Προς το περιεχόμενο

www.guitarguitar.co.uk


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ την κοινότητα του noiz!!

Θέλω να αγοράσω ένα μπάσο, το οποίο είναι ψιλοακριβό. Σκόπευα να το πάρω από το thomann, αλλά ο fleamail (να σαι καλά Πάρη) μου πρότεινε ένα άλλο site το οποίο το έχει 650 ευρώ πιο φτηνά! Αλλά επειδή ούτε ο fleamail έχει κάνει on-line αγορά από εκεί, αλλά μόνο από το μαγαζί (το οποίο μου είπε ότι είναι αξιόπιστο), θα ήθελα να ξέρω αν κάποιος από εσάς έχει πάρει κάτι ποτέ από εκεί on-line (μεγάλης αξίας). Δεν θέλω να προσβάλλω τον fleamail, απλά ρωτάω μήπως έχει κανείς άλλος on-line εμπειρία από αυτό το site.

 

Το site είναι:

http://www.guitarguitar.co.uk/

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Bass till I die!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να θελω να τους βαλω ολους σε "ενα καζανι", οι Αγγλοι συνηθως ξεκινανε απο δελεαστικες τιμες, αλλα οταν αρχισουν τα surcharges και τα λοιπα "δικα τους" η τιμη φτανει στα ιδια επιπεδα με των αλλων...

 

Μου εχει συμβει δυο φορες σε δυο περιπτωσεις (100%)...

 

ψαξ'το πριν παραγγειλεις, ή απλα στειλε mail να σου αναλυσουν την πολιτικη τους.

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

 

Έχω πραγματοποιήσει πρόσφατα (πριν 2 εβδομάδες) συναλλαγή με το guitarguitar και δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα. Η όλη συμπεριφορά τους ήταν πολύ επαγγελματική.

 

Προσοχή όμως στο εξής: αν πας να κάνεις συναλλαγή με πιστωτική (το πιθανότερο) πρέπει να προχωρήσεις από τα εικονίδια "Verified by VISA" ή " Mastercard Secure Code". Με την απλή VISA/Mastercard η συναλλαγή δεν θα προχωρήσει και το ποσό που θα κρατηθεί θα σου ξαναεπιστραφεί στην κάρτα σε 1 μέρα (ήμουν παθών!).

Το πρόβλημα το ξεπερνάς με 2 τρόπους: αν έχεις VISA Εμπορικής ή Πειραιώς μπορείς να την κάνεις "Verified by VISA" αλλίώς καταθέτεις τα χρήματα με web-banking (γύρω στα 8 € προμήθεια και 1 εβδομάδα περίπου για να φτάσουν στο λογαρισμό τους) σε λογαριασμό που θα σου δώσουν.

 

Καλή τύχη

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να θελω να τους βαλω ολους σε "ενα καζανι", οι Αγγλοι συνηθως ξεκινανε απο δελεαστικες τιμες, αλλα οταν αρχισουν τα surcharges και τα λοιπα "δικα τους" η τιμη φτανει στα ιδια επιπεδα με των αλλων...

 

Μου εχει συμβει δυο φορες σε δυο περιπτωσεις (100%)...

 

ψαξ'το πριν παραγγειλεις, ή απλα στειλε mail να σου αναλυσουν την πολιτικη τους.

Δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς. Το μπάσο έχει πάντως πάνω τιμή. Τι εννοείς ότι μπορεί να είναι άλλη η τιμή?

Bass till I die!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή όμως στο εξής: αν πας να κάνεις συναλλαγή με πιστωτική (το πιθανότερο) πρέπει να προχωρήσεις από τα εικονίδια "Verified by VISA" ή " Mastercard Secure Code". Με την απλή VISA/Mastercard η συναλλαγή δεν θα προχωρήσει και το ποσό που θα κρατηθεί θα σου ξαναεπιστραφεί στην κάρτα σε 1 μέρα (ήμουν παθών!).

Το πρόβλημα το ξεπερνάς με 2 τρόπους: αν έχεις VISA Εμπορικής ή Πειραιώς μπορείς να την κάνεις "Verified by VISA" αλλίώς καταθέτεις τα χρήματα με web-banking (γύρω στα 8 € προμήθεια και 1 εβδομάδα περίπου για να φτάσουν στο λογαρισμό τους) σε λογαριασμό που θα σου δώσουν.

 

Καλή τύχη

Εγώ έχω VISA από την PROBANK. Δεν μπορώ να κάνω τη δουλειά μου?

Και να ρωτήσω και κάτι άλλο? Όταν λέει "choose your country", δεν έχει Ελλάδα, τι θα πρέπει νακάνω όταν έρθει η ώρα?

Bass till I die!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς. Το μπάσο έχει πάντως πάνω τιμή. Τι εννοείς ότι μπορεί να είναι άλλη η τιμή?

 

Εννοεί πως καλό είναι να ρωτήσεις για τα κόστος μεταφορικών και τον τρόπο αποστολής.Συνήθως η τιμή που δίνουν για αποστολές εκτός Αγγλίας αφορά χώρες της Κεντρικής Ευρώπης.Όταν πρόκειται για Ελλάδα ή άλλες βαλκανικές χώρες πολλά καταστήματα έχουν επιπλέον χρέωση στα μεταφορικά λόγω απόστασης.Γι'αυτό μη βιαστείς να παραγγείλεις αν δεν μάθεις πρώτα τις λεπτομέρειες.

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω VISA από την PROBANK. Δεν μπορώ να κάνω τη δουλειά μου?

Και να ρωτήσω και κάτι άλλο? Όταν λέει "choose your country", δεν έχει Ελλάδα, τι θα πρέπει νακάνω όταν έρθει η ώρα?

 

Σύμφωνα με το Link: http://www.visa.gr/cardsforyou/shoppingonline/vbv/signup.jsp μάλλον δεν γίνεται με την Probank, αλλά επικοινώνησε με την τράπεζα να σου το επιβεβαιώσουν.

Τώρα για τα μεταφορικά ναι δεν έχει Ελλάδα γι' αυτό στείλ' τους ένα e-mail για όλα τα παραπάνω και θα σου απαντήσουν άμεσα. Πάντως δεν οι τιμές για μεταφορικά δεν είναι κάτι το τραγικό.

Οι συγκεκριμένοι απ' όσο ξέρω χρησιμοποιούν την ukmail για τις αποστολές τους και τιμές μπορέις να δεις από το http://www.ukmail.biz/assets/RateCardEngwales.pdf

 

Ελπίζω να βοήθησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον δεν γίνεται με την Probank, αλλά επικοινώνησε με την τράπεζα να σου το επιβεβαιώσουν.

Eυχαριστώ για τις πληροφορίες σου. Τους έστειλα mail με όλα τα ερωτήματά μου. Ελπίζω να μου απαντήσουν. Συγγνώμη κιόλας, αλλά δεν κατάλαβα καλά... Γιατί μόνο αυτές οι 2 τράπεζες μπορεί να με εξυπηρετήσουν? Από το thomann με την προπληρωμένη μου VISA από την PROBANK αγόραζα.

Bass till I die!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστώ για τις πληροφορίες σου. Τους έστειλα mail με όλα τα ερωτήματά μου. Ελπίζω να μου απαντήσουν. Συγγνώμη κιόλας, αλλά δεν κατάλαβα καλά... Γιατί μόνο αυτές οι 2 τράπεζες μπορεί να με εξυπηρετήσουν? Από το thomann με την προπληρωμένη μου VISA από την PROBANK αγόραζα.

 

Το κάνουν για όλες τις πιστώτικές εκτός Αγγλίας κι απ' ότι μου είχαν πει είναι για να εξασφαλίσουν αυτοί ότι θα πάρουν τα χρήματα τους, γιατί σε παλιότερες περιπτώσεις τους είχε τύχει να πουλήσουν μέσω κάρτας αλλά στο τέλος να μην τους δίνει η τράπεζα τα χρήματα!!

Γιατί αυτές οι τράπεζες συνεργάζονται με το προγραμμα "Verified by Visa" αυτή τη στιγμή (παρόλα αυτά μίλα με την τράπεζα σου να δεις τι ισχύει). ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου