Προς το περιεχόμενο

Αγορα απο musik-schmidt.de


VinnieT

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, σήμερα ανακάλυψα αυτό το μαγαζί www.musik-schmidt.de/  Οι τιμες απο οτι ειδα μπορει να ειναι λιγο πιο τσιμπημενες σε καποια προιοντα σχετικα με το thomann αλλα βρηκα δυο αγαπημενες μου εταιριες (carvin & charvel) οποτε λεω να επιχειρησω μια αγορα. Θα ήθελα να ρωτησω αν καποιος έχει πραγματοποιησει καποια αγορα και αν ναι, αν ειναι ικανοποιημενος απο την εξυπηρετηση κυριως ( και την ασφαλεια γενικοτερα). Ευχαριστω.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

 

εκανα αγορα πριν απο 2 μηνες. Η παραγελλια εγινε παρασκευη βράδυ και παρασκευή πρωί (δηλαδή σε τέσσερις εργάσιμες) είχε παραδοθεί στο σπίτι μου. Το προιον ήρθε στην αρχική συσευασία του κατασκευαστή (δεν ήταν στην έκθεση) σε άψογη κατάστση. Η επικοινωνία εκ μέρους του καταστήματος άμεση και σαφής. Πλήρης τήρηση των κανόνων για ασφαλείς συναλλαγές. Με λίγα λόγια, αν είναι καλή η τιμή, δεν χρειάζεται δεύτερη σκέψη.

 

υ.γ. μοναδική παραφωνία.....ο έλληνας courier!

 

M.A.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 μήνες αργότερα...

Παιδιά εχω αγοράσει απο το musik-schmidt ενισχυτές κιθάρες πετάλια...

 

Απλά άψογο!!!!  (και σε προσεγμένες συσκευασίες για τυχόν ζημιές)  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

helloz!

γνωρίζει κανείς τι είναι το financing?

πρόκειται για πληρωμές με δόσεις;

??? ???

 

 

Αυτο ακριβως,αλλα δεν ειναι για τους αγοραστες του εξωτερικου.Μονο για τους γερμανους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα το ειδα το θεμα. Το καταστημα βρισκεται ΠΟΛΥ κοντα στο κεντρο της Φρανκφουρτης. Ειναι απλα της ιδιας κατηγοριας με το MusicStore, Thomann και Music-town.de

Ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ καταστηματα με αποθηκες σαν τα περιπτερα της HELEXPO-ΔΕΘ (για οσους μενουν ή εχουν επισκεφτει Θεσ/νικη).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Kαλησπέρα,

 

έχω αγοράσει έναν ενισχυτή απο το συγκεκριμένο κατάστημα αλλά προχθές σταμάτησε ξαφνικά να παίζει αφού πρώτα έκανε ενα θόρυβο σαν σφυριγμα για μερικά δευτερόλεπτρα. Από εκέινη τη στιγμή όυτε φωνή ούτε ακρόαση ουτε λαμπάκια ανάβουν ούτε τίποτα. Τους ενημέρωσα και μου είπαν να τον στείλω πίσω να τον φτιάξουν και αφού τον έχω λιγότερο από χρόνο έχει και εγγύηση. ¨Εχω κάποιες απορίες όμως τις οποίες εξέφρασα και σε αυτούς χθες αλλά ακομα δεν μου απάντησαν οποτε ρωτάω και εσάς σε περίπτωση που έχετε παρόμοια εμπειρία με κατάστημα εξωτερικού.

 

1 Τον στέλνω με όποια εταιρεία courier θέλω εγώ?

 

2 Τα μεταφορικά για να τον τσεκάρουν εκεί τα επωμίζομαι εγώ ανεξαρτήτως εγγύησης?

 

3. Τον συσκευάζω εγω ή η εταιρεία courier έχει την ευθύνη ωστε να φτάσει ΟΚ?

 

4. Αν η εγγύση καλύπτει και τα μεταφορικά πως γίνεται? Πληρώνουν αυτοί την εταιρεία μόλις παραλάβουν αυτό που στέλνω ή πληρώνω εγώ και μου επιστρέφουν τα λεφτά σε IBAN που τους υποδεικνύω εγώ?

 

5. Γνωρίζει κανείς ποσο περίπου είναι το κόστος μεταφοράς ενισχυτή περίπου 22 kg?

 

      Ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους μπουν στον κόπο να το διαβάσουν ή και να απαντήσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα, αν το μηχανημα που αγορασες επαθε κατι μεσα σε 30 μερες απο την αγορα του, στο παιρνουν πισω για επισκευη ή αντικατασταση με δικα τους εξοδα.

Καλο ειναι να εχεις την αρχικη συσκευασια.

Σου στελνουν με email την ετικετα με τα στοιχεια σου, τα στοιχεια του παραληπτη κλπ και εσυ την εκτυπωνεις και την δινεις μαζι με το πακετο στον courier που θα ερθει να το παρει.

Τωρα αν το εχεις πανω απο 30 μερες, ισως τα εξοδα αποστολης να επιβαρυνουν εσενα.

Αλλα δεν παιρνω και ορκο για την δευτερη περιπτωση 8) γι αυτο καλυτερα ριξε ενα ματι στο site τους.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

helloz!

γνωρίζει κανείς τι είναι το financing?

πρόκειται για πληρωμές με δόσεις;

??? ???

 

ναι ειναι κατι που αν εισαι ΕΛΛΗΝΑΣ πρεπει απλα να ΞΕΧΑΣΕΙΣ. ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου