Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα Hum σε fender humbucker ???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάλημερα και χρονια πολλα .

 

Μου έφερε ενας φίλος μια squier με 2 fender noiseless και εναν fender humbucker . Οχι τους στοκ μαγνητες δηλαδη . Εχει γινει αναβάθμιση .

 

Αυτο που παρατήρησα ειναι οτι στην θεση 1-2 δηλαδη στην θεση που παίζει ολόκληρος ο humbucker και στην αμέσως επομενη όπου παίζει μίσος ο διπλός και ολόκληρος ο μόνος μαγνήτης mid ακούγεται hum . Εν αντιθέσει με τις άλλες θέσεις όπου τυπικά παίζουν οι ας το πούμε μόνοι οι οποίοι ειναι noiseless , δεν ακούγεται τίποτα .

 

 

Τσεκάρα λιγο τις κολλησεις κατω απο το pickguard , και δεν βρήκα κάτι ύποπτο . Πάραυτα τα ξεκολλησα και τα ξανα έφτιαξα κυρίως τις κολλήσεις του HB . Και πάλι ομως το ίδιο . Δεν ειμαι κανένας τρομερός συγκολητης αλλα οκ 3-4 κολλήσεις ξέρω να τις κάνω . Έχετε υποψην αν εχει θεμα ο συγκεκριμένος humbucker ? αν δεν κάνω λάθος ειναι ο dh1 η ίσως ο atomic .

 

Εκτός αν ειναι το ίδιο !! 

 

Το σετακι εχει δοκιμαστεί με διάφορα καλλωδια και διάφορους ενίσχυτες και τίποτα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου