Προς το περιεχόμενο

Keyboard ως 600 ευρώ για λαϊκά


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητοί Φίλοι καταρχήν χαιρετώ.

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω κάποιο KEYBOARD της τάξεως των 500 - 600 ευρώ για χρήση ελληνικής λαικής μουσικής. Ξεκαθαρίζω ότι είμαι ασχετος με τα πλήκτρα - παίζω κιθάρα και επειδή παρακολουθώ μερικά χρόνια το φόρουμ, είπα να θέσω το ερωτημα μου.

Υπάρχει κάτι στα χρήματα που αναφέρω? αυτά τι γίνεται έχουν φορητές μνήμες με ελληνικούς ήχους και ρυθμούς? Αυτές οι μνήμες βρίσκονται έυκολα και οικονομικά? Δυστυχώς δυο φιλοι μου πληκτράδες δεν μπορεσαν να με κατατοπίσουν.

Βάζω ανωτατο όριο τα 600 ευρώ επειδή πρόκειται να το κάνω δώρο.

Ευχαρηστώ εκ των προτέρων και ελπίζω να μην σας κούρασα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Η σειρά PA της Korg http://www.korg.com/Products.aspx?ct=38 είναι τα κατ' εξοχή λαϊκά όργανα που χρησιμοποιούν οι λαϊκοί πληκτράδες, καθώς κυκλοφορούν ελεύθερα πολλοί ήχοι και ρυθμοί, αφού η αντιπροσωπεία τα πριμοδοτεί και προμηθεύει με κάθε αγορά των κλαβιέ. Βέβαια μιλάμε για arrangers που διαθέτουν και η Yamaha αλλά και η Roland (Ε-09 GR) με ελληνικούς ρυθμούς, χωρίς να σημαίνει πως υστερούν ή δεν υπερέχουν από τα Korg. Απλά πρόκειται για την κεκτημένη ταχύτητα που έχουν οι πληκτράδες στο να κάνουν όσο πιο γρήγορα και ανώδυνα μεροκάματο. Διότι οι δυνατότητες προγραμματισμού είναι εκεί. Αρκεί να ενδιαφερθείς να μάθεις το όργανο, όπως ενδιαφέρονται οι κιθαρίστες, όπως σίγουρα ξέρεις, να βγάλουν προσωπικό ήχο.

Με μια μικρή έρευνα στο Youtube θα κατατοπιστείς απόλυτα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου