Προς το περιεχόμενο

MIM Jaguar/Jazzmaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα δεν ξέρω κατα πόσο ενδιαφέρει αυτο, αλλά υπάρχουν πλέον οι made in mexico jaguar και jazzmaster, τουλάχιστον στην.. αμερική  ;D

πχ http://www.musiciansfriend.com/product/Fender-Classic-Jazzmaster-Electric-Guitar?sku=518687

Επίσης για τους φαν του γκραν γκραν υπάρχει και μοντέλο με χαμπακερς.

 

Αυτό που λίγο με προβληματίζει (όχι οτι ειμαι σε φάση αγοράς αφου έχω μείνει ταπί έτσι κ αλλιώς, κουβέντα να γίνεται..  ;D ) είναι αυτό που λέει: "The tremolo plate has been moved closer to the bridge to increase break angle and sustain."  ???

Επίσης αναρωτιέμαι τι να λενε οι μαγνήτες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

γιατι σε προβληματιζει ?αφου λεει ξεκαθαρα γιατι το εκαναν (βεβαια δεν λεει οτι ετσι η κιθαρα θα παρει sustain & δεν θα εχει εκατο τα εκατο  τον κλασσικο μη-sustain jm ηχο)

 

παντως τις βλεπω να πουλανε σα ζεστα ψωμακια..

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

medium jumbo και 9,5 radius.... οντως θα πουλησουν τρελα.  ;D ;D ;D

 

θα εχουν ομως την ποιοτητα των baja και των CP strats; αυτο μετραει. και τι λενε (ή δεν λενε) οι μαγνητες;

 

για τα χρωματα θα συμφωνησω... που ναι τα surf green και τα τιρκουαζια ρε φουστη μου...  :( :( :(

 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ SUNBURST!!!

 

 

στο site της fender δεν υπαρχει λεξη παντως...

nothing to fear, nothing to doubt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι σε προβληματιζει ?αφου λεει ξεκαθαρα γιατι το εκαναν (βεβαια δεν λεει οτι ετσι η κιθαρα θα παρει sustain & δεν θα εχει εκατο τα εκατο  τον κλασσικο μη-sustain jm ηχο)

 

παντως τις βλεπω να πουλανε σα ζεστα ψωμακια..

 

Με προβληματίζει από την άποψη αυτού ακριβώς που λες, πως δεν θα'ναι τόσο "πιστός" jm/jag ο ήχος.. 'Αρα, το όλο θέμα είναι το κατά πόσο θα αξίζουν περισσότερο από μια γιαπωνέζα (η αμερικανα παίζει ετσι κ αλλιώς και σε άλλα επίπεδα τιμών)

επίσης παρατήρησα ότι (με εξαίρεση το ΗΗ μοντελο) τα υπόλοιπα γιαπωνέζικα έχουν εξαφανιστεί από την αμερικάνικη αγορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Πολυ ακριβες,δεδομενου οτι με αλλα 200 ευρω παιρνεις χαλαρα απο ebay μεταχειρισμενη αμερικανικη (με τη βαλιτσα της και ολα της τα κολπα) δεν λεει..... ::)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ακριβες,δεδομενου οτι με αλλα 200 ευρω παιρνεις χαλαρα απο ebay μεταχειρισμενη αμερικανικη (με τη βαλιτσα της και ολα της τα κολπα) δεν λεει..... ::)

 

βασικα με 900 ευρω παιρνεις καινουργια αμερικανικη:

 

http://www.guitarcenter.com/Fender--62-Jazzmaster-Electric-Guitar-510484-i1146419.gc

 

δηλαδη με 200 ευρω παραπανω δεν χρειαζεται να πας σε μεταχειρισμενη, παιρνεις καινουργια...

 

κριμα, θα ηταν μια καλη ευκαιρια, αλλα οχι σ'αυτην την τιμη. παντως οι γιαπωνεζικες δεν πωλουνται πια στην αμερικη, και εχω την αισθηση οτι και στην ευρωπη οι φθηνες jazzmaster/jaguar θα ειναι πλεον οι mexico σε λιγο καιρο.

 

παντως, θα συνεφερε αν μπορουσες να αγορασεις απο αμερικη την classic player χωρις μεταφορικα και τελωνεια (με καποιον τροπο..), οπου θα κοστιζε περι τα 500 ευρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, βασικά αν σκεφτείς οτί εκεί γύρω

μου στοίχισε μια full custom jazzmaster,

με ό,τι specs ήθελα, χωρίς συμβιβασμούς.

Βέβαια αν πάμε με τη λογική του ebay

σε συγκρισή με thomann, δεν καταλίγουμε

κάπου. Η καλύτερη λύση αυτή τη στιγμή είναι

ή custom ή special edition thinskins σε διάφορες

εκδόσεις που θα κυκλοφορίσουν-κυκλοφορούν

σε 2 μαγαζιά στο αμέρικα.

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλύτερη λύση αυτή τη στιγμή είναι

ή custom ή special edition thinskins σε διάφορες

εκδόσεις που θα κυκλοφορίσουν-κυκλοφορούν

σε 2 μαγαζιά στο αμέρικα.

 

ωραιες οι thinskins. εχουν και matching headstock που μετραει αγρια σε αυτες τις κιθαρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου