Προς το περιεχόμενο

Εγκατάσταση SATA


Betty The Raccoon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

'Exω έναν Sempron 2800 σε μια Κ8V DELUXE και προσπαθώ να βάλω SATA δισκό αλλά ενώ στις αρχικές οθόνες τον αναγνωρίζει στο περιβάλλον των windows αντίθετα δε "φαίνεται".Οι συνδέσεις έχουν γίνει όλες σωστά.Τι μπορεί να φταίει; :?

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι λειτουργικο συστημα εχεις?Αν εχεις XP τι service pack?Κομπλα του λειτουργικου μου μυριζει..Αλλα για κατσε λιγο να κοιταξω κατι ...

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το bios τον βλεπει?Αν τον βλεπει κ ειναι καινουριος ο δισκος θελει φορματ.Αν δεν τον βλεπει μηπως τον εχεις συνδεσει στο raid κ δεν ειναι ενεργοποιημενο?

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Exω έναν Sempron 2800 σε μια Κ8V DELUXE και προσπαθώ να βάλω SATA δισκό αλλά ενώ στις αρχικές οθόνες τον αναγνωρίζει στο περιβάλλον των windows αντίθετα δε "φαίνεται".Οι συνδέσεις έχουν γίνει όλες σωστά.Τι μπορεί να φταίει; :?

 

Για να παίξει ένας sata πρέπει να φορτώσεις τους drivers που δίνει η εταιρεία

κατασκευης του. Τσεκαρε το η μπες στο web site της εταιρείας για περισσότερες πληροφορίες. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το bios τον βλεπει?Αν τον βλεπει κ ειναι καινουριος ο δισκος θελει φορματ.Αν δεν τον βλεπει μηπως τον εχεις συνδεσει στο raid κ δεν ειναι ενεργοποιημενο?

 

Όχι δεν τον συνδεσα στο RAID.To bios τον βλέπει τα windows δεν τον βλέπουν.Με το Service Pack τι παίζει;Δεν έχω κάποιο.

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι windows XP δεν χρειάζεται driver, τον βλέπει κατευθείαν αλλα θέλει συγκεκριμένο στήσιμο στο bios.

Χρειάστηκα 2 μέρες για να ρυθμίσω και να καταλάβω πως δουλεύει το bios του PC μου ....γκρρρρρ

 

Πόσους δίσκους και CD/DVD drives έχει το μηχάνημα και σε ποιό controller είναι ο καθε ένας απο αυτούς ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι windows XP δεν χρειάζεται driver' date=' τον βλέπει κατευθείαν αλλα θέλει συγκεκριμένο στήσιμο στο bios.

Χρειάστηκα 2 μέρες για να ρυθμίσω και να καταλάβω πως δουλεύει το bios του PC μου ....γκρρρρρ

 

Πόσους δίσκους και CD/DVD drives έχει το μηχάνημα και σε ποιό controller είναι ο καθε ένας απο αυτούς ?[/quote']

 

Primary IDE 1 Σκληρό

Secondary IDE 1 CDROM,1 DVD ROM

και στο πρώτο channel συνδεμένο τον SATA

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι windows XP δεν χρειάζεται driver' date=' τον βλέπει κατευθείαν αλλα θέλει συγκεκριμένο στήσιμο στο bios.

Χρειάστηκα 2 μέρες για να ρυθμίσω και να καταλάβω πως δουλεύει το bios του PC μου ....γκρρρρρ

 

Πόσους δίσκους και CD/DVD drives έχει το μηχάνημα και σε ποιό controller είναι ο καθε ένας απο αυτούς ?[/quote']

 

Primary IDE 1 Σκληρό

Secondary IDE 1 CDROM,1 DVD ROM

και στο πρώτο channel συνδεμένο τον SATA

 

Είναι η ίδια περίπτωση, θα σου πω το βράδυ που θα πάω σπίτι να δω το bios.

 

Πες μου εντωμεταξυ τι bios και motherboard έχεις, μήπως βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου τον εχεις idle& κανονικα επρεπε να στον βλεπει .. Ξαναλεω οτι αν ειναι καινουριος θελει φορματ για να τον δει..επισης αν ειναι καινουριος κ δεν εχεις service pack θα σου βγαλει τον αδοξαστο κ στο τελος θα σε αναγκασει να κανεις γενικη συραξη κ ξεκαθαρισμα λογαριασμων (κοινως φορματ σε ολο το pc).Για μενα εαν δεν βγει τιποτα με τις ρυθμισεις στο bios που θα σου πει ο εταιρος φιλος χρειαζεσαι τα παραπανω κ φυσικα πειρατικα xp me service pack 2.Αυτα

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου