Προς το περιεχόμενο

Αγορά B stock προιόντων από Thomann


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά !! Έχω ψηθεί να πάρω μία κιθαρίτσα απο thomann η οποία λέει πως είναι σε B stock.Απ'ότι έψαξα γενικώς για τα b stock ,είναι μεταχειρισμένα προιόντα.Η ερώτηση μου έγκειται στο αν μπορεί κάποιος να επιστευτεί την ακεραιότητα του οργάνου,και γενικώς σε αυτου του είδους τις αγορές.Η κιθάρα είναι αυτή εδώ http://www.thomann.de/gr/gibson_les_paul_studio_2013_v_b_stock.htm και το μόνο που αναγράφεται είναι πως μπορεί να έχει σημάδια χρήσης.Οκ χαίρω πολύ !!  :P Τους έστειλα και e-mail αλλά μου απάντησαν πως δεν έχουν περισσότερες λεπτομέρειες για την κιθάρα.Γενικώς, θα εμπιστευόσασταν μία τέτοια αγορά ,εφόσον δεν έχει δει κανεις το όργανο ?? Μπορεί να βασιστεί κανείς ή θα έρθει με καμία χαρακιά πάνω ή δεν ξέρω γω τι άλλο πρόβλημα ?!?!!? :-\

Γνωρίζω πως έχω την δυνατότητα να την στείλω πίσω αλλά θα προτιμούσα να μη μπώ στο τριπάκι αυτό ! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το bstock δεν ειναι απαραιτητα μεταχειρισμενα,μπορει να ειναι (τις περισσοτερες φορες) επιστροφες προϊοντων(δν το λες μεταχειρισμενο μετα απο 1-2 μερες χρησης) , ή καποια εκθεσιακα προιοντα,με το μονο που να μην ειναι στην αρχικη του κατασταση να ειναι η συσκευασια.Παντως ετσι κ αλλιως περνανε απο ελεγχο πριν δοθουν στον πελατη,και στην περιπτωση που βγει ελαττωματικο το προϊον ,στο αντικαθιστουν χωρις δευτερη σκεψη. ΕΙναι εταιρια που προσεχει πολυ να μην προκαλει αρνητικα σχολια,και ειναι πολυ βολικη με τους πελατες της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά δεν είναι να μπλέκεις με μπρος-πίσω σε όργανα. Θα σου κοστίσει πολύ.

 

Εγώ με την εμπειρία μου ως τώρα με τον Θωμα θα αγόραζα Β stock. Αλλά γενικότερα δεν είμαι και πολύ μανιακός με εμφανισιακά θέματα. Να παίζει καλά θέλω και οι γρατσουνιές είναι δευτερεύουσας σημασίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά δεν είναι να μπλέκεις με μπρος-πίσω σε όργανα. Θα σου κοστίσει πολύ.

 

Εγώ με την εμπειρία μου ως τώρα με τον Θωμα θα αγόραζα Β stock. Αλλά γενικότερα δεν είμαι και πολύ μανιακός με εμφανισιακά θέματα. Να παίζει καλά θέλω και οι γρατσουνιές είναι δευτερεύουσας σημασίας.

οσο και μανιακος να μην εισαι με τα εμφανισιακα του οταν δινεις 1000 ευρα για ενα οργανο που η αρχικη του ειναι 1100 απαιτεις τουλαχιστον να ειναι σε αριστη κατασταση.εγω για παραδειγμα αγορασα μεταχειρισμενο μπασο ΕΒΜΜ για 850ε ειχα κανα 2 χτυπηματακια στο headstock και κανα 2 στο σωμα αλλα σε τετοια τιμη δεν τα εδωσα σημασια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο μεν, αλλά φαντάσου να πάρεις ένα τέλειο εμφανισιακά όργανο και να ακούγεται χάλια?

 

Εκει θα προτιμούσα να παίζει άψογα και ας είχε και κτυπήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο και μανιακος να μην εισαι με τα εμφανισιακα του οταν δινεις 1000 ευρα για ενα οργανο που η αρχικη του ειναι 1100 απαιτεις τουλαχιστον να ειναι σε αριστη κατασταση.εγω για παραδειγμα αγορασα μεταχειρισμενο μπασο ΕΒΜΜ για 850ε ειχα κανα 2 χτυπηματακια στο headstock και κανα 2 στο σωμα αλλα σε τετοια τιμη δεν τα εδωσα σημασια...

 

Συμφωνώ απόλυτα ...

γιατί απο τι στιγμή που θα σκάσεις ένα χιλιάρικο θες να είναι και σε καλή κατάσταση !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον Thomann εχεις δικαιωμα επιστροφης 30 μερες οποτε μπορει να ειναι μια κιθαρα που δοκιμαστηκε για μιση ωρα ή δεκα ωρες καθημερινα επι τριαντα μερες σε αρκετους διαφορετικους χωρους. Φυσικα, used or new, ποτε δε ξερεις πως θα σου "κατσει" μια online αγορα. Προσωπικα θα το απεφευγα γιατι θεωρω ανεπιτρεπτη τη δικαιολογια ενος μαγαζιου του μεγεθους του thomann οτι εχουμε πολλες, που να ψαχνω να βρω τη συγκεκριμενη να την εξετασω και να τη φωτογραφισω για σενα.

 

Οταν ενα προιον ειναι μεταχειρισμενο περιμενω αναλυτικη περιγραφη και φωτογραφιες υψηλης ευκρινειας. Ειναι καιρος να το καταλαβει ο Thomann. To site του παραπεμπει σε sites περασμενης δεκαετιας και καλο ειναι να αλλαχθει. Επισης μπορει να εχει πολυ stock αλλα εδω και πολλα χρονια δεν ειναι το φθηνοτερο μαγαζι.

 

Πληροφοριακα, το κοστος επιστροφης μιας ηλ. κιθαρας απο Ελλαδα στη Γερμανια ειναι 100+ ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχεις προσέξει οτι η συγκεκριμένη κιθάρα είναι για αριστερόχειρες έτσι?

 

Δεν λέω να μην την πάρεις, απλά σε περίπτωση που σε μάγεψε η τιμή...

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληροφοριακα, το κοστος επιστροφης μιας ηλ. κιθαρας απο Ελλαδα στη Γερμανια ειναι 100+ ευρω.

 

Εγώ πάντως έχω επιστρέψει κιθάρα στον Thomann δωρεάν - κι απ'ότι είδα και για την συγκεκριμενη κιθάρα, ισχύει κανονικά η εγγύηση επιστροφής.

 

Σε ότι αφορά εμπειρία από αγορά B-stock του Thomann, έχω αγοράσει ενισχυτή και δεν είχε κάποιο ψεγάδι / χτύπημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου