Προς το περιεχόμενο

Noiz Circus Mac Maxe


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι λέτε βρε? Μαραθώνα και Marillion δεν θα δούμε?

ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ?

Για να ολοκληρωθεί λοιπόν το event...ιδού και οι τελευταίοι (που έπαιξαν δεύτεροι) και να πούμε Χρόνια Πολλά και του χρόνου με περισσότερες συμμετοχές και με πιό δυναμικό Noiz Night. Είμαι σίγουρος ότι ο Κώστας, ήδη το δουλεύει! :P

Έψαξα τον Μarillion για να πάρω την έγκρισή του για να ανεβάσω τα videos, αλλά δεν τον βρήκα και πήρα τη πρωτοβουλία μόνος μου...γιατί παίζει καλά! ;). Όπως θα δείτε, ήμασταν μία πολύ σεμνή παρουσία, χωρίς σκισμένα παντελόνια, Μαντόνες και κουνήματα...

 

Αποφάσισα να ανεβάσω τα videos σε raw μορφή, γιατί...

1) Να είσασταν εκεί, εάν θέλατε καλύτερη ποιότητα! Και ήδη ξέρετε ότι ο Πετράν είχε κάνει καταπληκτική δουλειά στον ήχο, πάνω και κάτω από τη σκηνή.

2) Αυτή είναι η πραγματική αίσθηση της βραδυάς.

3) Γλυτώνουμε από παρατηρήσεις τύπου..."στο Ηammond οι μεσαίες ξύριζαν και ήταν ψηφιακούρες"!

4) Δεν ακούγονται τα λάθη και θα γλυτώσω από το Νέστωρα...

 

Το τρίτο video, είναι ιστορικής σημασίας γιατί όταν είχα πρωτοανεβάσει το κλιπ στο Noiz, τότε έβγαλε ο Admin το όνομα "σαχλόφωνο"...Προφανώς αφιερώνεται και στον TSotir ;)

 

 

 

 

ΥΓ. Ξέρω ποιός φώναζε "Ο Κατσαρός με το σαξόφωνο"...και επιφυλάσσομαι 8)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Όπως θα δείτε, ήμασταν μία πολύ σεμνή παρουσία, χωρίς σκισμένα παντελόνια, Μαντόνες και κουνήματα...

 

2) Δεν ακούγονται τα λάθη και θα γλυτώσω από το Νέστωρα...

 

3) Ξέρω ποιός φώναζε "Ο Κατσαρός με το σαξόφωνο"...και επιφυλάσσομαι 8)

 

1) Γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ.

2) Νομίζεις.

3)  ::)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε επιτέλους.

Για να φανεί ποίοι τέλος πάντων πάνε τη μουσική προς τα μπρός και όχι προς τα 1920.

 

Όλα τα λεφτα ψηφία στη πίστα για τον Macογέροντα και το Αxe(o) παλικάρι (Marillion) που δίδασκε μαζί του.

 

Θα πάω την πολυκάναλη ηχογράφηση στον Γιώργη το Σάββατο μάλλον.

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να φανεί ποίοι τέλος πάντων πάνε τη μουσική προς τα μπρός και όχι προς τα 1920.

 

δεν έχεις και άδικο !!!  ;D ;D

 

Πολύ καλή παρουσία για τους Mac Maxe, με ποιοτικότατο ήχο και κατασταλλαγμένο παίξιμο!

 

Μπράβο από μένα!  ;)

 

Κάποια από τα backing tracks γκρούβαραν απίστευτα (όλα ήταν ποιοτικότατα...) και ήθελα να ξέρω, ήταν δικά σας ή τα βρήκατε έτοιμα?

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια από τα backing tracks γκρούβαραν απίστευτα (όλα ήταν ποιοτικότατα...) και ήθελα να ξέρω, ήταν δικά σας ή τα βρήκατε έτοιμα?

2 ουσιαστικά ήταν τα ΒΤ, το δεύτερο και το τρίτο.

Το πρώτο κομμάτι ήταν ένας αυτοσχεδιασμός για 2 κιθάρες, μία συρραφή από κάποιες συνθέσεις που είχα φτιάξει.

Το δεύτερο ήταν ένα αυτούσιο ΒΤ και το τρίτο ένα διασκευασμένο midi file που είχα πειράξει παλιά.

Προσπαθήσαμε να είναι θέματα που να μπορούμε να παίξουμε και οι 2 (προφανώς το πρόγραμμα έγερνε προς τα εμένα γιατί ήμουν ο αδύναμος κρίκος...) 8)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νατααααα!!! Α ρε Ανεστη κλεβεις την παρασταση!!! Λιγο ''μετρο'' να ειχαμε ρε γαμωτο γιατι εγω ειμαι του...Berkley ;D...την επομενη φορα θα εχω ακουστικα με μετρονομο!!! :)

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ όμορφο και ατμοσφαιρικό παίξιμο κι από τους δύο σας.

Βρε Ανέστη το 'χεις το fusion (μιλάω πολύ σοβαρά) σε κάποιες εκφάνσεις του.

Συνεχάτε το κι εσείς βρε παιδιά και θα βγει καλό το ντουέτο και στο μέλλον!

Marillion, παίξιμο και ηχάρα super.

Ανέστη αλλιώς σε περίμενα κι αλλιώς σε άκουσα. Έχεις phrasing που σκίζει ανάλογα με το τι παίζεις.

Αλλά αυτή η Τ-60 μου πήρε τα μυαλά! Όπως έχω ξαναγράψει η πρώτη μου κιθάρα (που την έχω ακόμα φυσικά, 29 με 30 χρόνια) ήταν μια ταπεινή Τ-15.

Η Τ-60 σπέρνει αλλά δεν ήξερα ότι παίζει και τόσο καλό sax. ;D ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου