Προς το περιεχόμενο

Boss Gt-8 Settings


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hey Noiz!

 

Έχω το εξής θέμα: έχω την πεταλιέρα που ανέφερα στον τίτλο του θέματος και εχω φτιάξει ένα preset στο οποίο έχω 2 ήχους, το overdrive που παίζω γενικά και πατώντας το πετάλι "CTL" έχω τον ήχο lead αλλάζοντας απο channel A σε Β. Αυτό που θέλω είναι με το πάτημα του CTL να ανοίγει αυτομάτως και το delay, ώστε να μην χρειάζεται να πατάω 2 πετάλια (CTL και DELAY) κάθε φορά που είναι να παίξω lead. Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος ας στείλει απάντηση.

 

Καλές διακοπές!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάτα [sYSTEM], μετά PARAMETER, πήγαινε με τα βελάκια δεξιά αριστερά [->]  [ <-] μέχρι να εμφανιστεί “CTL PDL Func” (CTL pedal) χωρίς να αναβοσβήνει.

 

Γύρνα την ροδέλα μέχρι να γράψει "Assignable" και πάτα [EXIT].

 

Πάτα ASSIGN [CTL/EXP], μετά PARAMETER, πήγαινε με τα βελάκια δεξιά αριστερά [->]  [ <-] μέχρι να εμφανιστεί “CTL PDL Func” (CTL pedal) χωρίς να αναβοσβήνει, γύρνα την ροδέλα, και όταν δεις "Preamp Ch A/B" πάτα Write και [EXIT].

 

Πάτα ASSIGN [VARIABLE], γύρνα την ροδέλα μέχρι να δεις "U DELAY ON/OFF"

 

Πάτα Write [EXIT] και τέλος.

 

Αν κάτι δεν πάει καλά, θα είναι που δεν το καλοθυμάμαι γιατί έχω πολύ καιρό να το κάνω.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι δεν αλλαζεις τα A/B preamps με το νουμερο του patch? μετα θα εχεις επιπλεος εφε στο ctrl. Εγω για την ακριβεια εχω παρει και το FS6 της Boss που μου δινει 2 εξτρα ctrl οποτε σε καθε patch εχω πολλα "stompboxes" να παιζω  ;)

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι δεν αλλαζεις τα A/B preamps με το νουμερο του patch? μετα θα εχεις επιπλεος εφε στο ctrl. Εγω για την ακριβεια εχω παρει και το FS6 της Boss που μου δινει 2 εξτρα ctrl οποτε σε καθε patch εχω πολλα "stompboxes" να παιζω  ;)

Με τα νουμερα του patch μαλλον δεν με βολευει στη συγκεκριμενη περιπτωση, παντως το fs6 ειναι μια πολυ καλη ιδεα για επεκταση της πεταλιερας.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου