Προς το περιεχόμενο

Piece Of Joy - Do Your Best Thing


Sakis_Gallo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα!

 

μετα απο 3 χρονια παρουσιας καταφεραμε και ηχογραφισαμε το πρωτο δικο μας κομματι. Συντομα θα μπουμε και για τα δευτερο για να τελειωσουμε το πρωτο μας single.

 

η ηχογραφιση εγινε στα sin city studios με την πολυτιμη βοηθεια του Κωστα Κοφινα

 

ριξτε μια "αυτια" :)

 

 

για περισσοτερα https://www.facebook.com/pieceofjoy3

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καρέκλααααααα!!! Πολύ ωραίο (πιασάρικο-ξεσηκωτικό) και πολύ ωραίοι, αν και είχα την υποψία ότι παίζετε blues ::). Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία!  Όλα τα λευτά το "πνευστό" στο 2:15 ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!

Μπραβο μαγκες!

Παλιομοδιτικο funk-soul mood που δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο αντιστοιχα της αλλοδαπης.

 

Θα σταθω στο βασικοτερο:Φωναρα ο τραγουδιστης.Σπανιζουν οι καλες αντρικες φωνες στα αλητοφανκοσοουλ στη χωρα μας.

Ωραιες κιθαρες!

 

Δεν εχει ιδαιτερη σημασια αλλα μου λειψε κατι στα τυμπανα.Λιγο τσαλιμι παραπανω σε  καποια σημεια,ακουω το ιδιο μπιτ συνεχεια και ειναι σαν προγραμματισμενα ωρες ωρες.

Βεβαια..ισως να ναι πιο radio friendly ετσι.

 

Τα σεβη μου!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίοι παιδιά ! Εύχομαι ό,τι καλύτερο με τα κομμάτια σας. Είμαι πολύ φαν του είδους και σας άκουσα με πολύ ενδιαφέρον.

Στα συν ,η πολύ ωραία ερμηνεία του τραγουδιστή. Δεν είναι απλά σωστός και groovy,είναι και μέσα στο vibe. Δεν τραγουδάει απλά για να τραγουδήσει funk,το χει μέσα του νομίζω.

Μου έλειψαν τα πνευστά.Μη φανταστείς να το πλακώσετε στα θέματα αλά tower of power,απλά πχ θα μπορούσαν τα (tou tou tou rou rou) που γίνονται με φωνές μετά τα refrain να γίνονται από horn section. (ζητάω πολλά  :P)

 

Και πάλι μπράβο !

 

ps: Πόσο milo z ??  ;)

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ ωραίο! Μπράβο παιδιά!

 

Πολύ groovy, κεφάτο, σε κάνει να θέλεις να σηκωθείς απ' την καρέκλα και να κουνηθείς στο ρυθμό.

 

Η φωνή του τραγουδιστή πολύ ταιριαστή στο κομμάτι και με πολύ ωραία χροιά.

Το rhythm section άριστο όπως και το μικρό σόλο προτού μπει το πνευστό (ωραία προσθήκη κι αυτή).

 

Και πάλι μπράβο!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστουμε παιδια για το ακουσμα και τα σχολια

τωρα που ζεσταθηκαμε ετοιμαζουμε και το δευτερο :)

 

cigaret13

το πνευτσο ειναι kazzoo :P

 

freerock1974

τα τυμπανα ειναι επιτηδες τοσο απλα για τον λογο που να ανφερεις :)

 

Vasmar

αυτο με τα πνευστα το σκεφτικαμε αλλα επειδη θα θελαμε να μην εχει τεραστια διαφορα με οταν το παιζουμε Live το καναμε στην ακρη. επισης το badget ηταν πολυ πολυ περιορισμενο....

 

geodimitri

το σολο μου ηταν πιο μεγαλο αλλα με κοψαν στην παραγωγη χαχαχαχα

για αυτο και στο κλεισιμο μου δωσαν λιγο χωρο να χαρω και εγω χαχαχαχα

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Οντως ωραίο τραγούδι.

  Αμέσως κατάλαβα πάντως ότι το πνευστό είναι Kazoo,Πολύ ωραία προσθήκη ,απορώ πως ακόμα δεν αγόρασα ένα ,ειναι πανφθηνα.

  Μπράβο πάντως σε όλους ,κεφάτο με ωραία φωνη και ωραίο γκρουβ.Επίσης οι κιθάρες είναι πολύ του γουστου μου.Μπραβο και πάλι.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Επιτέλους ρε μάγκες! Μπράβο, πολύ ωραίο, και εις ανώτερα!

 

ΥΓ. Προς τους υπόλοιπους συν-φορουμίτες:

Η κοπελιά είναι "φρέσκια" κι ο Σάκης πιτσιρικάς  ;D, οι δυό άλλοι όμως είναι παλιές (πολύ όμως  ;D ) καραβάνες, με ιστορία κι εμπειρία, ο δε Αθάνας (μπάσο) έχει καταπληκτική φωνή, καιρός είναι να γίνει κι αυτό γνωστό - και πολύ άργησε...

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυνατο και "κουνιστο". ;D

Πραγματι ο Αθανασιαδης ειναι εξαιρετικη φωνη και οχι μονο σε σοουλοφανκ πραγματα.

Μπραβο καρντασια,καλοταξιδο και το κομματι γιατι αξιζει!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου