Προς το περιεχόμενο

Σπουδαίοι Ελληνες ντραμερ;


mr_davidoff

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον μετα απο 40 χρονια στο κουρμπετι θα πω τον φιλο μου Χριστο Αλεξοπουλο που παιζει τα παντα και το ενοω. απο σκυλαδικο μεχρι David Weckl και απο jazz JΑΖΖ οχι ταχαμου ταχαμου μεχρι Tower of Power, Chick Core, Latin και αλλα πολλα παρα πολλα.

ολα τα ιδοι prima vista διαβασμα και περιζητητος επαγγελματιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ολα τα ιδοι prima vista διαβασμα και περιζητητος επαγγελματιας.

 

Πες μου ότι αυτό το έγραψες για πλάκα...  :o :D

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζαχαρίας Πινακουλάκης

 

Φοβερός ντράμμερ και μουσικός γενικότερα, εξαιρετικός δάσκαλος για όλους τους μουσικούς (όχι μόνο ντράμμερς) και υπέροχος άνθρωπος.

Έχει παίξει με πάρα πολλούς Έλληνες μουσικούς της jazz σκηνής κυριώς και έπαιζε και 10 χρόνια στην αμερική με τους εκεί μουσικούς.

 

Νομίζω πως έπαιζε και της δεκαετία του 80 στου Παπακωνσταντίνου...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια απλα πληροφοριακα ελληνες drummer περα απο τον κολλια (οσον αφορα την ταχυτητα τουλαχιστον) ειναι ενα ακομα παλικαρι ο οποιος επαιζε στους nightrage και επισης υπαρχουν και στην Ελλαδα πιστευω καποια παιδια που πραγματικα ξεφευγουν απλα δυστυχως αυτου του ειδους η μουσικη δεν ειναι και τοσο ευκολοακουστη  :P

Τωρα για τα ονοματα που χουν αναφερθει (τουλαχιστον για οσα γνωριζω εγω) δεν νομιζω να χρειαζονται λογια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι να μη κλαίτε όλοι μαζί. Δε θέλω να χαρακτιρίσω τις επιλογές σας παιδιά, αλλά αν το κάνω μάλλον θα φάω σουτ από το forum. Καλό είναι να μιλάμε όταν ξέρουμε! Όσοι ξέρουν, ξέρουν ότι αυτή τη στιγμή ζουν μόνο δύο μεγάλοι drummer στην Ελλάδα.

Μιλάω για τους:

1. Νίκο Σιδηροκαστρίτη

2. Σωτήρη Ντούβα

...

Καλή συνέχεια! 8)

pedals in everything

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι δικοί μου αγαπημένοι drummers είναι ο Νίκος Βαργιαμίδης, ο Αλέκος Σπανίδης οι Αφοί Τολιοι ,  ο Αποστολάκης και ο Βασίλης Κουτής. (βλ Σαλονίκη φάση)  ξεχνάω πιθανώς αρκετούς αλλά αυτοί είναι οι  πρώτοι που μου έρχονται στο μυαλο!

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλεξ "δρακος" Κτιστακης

 

Ένας δράκος υπάρχει στην Ελλάδα. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα.  :P ;D

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tommy Lee.

 

Εχει το καλυτερο στουντιο,τα περισσοτερα λεφτα,τα ωραιοτερα μωρα και βαραει πιο δυνατα απο ολους!

 

What's not to like? ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου