Προς το περιεχόμενο
  • Νέες Αγγελίες
  • Να Μετράς Πιο Αργά - roberto30

    Να Μετράς Πιο Αργά   (Verse 1) Σ' αυτής της γης το οικόπεδο τι ζόρι εγώ τραβάω; Σ' αυτόν τον χωματόδρομο πως έμαθα να ζω.   Τι βλέπεις φίλη μοίρα μου; Τα λόγια μου σα χάνω Και τ' αδειο τωρα μου μυαλό στα πόδια σου πετώ    (Chorus) Να μετράς πιο αργά τη ζωή που θα φεύγει απ' το στρώμα μακριά. Μη τη διώχνεις ξανά. Στο ίδιο στρώμα και εγώ   να μετρώ πια αργά. Η ζωή μου - ζωή σου με τα μάτια κλειστά. Ένα νέο σκαλί. Α

    roberto30
    roberto30
    Music 11

    Dimsonic - Logic lock

    Το παρακάτω είναι πριν 4 χρόνια.   Στη φάση ανασυγκρότησης έπεσε σχετικο remaster

    dimsonic
    dimsonic
    Music 11

    Συνομωσία Των Θεών (Ομοιότητες)

    Κάποια στιγμή έπρεπε να γράφτει και κάτι με clean!!! Ξέθαψα λοιπόν μια παλιά μελωδία φωνής που υπήρχε στο μπαούλο και πάνω σε αυτή χτίστηκε το παρακάτω άσ(θ)μα. Οποιαδήποτε παρατήρηση καλοδεχούμενη :-)      Συνομωσία Των Θεών (Ομοιότητες)   (Verse1) Aν η ζωή σου μοιάζει... Αυγή που ψέματα σου τάζει Το αίμα αν σιγοβράζει... μοιάζουμε....   (Verse2) Αν κάτι σε τρομάζει.. Σαν γέρος κλόουν καμικάζι  Αν στο μυαλό φωλ

    leon7pap
    leon7pap
    Music 2
  • Προτάσεις

  • Tangerine Dream - Athens

    https://artxpress.gr/mousiki/synavlies/item/4697-synavlia-ton-tangerine-dream-stin-aithousa-tis-lyrikis-skinis-stayros-niarxos/

    trolley
    trolley
    Νέα

    UMG & TikTok

    Μετά από μία ανοιχτή επιστολή χθες στις 30/01/2024, η UMG (Universal Music Group) αποσύρει όλο τον κατάλογο τραγουδιών της από το TikTok. Όπως αναφέρει το δημοσίευμα, UMG και TikTok δεν κατάφεραν να συμφωνήσουν ώστε να αποδεχτεί ή UMG συμφωνία μικρότερης αξίας από την προηγούμενη συμφωνία που είχε. Έτσι ολόκληρος ο κατάλογος τραγουδιών της UMG θα αφαιρεθεί από το TikTok μετά την λήξη της τρέχουσας σύμβασης που λήγει στις 31/01/2024.     Πηγή: Universal Music   Εδώ η

    Μανώλης Χναράκης
    Μανώλης Χναράκης
    Νέα 28

    Νέα σειρά ηλεκτρικών κιθάρων Pacifica της Yamaha

    Δεν είμαι κιθαρίστας,  ωστόσο εαν ασχολούμουν ποτέ, οι καλές κριτικές θα έβαζαν τις κιθάρες της σειράς αυτής στα υπόψιν μου για αγορά. Η yamaha κυκλοφορεί νέα σειρά , οπότε παραθέτω αυτήν την είδηση ωστε να δημιουργηθεί μία συζήτηση απο τους έμπειρους και γνώστες :-)       https://uk.yamaha.com/en/products/musical_instruments/guitars_basses/el_guitars/pacifica/index.html#product-tabs

    Στάθης Π.
    Στάθης Π.
    Νέα 2
  • Νέα Βίντεο

  • Τελευταίες ανανεώσεις ροής

    1. 11

      Να Μετράς Πιο Αργά - roberto30

    2. 11

      Να Μετράς Πιο Αργά - roberto30

    3. 11

      Να Μετράς Πιο Αργά - roberto30

    4. 11

      Να Μετράς Πιο Αργά - roberto30

    5. 11

      Να Μετράς Πιο Αργά - roberto30

    6. 11

      Να Μετράς Πιο Αργά - roberto30

    7. 11

      Να Μετράς Πιο Αργά - roberto30

    8. 11

      Να Μετράς Πιο Αργά - roberto30

    9. 11

      Να Μετράς Πιο Αργά - roberto30

    10. 11

      Να Μετράς Πιο Αργά - roberto30

    11. 11

      Να Μετράς Πιο Αργά - roberto30

    12. 11

      Dimsonic - Logic lock

    13. 6

      mpamps - Dream Theater: Lines in the Sand (solo)

    14. 0

      Trashformers

    15. 2

      Συνομωσία Των Θεών (Ομοιότητες)

    16. 0

      BERNARD VAN ROSSUM QUARTET Amsterdam – Athens connection

  • Απαντήσεις στο forum

    • Με όλο τον (διαρκώς μειούμενο) σεβασμό, έτσι να μιλάς στην οικογένειά σου, αλλά να θυμάσαι ότι τελευταία έχουν σκληρύνει οι νόμοι για οικογενειακή κακοποίηση. Το ίδιο ισχύει και με τους κανονισμούς στο φόρουμ.   Είναι φανερό ότι είσαι εντελώς άσχετος για το πως λειτουργεί όλη αυτή η ιστορία με το ινφλουνεσινγκ, δεν πειράζει.     Έχει ήδη απαντηθεί ότι εγώ (και οποιοσδήποτε δεν το έχει κάνει επάγγελμα, σαν τον Σκοτ), δεν είμαι υποχρεωμένος να το κάνω αυτό που λες. Πάντως σε διαβεβαιώνω ότι ο μείκτης μου δεν έχει τοποθετηθεί στον κώλο μου.     Την βόλτα σου φίλε. Εδώ, σε αντίθεση με το σύμπαν σου, έχει καθένας δικαίωμα να γράφει ότι θέλει, εφ' όσον το κάνει με ευπρέπεια. Επίσης, αν δεν το πρόσεξες, κατάφερες να προσβάλεις και να φιλονικήσεις με όλους όσους συμμετείχαν στο thread και τόλμησαν να εκφέρουν άποψη διάφωνη με τη δική σου.    
    • γλωσσοφαγια παιδια!!!!! αυτο ειναι το σωστο ποστ!!!!! noiz.gr
    • Και καμιά καλή συνταγή αν έχεις για τίποτα περίεργα φαγητά, πόσταρε ελεύθερα, μην ντραπείς.👍 Το θέμα είναι η γνώση να μεταφέρεται και στους υπόλοιπους.👌
    • οπ, πανω στην ωρα ηρθα!!! που πηγε το θεμα στα αυτοκινητα!!! εγω, αν θα παρω κατι θα παρω to Tesla, το μοντελ το καινουριο που θα εχει αυτοματο πιλοτο επιπεδου 4 ή 5 ομως!!!!!!! ρηξτε μια φωτογραφια (παραγγελια) απο κανενα να φτιαχτουμε!!!!! υ.γ! στο "Από τα εξωτερικά όμως έκαμεν το σχόλιον ,όπου και ευρίσκετο για τας σπουδάς του.😁" που αναφερθηκε για καποιον, που εκραζε, (παιζοντας το φιλος σε συμφορουμητη απο οτι καταλαβα, διθεν και καλα), εδω κολλαει η παρημια μαλον! ο ανθρωπος μπορει να φυγει απο το χωριο. Το χωριο απο τον ανθρωπο ομως, ειναι δισκολο!!!!! δεν παιζει ρολο η καταγωγη γνωμη μου ειναι. Η παιδεία παιζει. Με τη γενικοτερη εννοια...!!! Το Noiz ειναι το μονο σιγουρο οτι δε πασχει απο τη καταρα της εποχης, το "ασ'το τωρα που να δημιουργω"!!!!! και επειδη γραφτηκαν πολλα του τυπου τι εκανε αυτος, τι εκανε ο αλλος, ποσταρω κι εγω, (Οχι δικο μου) αλλα κατι που, μεσω Νοιζ βρηκα και μου αρεσε, μου αρεσε γιατι ειμαι και ρομαντικη ψυχη!!!!!!!!!!  
    • Διαλείψεις έχεις trolley, να το κοιτάξεις ASAP. Είσαι ο πρώτος και ο μόνος που ήδη από την πρώτη σελίδα άρχισες τις θεωρίες συνομωσίας. Στην δε σελίδα 3 γράφεις το απίθανό  "Σοβαρά πιστεύεις ότι έχει φτιάξει όλα αυτά τα βίντεο χωρίς να πληρώνεται; Τα συνθ πως τα αγοράζει; Διαφήμιζε σαμπουάν; Δεν τον επικρίνω τον άνθρωπο, όλοι κάπως πρέπει να ζήσουμε, απλά θέλω να καταλάβω από ποια θέση μιλάει. Από την απάντησή σου συμπεραίνω ότι δεν ξέρεις, ή ότι επιβεβαιώνεις πως δεν ασχολείται και πολύ με τη μουσική". Ο τύπος είναι ένας από τους χιλιάδες κατόχους μεγάλων synth setups που ανεβάζουν βίντεο γιατί απλά έτσι γουστάρουν. Το να υποστηρίζει κανείς ότι όλοι αυτοί τα "παίρνουν" από τις ΧΨ εταιρείες για να ανεβάσουν τα βίντεο τους είναι το λιγότερο γελοίο. Όποιος έχει αποδείξεις ότι κάποιος πληρώνεται για να προωθεί το τάδε synth ας τις δείξει, αλλιώς ας βγάλει τον σκασμό. Τα "μπορεί/νομίζω/ίσως" δεν είναι αποδείξεις, είναι μπαρούφες.   Οι επιλογές του σε εξοπλισμό φαίνονται ασυνάρτητες σε αυτούς που βλέπουν synths μόνο σε φωτογραφίες. Αυτοί που χρησιμοποιούν synths καταλαβαίνουν ότι οι επιλογές του συγκεκριμένου μόνο ασυνάρτητες δεν είναι.   "Από την πόλη έρχομαι..." Νο1   "Από την πόλη έρχομαι..." Νο2   "Από την πόλη έρχομαι..." Νο3.   Συνάδελφος της Τούνη κι αυτός...   Ρε Trolley, μια και καθόμαστε εδώ και τα λέμε ωραία και όμορφα και συζητάμε περί ανέμων και υδάτων, μια και φρόντισες από το 2ο κιόλας ποστ να πηδήξεις (και) αυτό το θρεντ, δεν ανεβάζεις και καμιά φωτό από το δικό σου synth setup που έχεις, ή έστω κάποιο που είχες, έτσι ρε αδερφέ για να δούμε πως εσύ στήνεις τα synths σου, τι κονσόλα έχεις, που την έχεις και άλλες τεχνικές λεπτομέρειες. Περιμένουμε με αγωνία...
    • Λέμε λέμε. Πάμε στο κεντρο μια βόλτα, νύχτα. Μια χαρά είναι και δεν αστειεύομαι. Κοπελίτσες μόνες τους κυκλοφορούν και φοβούνται κάτι μαντραχαλαδες😄  Καλά λέει η Σαττι. Λέτε μονο μόνο λέτε.   Ε με τα τροχαία, τους ανήλικους και τις γυναικοκτονιες υπάρχει μια έξαρση, μεταπανδημικη θα έλεγα, αλλά γενικά είμαστε ασφαλείς. Πιο πολύ κατουρλιό μυρίζω από τα σκυλιά των ασυνειδητων. Υπάρχουν προβλήματα, τι να κάνουμε. Προσπαθουν οι κυβερνήσεις οι ελληνικές. Αυτό το αναγνωρίζω. 
  • Ενεργά θέματα

  • Νέα Θέματα

  • Clubs

  • Μόλις συνδέθηκαν

    • Alex Raptakis

      Alex Raptakis 723

      Μέλος
      Εντάχθηκε:
      Τελευταία φορά ενεργός:
    • cos_dr

      cos_dr 2.493

      Μέλος
      Εντάχθηκε:
      Τελευταία φορά ενεργός:
    • synthia

      synthia 0

      Μέλος
      Εντάχθηκε:
      Τελευταία φορά ενεργός:
    • tubarao

      tubarao 1

      Μέλος
      Εντάχθηκε:
      Τελευταία φορά ενεργός:
    • theoMusictech

      theoMusictech 4

      Μέλος
      Εντάχθηκε:
      Τελευταία φορά ενεργός:
    • kosmas9x2

      kosmas9x2 0

      Μέλος
      Εντάχθηκε:
      Τελευταία φορά ενεργός:
  • Νέα μέλη

    • dimaco4

      dimaco4 0

      Νέος
      Εντάχθηκε:
      Τελευταία φορά ενεργός:
    • ZionoiZ

      ZionoiZ 0

      Νέος
      Εντάχθηκε:
      Τελευταία φορά ενεργός:
    • Χατζουδησ Λακης

      Χατζουδησ Λακης 0

      Νέος
      Εντάχθηκε:
      Τελευταία φορά ενεργός:
    • PETROS NIKIFORAKIS

      PETROS NIKIFORAKIS 0

      Νέος
      Εντάχθηκε:
      Τελευταία φορά ενεργός:
    • Stel Kouk

      Stel Kouk 0

      Νέος
      Εντάχθηκε:
      Τελευταία φορά ενεργός:
    • Christer93

      Christer93 0

      Νέος
      Εντάχθηκε:
      Τελευταία φορά ενεργός:
    • TakisB

      TakisB 6

      Μέλος
      Εντάχθηκε:
      Τελευταία φορά ενεργός:
    • antonis989g

      antonis989g 0

      Νέος
      Εντάχθηκε:
      Τελευταία φορά ενεργός:
  • Tell a friend

    Love Noiz | Μουσική Τεχνολογία? Tell a friend!
  • Στατιστικά φόρουμ

    • Συνολικά θέματα
      62,5k
    • Συνολικές αναρτήσεις
      1m
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου