?? να τον αρχισω στα μπινελικια απο το τηλ ?? οοοοοοοχι κρατηθηκα και του λεω.....1 κατοσταρικο ή το παιρνεις ή το αφηνεις - και ο μικρος θεος γυριζει και λεει "ακριβος εισαι"

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις θυμήθηκα άλλη μία καλή ιστορία. Τύπος με έχει πάρει τηλέφωνο και αφού μιλάμε,μου ζητάει να του στείλω αυτό που τον ενδιέφερε στην επαρχία αντικαταβολή με μεταφορική εταιρία λόγω μεγάλου όγκου. Μου φεύγει η μέση να το φορτώσω στο αμάξι,ξοδεύω 20 ευρώ βενζίνη να φτάσω εκεί που είναι η μεταφορική και του το στέλνω. Τελικά με παίρνουν από τη μεταφορική μετά από λίγες μέρες να μου πουν να πάω να τους πληρώσω τα έξοδα μεταφοράς (και το πήγαινε και το έλα 50 ευρώ) γιατί εκείνος δεν τα πλήρωσε γιατί δεν δέχτηκε αυτό που του έστειλα. Μίλησα αμέσως με τον τύπο ο οποίος μου είπε ότι δεν είχε καταλάβει καλά τι ήταν αυτό που πουλούσα,ότι δεν του έκανε και αρνήθηκε να πληρώσει έστω το δικό του μερίδιο για την μεταφορική. Παθαίνουμε και μαθαίνουμε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου