Προς το περιεχόμενο

Καινουριο Music Video των Peppers!


rhcpgiannis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλύτερα ακούστε όλο το καινούριο cd πρωτού βγάλετε συμπεράσματα για την πορεία του συγκροτήματος, γιατί και εγώ όταν άκουσα το single adventures το βρήκα υπερβολικά μέτριο και δεν μου πολυέκανε όρεξη να ακούσω το cd.

 

Αν ακούσετε τον δίσκο θα δείτε ότι υπήρξε αλλαγή πλεύσης. Μπορεί οι κιθάρες του Klinghoffer να μην λένε και πολλά, αλλά στην ουσία στέκονται πιο πίσω στην δομή των κομματιών με αποτέλεσμα τα κομμάτια να βασίζονται σχεδόν αποκλειστικά στο rythm section (η κιθάρα δεν παίζει σχεδόν κανένα riff στο album, όλα τα riff  τα παίζει ο Flea).

 

Τον δίσκο τον προτείνω ανεπιφύλακτα στους μπασίστες, αφού ο Flea δίνει το πιο ώριμο παίξιμο του: δεν κάνει καθόλου slap και λειτουργεί σε song-writer mode. Ως αποτέλεσμα τα κομμάτια είναι αρκετά χορευτικά και έχουν μια funky-disco κατεύθυνση. Παρ'όλο που το μουσικό μου γούστο είναι πιο κοντά στο στυλ του Blood Sugar Sex Magik, με εξέπληξε θετικά η μουσική κατεύθυνση αυτή και ήταν κάτι πιο χρειαζόταν η μπάντα.

 

Χαρακτηριστικό παράδειγμα:

(εκεί μετά από το 2:00 έχει και μια ενδιαφέρουσα γέφυρα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

Παιδιά καλύτερα ακούστε όλο το καινούριο cd πρωτού βγάλετε συμπεράσματα για την πορεία του συγκροτήματος, γιατί και εγώ όταν άκουσα το single adventures το βρήκα υπερβολικά μέτριο και δεν μου πολυέκανε όρεξη να ακούσω το cd.

 

Έχεις δίκιο. Πέρασα μια γρήγορη 6-7 κομμάτια από το νέο δίσκο και προς έκπληξή μου μου άρεσαν αρκετά. Πιο laid back αλλά με μεγαλύτερο βάθος. Αν δεν ακούσω το cd 10 φορές βέβαια δεν μπορώ να πω με σιγουριά αν είναι ένας μεγάλος δίσκος για τα προσωπικά μου κριτήρια, αλλά φαίνεται σίγουρα ένας καλός δίσκος και ο νέος αέρας είναι εμφανής. Το single είναι πολύ άνοστο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το λες ακριβώς μεγάλο δίσκο, εγώ πρόσεξα το εξής: άκουσα τον δίσκο δύο φορές και την επόμενη μέρα δεν μπορούσα να θυμηθώ κάποια συγκεκριμένη μελωδία...

 

Απλά είναι ώριμος μουσικά ο δίσκος, δεν είναι ο δίσκος που θα έχει singles για να ανέβουν στα charts... Είναι ο δίσκος που θα τον αφήσεις να παίζει και θα περάσεις καλά. Άσε που ο Keidis επιτέλους τραγουδάει!

 

Όσο για το σινγκλάκι δεν είναι ότι είναι άνοστο... Απλά δεν είναι single! Μέσα στο context του δίσκου στέκει μια χαρά δίπλα στα άλλα.

 

Παρατήρησα επίσης ότι αρέσει σε κοπέλες που δεν συνηθίζουν να ακούνε rock!... Τον έβαλα στο αμάξι και δημιουργήθηκε όμορφο κλίμα χωρίς γκρίνιες και "βάλτο πιο σιγά" κλπ... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με κουρασαν με τα σαλαλα τα τραλαλα ;D ;D ;D :P :P :P και τα εο γιαλεο και βαγγεο

 

ωρα για λιγο ροκ ;D που κι ο τσαντ δειχνει να το ευχαριστιεται παραπανω! ;)

 

 

Απο τα απολαυστικοτερα καγκουρο-ροκ γκρουπ που εχουν βγει ποτε!ΑΠΙΘΑΝΟΙ! ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν το λες ακριβώς μεγάλο δίσκο, εγώ πρόσεξα το εξής: άκουσα τον δίσκο δύο φορές και την επόμενη μέρα δεν μπορούσα να θυμηθώ κάποια συγκεκριμένη μελωδία...

 

Απλά είναι ώριμος μουσικά ο δίσκος, δεν είναι ο δίσκος που θα έχει singles για να ανέβουν στα charts... Είναι ο δίσκος που θα τον αφήσεις να παίζει και θα περάσεις καλά. Άσε που ο Keidis επιτέλους τραγουδάει!

 

Όσο για το σινγκλάκι δεν είναι ότι είναι άνοστο... Απλά δεν είναι single! Μέσα στο context του δίσκου στέκει μια χαρά δίπλα στα άλλα.

 

Παρατήρησα επίσης ότι αρέσει σε κοπέλες που δεν συνηθίζουν να ακούνε rock!... Τον έβαλα στο αμάξι και δημιουργήθηκε όμορφο κλίμα χωρίς γκρίνιες και "βάλτο πιο σιγά" κλπ... :P

 

Συμφωνώ με όλα, εκτός από το κομμάτι με τις κοπελίτσες στο αυτοκίνητο, για το οποίο διαφωνεί έντονα... η γυναίκα μου  ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με όλα, εκτός από το κομμάτι με τις κοπελίτσες στο αυτοκίνητο, για το οποίο διαφωνεί έντονα... η γυναίκα μου  ;)

 

Ναι, αλλά σύμφωνα με αυτό θα της αρέσει ο δίσκος... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα απολαυστικοτερα καγκουρο-ροκ γκρουπ που εχουν βγει ποτε!ΑΠΙΘΑΝΟΙ! ;D

 

 

μα γιατι κανεις πλεονασμο?καγκουροκ λεγεται! ;D ;D ;D

 

παντως ναι,ειναι η κλασικη περιπτωση αμερικανικης hard working-αψογης παικτικα-good time-have fun-beers'n chicks-saturday night μπαντας...κατι σαν τους van halen δηλαδη αλλα χωρις τις εμπνευσμενες συνθεσεις αλλα και χωρις την αναγκη γιαυτες,αφου θα σου απεσπαγαν την προσοχη απο αυτο που μετραει πραγματικα...ειπαμε beers'n chicks ντεεε... :P :P :P ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλύτερα ακούστε όλο το καινούριο cd πρωτού βγάλετε συμπεράσματα για την πορεία του συγκροτήματος, γιατί και εγώ όταν άκουσα το single adventures το βρήκα υπερβολικά μέτριο και δεν μου πολυέκανε όρεξη να ακούσω το cd.

 

Αν ακούσετε τον δίσκο θα δείτε ότι υπήρξε αλλαγή πλεύσης. Μπορεί οι κιθάρες του Klinghoffer να μην λένε και πολλά, αλλά στην ουσία στέκονται πιο πίσω στην δομή των κομματιών με αποτέλεσμα τα κομμάτια να βασίζονται σχεδόν αποκλειστικά στο rythm section (η κιθάρα δεν παίζει σχεδόν κανένα riff στο album, όλα τα riff  τα παίζει ο Flea).

 

Τον δίσκο τον προτείνω ανεπιφύλακτα στους μπασίστες, αφού ο Flea δίνει το πιο ώριμο παίξιμο του: δεν κάνει καθόλου slap και λειτουργεί σε song-writer mode. Ως αποτέλεσμα τα κομμάτια είναι αρκετά χορευτικά και έχουν μια funky-disco κατεύθυνση. Παρ'όλο που το μουσικό μου γούστο είναι πιο κοντά στο στυλ του Blood Sugar Sex Magik, με εξέπληξε θετικά η μουσική κατεύθυνση αυτή και ήταν κάτι πιο χρειαζόταν η μπάντα.

 

Πολύ ενδιαφέροντα αυτά που γράφεις, και ώριμα σαν εντυπώσεις. Κάτι τέτοια σχόλια θα με παρακινούσαν να ασχοληθώ λίγο παραπάνω με το άλμπουμ, αλλά φαίνεται πως οι αναμνήσεις πόνου από τις αλλεπάλληλες εξαρθρώσεις κάτω σιαγόνας λόγω... υπερφυσικών χασμουρητών μετά τα κορυφαία Μοther's Milk και Blood Sugar Sex Magik με παροτρύνουν να μην επιχειρήσω κάτι τέτοιο.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου