Προς το περιεχόμενο

EVH 5150 III Mini 50 Watt - Metal Test


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έλα ρε τρελέ, μεγειές!!! Πως τον βλέπεις?

 

Δεν εχω βγαλει ακομα βασιμο συμπερασμα... Βασικα οσο περισσοτερο παιζω τοσο περισσοτερο μου αρεσει... Δεν ειμαι 100% σιγουρος οτι μου αρεσει τρελα... Ειναι ενας πολυ καλος ενισχυτης με απο ολα επανω του...Νομιζω του λειπει λιγο resonanse . Τουλαχιστον με την δικια του καμπινα του λειπει σιγουρα...

 

Τωρα με ενα greenbacκ eminence μεγαφωνο που εχω εχω πολυ περισσοτερο ογκο... Δεν εχει τον ογκο του 6505+ , ομως ειναι πιο διαχειρισημος ως προς την ενταση για σπιτι κτλ... Θα εχω τελικη αποψη οταν ερθει το δευτερο μεγαφωνο και τα βαλω και παιξω 2χ12...

 

Γενικα κλασσικος 5150 παντως... Τιγκα στα μεσαια , κοβει ωραια... Μικρος , οχι εντελως ελαφρυς...Αλλα σιγουρα πιο pocket απο το γοουρουνι 6505+ ... Περισσοτερο γκειν απο τον 6505+ καλυτερο κραντσ καναλι που μονο κραντς δεν ειναι αφου παιζεις μεταλ ανετοτατα , καθαρο , εντελως καθαρο... Γενικα τρελο value φορ μονευ... Το μονο που μου λειπει ειναι λιγο επιπλεον resonance ... Ομως δεν ειναι σιγουρος... θελω λιγο χρονο...

 

Πλας οτι το γεγονος οτι η φεντερ δινει 5 χρονια εγγυηση... JJ Λαμπες οι stock !!!!!

Αρνητικο το γεγονος οτι γυρω γυρω εχει δερματινη και οχι τολεξ που βεβαια δειχνει ωραιο αλλα οχι , θα προτιμουσα τολεξ !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Einai οντως μικρος και πολυ κομψος... Γενικα εμενα η κομψοτητα με κερδιζει ... Ηχητικα θελω λιγο τον χρονο μου... Αλλα για να λενε ολοι οτι ειναι ο καλυτερος 5150 που βγηκε ποτεςςς , δεν μπορει να μην ξερουν... Οποτε σιγα σιγα θα το αγαπησω... Το νιωθω... Συντομα θα ακολουθησει και καποιο κλιπ με ντραμς μπασο κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κουκλί το όλο σετάκι. Να το βάλεις στο σαλόνι και να μην ντρέπεσαι  ;D

Από ήχο δεν τρελάθηκα, αλλά από τα βίδεό σου Άρη μην περιμένεις να βγούν και τίποτε συμπεράσματα της προκοπής. Είναι που είναι τα βίντεος γενικά μη αξιόπιστη πηγή από άποψη ήχου (και κυρίως αίσθησης), θέλουν και περισσότερη δουλειά τα δικά σου, άρα....

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίναι πολύ ωραίος και με γεια... Τι εννοείς όμως λέγοντας πως του λείπει το resonance;

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίναι πολύ ωραίος και με γεια... Τι εννοείς όμως λέγοντας πως του λείπει το resonance;

 

Eννοω οτι ειναι σχετικα Bright ενισχυτης και ενω εχω παρα πολυ gain  , δεν εχει αυτην την ογκιλλα-μπασιλα που εχει ο 6505+ !!!!! Στην μιξη και σε μεγαλες εντασεις μεσα σε isocab δεν φενεται... Εξαλλου ειναι δυσκολο να περασεις το resonance μεσα στην μιξη . Τουλαχιστον  εγω...

 

Και δεν χρειαζεται και resonance Η μιξη αλλα οταν παιζω μονος μου θα ηθελα να γεμιζει λιγο περισσοτερο η καμπινα με ηχο... δεν ειναι ευκολη η περιγραφη... Πιστευω οτι η λεξη resonance τα περιγραφει ολα !!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω οτι η λεξη resonance τα περιγραφει ολα !!!!!!!

 

ΔΕΝ τα περιγραφει γιατι απλα ειναι η ΛΑΘΟΣ λεξη....

 

Ογκο και μπασα θελεις τα οποια μονο μια ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ καμπινα θα σου δωσει.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου