Προς το περιεχόμενο

Πώς συνδέω τα e-drums στο pc και με ποιο πρόγραμμα


.:DareDeviL:.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε ξέρω :D Πως βλέπεις αν παίρνει σήμα ή όχι? Όντας άσχετος ακόμα δε μπορώ να δω που είναι αυτό το κολ@κουμπί  ;D Τι πατάω για να βγει η εικόνα που μου έστειλες ώστε να το πατήσω....σορρυ που κουράζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ξεστραβώθηκα και άκρη δε βρήκα.... ;D

Έκανα αυτά που έλεγε ο άλλος, ότι κατάλαβα δηλαδή, κατάφερα να βγάλω και την εικόνα που μου ανέβασες με το ηχείο, το πάτησα και αυτό αλλά και πάλι βαράω τα τύμπανα και δεν ακούγεται ο ήχος από το superior drummer. Τι σκ@τ@ γίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον, στο ''device setup'' εχεις ρυθμισει το midi device να ειναι το usb to midi-interface το δικό σου?

 

ποιο εχεις?

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί που λέει midi port setup από ότι θυμάμαι μου βγάζει δίπλα 3 επιλογές αλλά δε θυμάμαι ακριβώς τι γιατί αυτή τη στιγμή δεν είμαι κοντά στη ντραμς για να το συνδέσω... ;D. Τώρα που κοιτάω μου έχει μόνο μία που λέει: windows midi/ out/ microsoft gs wavetable synth.. δίπλα έχει ένα Χ κάτω από το visible δίπλα έχει ένα state και από κάτω του λέει inactive και δίπλα ένα in all inputs και από κάτω έχει κενό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τελικά τι θα κάνω για να βρώ άκρη....Μια βδομάδα τώρα ενώ έχω συνδέσει τη ντραμς με το λάπτοπ με midi καλώδιο δε μπορώ να κάνω να βγει ήχος από το superior drummer μέσω του nuendo. Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω? Πείτε τίποτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου