Προς το περιεχόμενο

free παρτιτούρες πιάνου στο δίκτυο.


aback

Προτεινόμενες αναρτήσεις

βρε φιλότιμα θορυβώδη παιδιά του noiz εσείς που με έχετε "ξεστραβώσει" πολλές φορές, μήπως μπορείτε να μου πείτε που μπορεί κανείς να κατεβάσει στο δίκτυο δωρεάν παρτιτούρες για πιάνο;;;

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εννοείται ότι ο aback ψάχνει FREE όχι "λαθραίες" έτσι?  :)

 

FREE δεν υπάρχουν, εκτός απο κάποιες κακογραμμένες διασκευές του Fur Elise (αντε άμα είσαι τυχερός να βρείς και το πρώτο μέρος της σονάτας του σεληνόφωτος)

 

ΤΟ ΝΑ ΖΗΤΑΣ ΤΣΑΜΠΑ ΠΑΡΤΙΤΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΖΗΤΑΣ ΤΣΑΜΠΑ CD.

 

Αν ψάχνεις μότσαρτ πάντως τα έργα του κυκλοφορούν δωρεάν. Φτου ξελευθερία δηλαδη! Μπορείς να τα βρείς εδω:

 

http://dme.mozarteum.at/DME/nma/start.php?l=2

 

Να ξέρες πάντως ότι τσάμπα μή πειρατική παρτιτούρα δεν υπάρχει.

 

(είναι το 3ο θέμα που ανοίγει στη βδομάδα με σκοπό να ζητήσει κάποιο μέλος παρτιτούρα/midi τσαμπέ. Μήπως - λέω μήπως - θα έπρεπε να είναι πιο προσεχτικοί οι modulators?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

FREE δεν υπάρχουν, εκτός απο κάποιες κακογραμμένες διασκευές του Fur Elise (αντε άμα είσαι τυχερός να βρείς και το πρώτο μέρος της σονάτας του σεληνόφωτος)

 

ΤΟ ΝΑ ΖΗΤΑΣ ΤΣΑΜΠΑ ΠΑΡΤΙΤΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΖΗΤΑΣ ΤΣΑΜΠΑ CD.

 

Αν ψάχνεις μότσαρτ πάντως τα έργα του κυκλοφορούν δωρεάν. Φτου ξελευθερία δηλαδη! Μπορείς να τα βρείς εδω:

 

http://dme.mozarteum.at/DME/nma/start.php?l=2

 

Να ξέρες πάντως ότι τσάμπα μή πειρατική παρτιτούρα δεν υπάρχει.

 

(είναι το 3ο θέμα που ανοίγει στη βδομάδα με σκοπό να ζητήσει κάποιο μέλος παρτιτούρα/midi τσαμπέ. Μήπως - λέω μήπως - θα έπρεπε να είναι πιο προσεχτικοί οι modulators?

 

εννοείται πως είμαι τελείως άσχετος με το θέμα και πέφτω από τα σύννεφα με αυτά που λέτε. για να το λέτε έτσι θα είναι και το σέβομαι.

ΑΝ ΚΑΙ ΜΑ ΤΩ ΘΕΩ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΏΝΕΙΣ ΤΗΝ ΠΑΡΤΙΤΟΥΡΑ.

ΤΖΑΜΠΑ ΠΑΡΤΙΤΟΥΡΑ = ΤΖΑΜΠΑ CD;;;;;;;; ΓΙΑΤΙ;;;;;;; ΠΡΟΤΟΥ ΨΟΦΗΣΩ ΣΤΑ ΓΕΛΙΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΙΤΙΟΛΟΓΙΑ.

 

όσο για το τί πρέπει να προσέχουν οι  modulators για πρόσεχε λιγάκι και κόψε γλώσσα ΙΔΙΩΣ όταν δεν γνωρίζεις τον άλλον, το βαθμό γνώσεώς του περί όλων αυτών κ.λ.π.

γιατί εάν είναι έτσι όπως τα λέτε εγώ ταπεινά ζητώ συγγνώμη. εσύ όμως coolαρε λιγάκι γιατί αυτό το υφάκι δεν περνάει..................

και σου τη λέω έτσι γιατί εάν είναι ποινικά κολάσιμο αυτό που ζήτησα ζητώ συγγνώμη αφ΄ενός που σας έφερα σε δύσκολη θέση και αφ΄ετέρου είμαι και αδικαιολόγητος γιατί έχω άγνοια ΝΟΜΟΥ και δεν θα έπρεπε. εσύ όμως φρόντισε να το παρακολουθήσεις πιο προσεκτικά το πράγμα προτού απαντήσεις έτσι. ειλικρινά με πείραξε τόσο πολύ σε σημείο απόλυτου εκνευρισμού με όλα τα παρελκόμενα που έχει κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοείται πως είμαι τελείως άσχετος με το θέμα και πέφτω από τα σύννεφα με αυτά που λέτε. για να το λέτε έτσι θα είναι και το σέβομαι.

ΑΝ ΚΑΙ ΜΑ ΤΩ ΘΕΩ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΏΝΕΙΣ ΤΗΝ ΠΑΡΤΙΤΟΥΡΑ.

ΤΖΑΜΠΑ ΠΑΡΤΙΤΟΥΡΑ = ΤΖΑΜΠΑ CD;;;;;;;; ΓΙΑΤΙ;;;;;;; ΠΡΟΤΟΥ ΨΟΦΗΣΩ ΣΤΑ ΓΕΛΙΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΙΤΙΟΛΟΓΙΑ.

 

όσο για το τί πρέπει να προσέχουν οι  modulators για πρόσεχε λιγάκι και κόψε γλώσσα ΙΔΙΩΣ όταν δεν γνωρίζεις τον άλλον, το βαθμό γνώσεώς του περί όλων αυτών κ.λ.π.

γιατί εάν είναι έτσι όπως τα λέτε εγώ ταπεινά ζητώ συγγνώμη. εσύ όμως coolαρε λιγάκι γιατί αυτό το υφάκι δεν περνάει..................

και σου τη λέω έτσι γιατί εάν είναι ποινικά κολάσιμο αυτό που ζήτησα ζητώ συγγνώμη αφ΄ενός που σας έφερα σε δύσκολη θέση και αφ΄ετέρου είμαι και αδικαιολόγητος γιατί έχω άγνοια ΝΟΜΟΥ και δεν θα έπρεπε. εσύ όμως φρόντισε να το παρακολουθήσεις πιο προσεκτικά το πράγμα προτού απαντήσεις έτσι. ειλικρινά με πείραξε τόσο πολύ σε σημείο απόλυτου εκνευρισμού με όλα τα παρελκόμενα που έχει κάτι τέτοιο.

 

 

Δεν πάμε καλά μου φαίνεται...

Μάλλον εσύ θα πρέπει να προσέχεις φίλε μου τα νεύρα σου γιατί ο Λάμπρος δεν είπε οτιδήποτε για να σε θίξει ούτε και το έκανε... Εσύ αρπάχτηκες και δεν είπες ούτε ευχαριστώ για τα λινκς που σου δώθηκαν.

Τώρα αν το "ΤΖΑΜΠΑ ΠΑΡΤΙΤΟΥΡΑ = ΤΖΑΜΠΑ CD=ΤΖΑΜΠΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ=ΤΖΑΜΠΑ ΚΙΘΑΡΑ=ΤΖΑΜΠΑ ΣΠΙΤΙ=ΤΖΑΜΠΑ ΤΖΑΜΠΑ ΤΖΑΜΠΑ" σου φέρνει γέλια, τότε μάλλον πρέπει να ζείς σε άλλο πλανήτη και μας κάνεις πλάκα... (έχει ιντερνετ και στον Άρη;;; )

Ούτε εγώ σε γνωρίζω, θα πρέπει να φοβάμαι που αντιμίλησα;;;  :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την παρτιτούρα κάποιος έκατσε κ την έγραψε.Σε πολλές περιπτώσεις νομίζω οτι είναι άσχετος με τον δημιουργό.Αυτός ο τύπος λοιπόν δουλεύει κ ζεί απ' αυτό με αποτέλεσμα να του δίνεται κ το δικαίωμα νομικής κατοχύρωσης για την εργασία του.

Όπως κ νάχει πάντως, στο θέμα του άν είναι ο ίδιος ο δημιουργός ή ο άγνωστος "μεταφραστης", κάνει μια δουλειά.

Υπο αυτή την προυπόθεση μάλλον παρανομείς οταν πέρνεις τσάμπα την δουλειά του.Είτε είναι βιβλίο-παρτιτούρας,εκμάθησης είτε ακουστικό υλικό.

 

Υ.Γ.Στον Άρη ζώ κ γώ πάντως κ είναι ωραία.Μοιραζόμαστε όλοι μεταξύ μας τα ρούχα,το φαί κ όλα τα πράγματα.

Το σπίτι μας το δωσε η Millenium γιατί είναι ωραία να χεις το δικό σου σπίτι στον Άρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εγώ σε γνωρίζω, θα πρέπει να φοβάμαι που αντιμίλησα;;;  :o

 

ΜΠΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

 

και επαναλαμβάνω για τους μύωπες:  ή λέγε τι σιγής κρείττον ή σιγήν έχε!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου λες κουμπάρε aback, εσύ μύωπας είσαι και δεν βλέπεις ότι οι παρτιτούρες στα περισσότερα site πωλούνται??? Αν θεωρείς τον εαυτό σου τόσο έξυπνο και σούπερ ουάου έτσι ώστε να σου αξίζουν τσάμπα παρτιτούρες και νομιμα, ΨΑΞΕ ΒΡΕΣ ΤΙΣ.

 

Το να μπαίνεις σε ένα φόρουμ, να μην ψάχνεις πριν ρωτήσεις (έχει ήδη αναφερθεί ότι οι παρτιτούρες ΔΕΝ είναι δωρεάν ΠΟΥΘΕΝΑ), σου το λέμε και αντί να σκύψεις το κεφάλι βγαίνεις κ απο πάνω και συνεχίζεις να απαιτείς τσάμπα παρτιτούρα.

 

Την παρτιτούρα κάποιος έκατσε κ την έγραψε.Σε πολλές περιπτώσεις νομίζω οτι είναι άσχετος με τον δημιουργό.Αυτός ο τύπος λοιπόν δουλεύει κ ζεί απ' αυτό με αποτέλεσμα να του δίνεται κ το δικαίωμα νομικής κατοχύρωσης για την εργασία του.

 

Πέρα απο αυτό, η παρτιτούρα περιέχει ΜΟΥΣΙΚΗ, η οποία είναι πνευματική ιδιοκτησία του συνθέτη (παίρνει κ αυτός χρήματα απο τις πωλήσεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου