Προς το περιεχόμενο

Echo and the Bunnymen... αξίζει να τους δει κανείς σήμερα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις είδα πως οι Echo and the Bunnymen θα παίξουν την Πέμπτη 28 Απριλίου στο Gagarin. Υπάρχει μια περίπτωση να βρίσκομαι Αθήνα & να πάω να τους δω αλλά είμαι αναποφάσιστος, και το κυριότερο δεν έχω ιδέα για το αν αξίζει πράγματι ή αν θα δω ένα φάντασμα του παλιού ιστορικού παρελθόντος τους. Δυο κύρια μέλη, ο τραγουδιστής McCulloch και ο κιθαρίστας Sergeant, υπάρχουν ακόμη...

 

Ποια είναι η γνώμη σας?

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου καταρχήν ο McCulloch δεν είναι ο τραγουδιστής, αλλά είναι οι Echo and the Bunnymen! Πρόκειται για μεγαλοφυία και δεν μου φαίνεται καθόλου "ψόφιος" και ανέμπνευστος ακόμη και σήμερα. Δεν μπορώ να ξέρω πώς θα παίξουν στην Αθήνα (μπορεί εκείνη τη μέρα να βαριούνταιjavascript:void(0);, αλλά σίγουρα δεν είναι ξοφλημένοι.

If it's worth doing, it's worth overdoing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχήν δεν είπα πως είναι "ξοφλημένοι" - απλά ήθελα να ακούσω απόψεις για την σημερινή κατάστασή τους σε σχέση με το παρελθόν τους, μιας και άπειρες φορές έχουμε δει περιπτώσεις πολλών (ειδικά από τα 80s που ανέκαθεν πουλούσαν αρκετά στην Ελλάδα) που ενώ θα έπρεπε να είχαν αποσυρθεί, αυτό δεν το κάνουν είτε λόγω χρημάτων, είτε λόγω έρωτα με τη σκηνή, είτε λόγω περασμένων μεγαλείων που δεν μπορούν να αποχωριστούν. Επαναλαμβάνω πως απλά ρωτάω για την περίπτωση των Bunnymen και δεν ισχυρίζομαι εκ των προτέρων πως αυτά συμβαίνουν.

 

Έπειτα, λέγοντας πως είναι ο τραγουδιστής εννοούσα το γεγονός πως... εχμ... τραγουδάει, χωρίς να θίγω το αν είναι η ψυχή των Bunnymen ή όχι.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι συγκεκριμενα για τις 28 του Απριλη δε θα πρεπε να εχεις διλημμα γιατι αν θες σωνει και καλα να δεις ενα live, παιζουν την ιδια μερα οι No Age, που ειναι και στα ντουζενια τους,  στο Six D.O.G.S στην Αθηνα. Μαλλον καλυτερα απο τους... συνταξιουχους.

 

 

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως η διαφορά είναι κάτι παραπάνω από προφανής...  ;D  Matawan σε ευχαριστώ για την πρόταση και πιθανόν να βρεθώ εκεί ινστέντ!

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους Μπάμιαμεν, αν είχα τον χρόνο και την παρέα, προσωπικά, μόνο και μόνο για τις αναμνήσεις του Crocodiles, θα πήγαινα να τους δω.  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως η διαφορά είναι κάτι παραπάνω από προφανής...  ;D  Matawan σε ευχαριστώ για την πρόταση και πιθανόν να βρεθώ εκεί ινστέντ!

 

Don't mention it! Θα τους δω κι εγω φυσικα την προηγουμενη μερα στη Θεσσαλονικη. :D

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου