Προς το περιεχόμενο

the Blue Side Band - The Crawling Tiger


Shelter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο επιλογος αυτου  8)

 

Μετουσιωμένος σε ολοκληρομένη οπτικοακουστικη προταση.

 

 

Καλό Πάσχα εις άπαντες.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι εξαιρετικό από όλες τις απόψεις!

Πολύ ωραίος ήχος στις κιθάρες και παίξιμο. Το break στο 2:30 είναι όλα τα λεφτά.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι επίλογος στο Bells, στιχουργικά, συνθετικά, concept-ικά, all of the above; Μην είσαι κρυψίνους. :)

Ωραίο, ιν ένι κέις. 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαντάρα μεγαλη ειναι.. εβαλε και τα wooden rings στα drums.. νταξει.. πολυ καλος ηχος συνολικα.. Το "ανοιγουν" το blues γενικα.. πολλες επιρροες..

Ελλαδιστανός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Yeah! :)

 

Είναι πραγματικά εντυπωσιακό το πως έχει εξελιχθεί/δέσει  η μπάντα. Τους έχω παρακολουθήσει από την αρχή (αν αρχή ήταν όταν έγινε μέλος ο Shelter), ήμουν και στο πρώτο live,νομίζω...ήταν κάτι ιδιαίτερο από τότε, αλλά τώρα παίζουν σε τελείως άλλο επίπεδο.

 

Ωραίες κιθάρες. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Εμένα παίδες πάλι μου άφησε μια αίσθηση ότι πάρολο το παίξιμο και ολα ,το τραγούδι καπου δεν φτάνει την κορυφη που μπορεί να φτάσει.Κατα τα άλλα το παίξιμο είναι όντως πολυ καλό.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια :)

 

@Haris: έχω την εντύπωση οτι είναι επίλογος του bells στιχουργικά κυρίως. Συνθετικά και concept-ικά μάλλον κανείς δεν ξέρει :)

Νομίζω οτι αυτά καθορίζονται στο μεγαλύτερο μέρος τους από το songwriting, οπότε η ενορχήστρωση πάντα θα κινείται εντός των ορίων που θέτει αυτό.

 

Λόγω αυτών, βρίσκω χρήσιμη αυτή την κριτική:

 

  Εμένα παίδες πάλι μου άφησε μια αίσθηση ότι πάρολο το παίξιμο και ολα ,το τραγούδι καπου δεν φτάνει την κορυφη που μπορεί να φτάσει.

 

Νομίζω οτι κάθε μπάντα προσπαθεί να επιτύχει ακριβώς αυτό, να αναδείξει στο μέγιστο την πρώτη ύλη (το τραγούδι-σύνθεση). Αναγκαστικά, αυτό προσπαθούμε κι εμείς και όπως είναι φυσικό δεν μπορούμε ποτέ να ισχυριστούμε οτι το επιτύχαμε πλήρως, αλλά βέβαια θα συνεχίσουμε να το προσπαθούμε. Για μένα είναι ενθαρρυντικό αν θεωρείς οτι "παίρνει κι άλλο" ως προς την πρώτη ύλη :)

 

Ευχαριστούμε και πάλι για τα σχόλια, ελπίζω οτι σύντομα θα σας παρουσιάσουμε και δείγματα από το νεότερο υλικό μας :)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιο λόγο μου θύμισε τραγούδια του Nick Cave από τον τελευταίο του δίσκο. Τα δικά του σέρνονται, το δικό σας με νεύρο. Ατμοσφαιρικό, ωραίο.

Ένα πράγμα μόνο. Ο τραγουδιστής (που αν δεν κάνω λάθος λίγο μιμείται τον Cave;). Πρέπει να είναι λίγο αγχωμένος, λίγο βιάζεται, λίγο η προφορά, λίγο η τονικότητα που ήθελε λίιιιιγο πιο χαμηλά. Όπως και να το κάνεις όμως, επαγγελματική δουλειά.

 

   

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου