Προς το περιεχόμενο

Δεν έρχονται e-mail ειδοποίησης απο προσωπικά μηνύματα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω αν είναι δικό μου ποβλημα, ή αν εχει εμφανιστεί και σε άλλους, αλλά μετά την αλλαγή λυχνιών του σέρβερ εμένα δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις στο μέιλ όταν παίρνω προσωπικά μηνύματα.

 

Τσεκαρα στις ρυθμίσεις οτι το έχω βάλει να στέλνει.

 

Εντάξει, δεν τρέχει και τίποτα, απλά το αναφέρω.

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το ρύθμισα να λαμβάνω email και ήρθε κανονικά σε εμένα ειδοποίηση στα email. Αν τυχόν, θέλεις κοίταξε τις ρυθμίσεις στο email σου, μήπως τυχόν έχεις κάποιο φίλτρο κ τα στέλνεις στα σκουπίδια.

 

Επίσης δοκίμασε να αλλάξεις τη ρύθμιση για να παίρνεις ειδοποίηση σε mail από πάντα σε ποτέ και πάλι πάντα, μήπως απλά θέλει το restart του :s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιταξα το gmail μου και ανακάλυψα έκπληκτος πως είχε μια κατηγορία "ανεπιθυμητα" που την έκρυβε απο το UI

 

την επανέφερα και επίσης έκπληκτος είδα πως οι τελευταίες ειδοποιήσεις του νοιζ πάνε στα ανεπιθυμητα, και ακόμα πιο έκπληκτος είδα οτι δέχομαι περιπου 6-7 ανεπιθυμητα (οντως ανεπιθυμητα) τη ...μέρα!

 

πιο παλια ομως τα μέιλ του νοιζ ερχοταν στα κανονικα και δεν πειραξα καμια ρυθμιση.

 

Ξέρετε αν υπάρχει κάποιο φίλτρο ωστε να πω στο gmail οτι το νοιζ ειναι "εξαιρεση"?

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης μπορείς να φτιάξεις φίλτρο, (πας ρυθμίσεις > φίλτρα)

Εκεί στο "Από", βάλε [email protected]

Πάτα επόμενο βήμα και τσέκαρε το "Να μην αποστέλλεται ποτέ στα ανεπιθύμητα μηνύματα"

Και δημιουργία φίλτρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης μπορείς να φτιάξεις φίλτρο, (πας ρυθμίσεις > φίλτρα)

Εκεί στο "Από", βάλε [email protected]

Πάτα επόμενο βήμα και τσέκαρε το "Να μην αποστέλλεται ποτέ στα ανεπιθύμητα μηνύματα"

Και δημιουργία φίλτρου.

 

αααα πολύ ωραία!

κοιταζα την καρτέλα "φιλτρο" και νομιζα πως μονο να κοψει μπορεί ;D

 

ευχαριστώ παιδιά!

δεν ξέρω τι έγινε και ξαφνικα τα στέλνει εκει. Τελευταίο είχα πάρει στις 23 αυγουστου και πηγε κανονικα στα εισερχόμενα.

 

Μάλλον επειδή έρχονται πολλά ανεπιθυμητα έγινε πιο ευαίσθητο?

 

 

Λέτε αν την κάνω αυτη την παλιο-μεγέθυνση να σταματησουν να με ενοχλουν? ;D ;D ;D ::)

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Λόγω της αλλαγής σέρβερ άλλαξε και η διεύθυνση ΙΡ του Noiz.gr.

Το Gmail αντιλαμβάνεται τα mail που έρχονται αυτόματα από το σύστημα σαν spam και τα στέλνει στον ειδικό φάκελο. Αν κοιτάξετε μέσα στον φάκελο "Ανεπιθύμητα" (spam) μπορείτε απλά να επιλέξετε τα συγκεκριμένα mail και πατώντας την επιλογή Not spam, επανέρχονται μόνιμα στα εισερχόμενα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου