Προς το περιεχόμενο

Μικρός λαμπάτος ενισχυτής για εξάσκηση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα παιδιά , σκέφτομαι να αγοράσω ένα μικρό ενισχυτή λαμπάτο για εξάσκηση στο σπίτι ο οποίος να μπορεί να παίξει αξιοπρεπή καθαρό γύρω στα 200 ευρώ.Έχω έναν τραντζιστοράτο 60W και πρέπει κάθε φορά να παίζω το πολυ στο 3 οπότε είπα να αλλάξω. Έχω δει αρκετούς και θα ήθελα την άποψή σας.Μερικοί απο αυτούς είναι

1) Blackstar HT-1

2) Bugera V5

3) Bugera BC15

4) Laney Cub 8

νομίζω καταλάβατε περίπου τι ψάχνω. Έχετε να μου υποδείξετε κάποιον συγκεκριμένο?? Εαν υπάρχει κάποιο αντίστοιχο θρεντ και δν το είδα σορρυ εκ των προτέρων.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για ΚΑΛΟ καθαρό το Νο1 το ξεχνάς...

Οι άλλο 3 είναι για το ΚΑΘΑΡΟ σαφώς ανώτεροι....

Στο dirty chanell παίρνει το αίμα του πίσω αλλά ζητάς καθαρό  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ΚΑΛΟ καθαρό το Νο1 το ξεχνάς...

Οι άλλο 3 είναι για το ΚΑΘΑΡΟ σαφώς ανώτεροι....

Στο dirty chanell παίρνει το αίμα του πίσω αλλά ζητάς καθαρό  :-\

 

 

Το αστείο είναι είναι ότι χρησιμοποιώ τον δικό μου ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ στο καθαρό κανάλι, σαν βάση για τα πετάλια μου. Το βρώμικο το βρίσκω ΠΟΛΥ μέτριο και θορυβώδες και το αποφεύγω. Δεν λέω ότι είναι σπουδαίο το καθαρό του, απλά λέω ότι έχω βολευτεί (για την ώρα) μαζί του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει αφού θέλετε να γίνω γραφικός πια...

 

ο ht1r είναι ο καλύτερος ενισχυτής σπιτιού τσέπης-ηχογράφησης που έγινε ποτέ και μια χαρά πετάλια πέρνει πάνω και έχει και τρελόfeedback. Δια του λόγου το αληθές πατάς πάνω στο Link μου και ακούς όλο το πρώτο άλμπουμ της μπάντας μου με το 90% των ηλεκτρικών γραμμένων σε αυτό που ακόμα το κλαίω που το έδωσα...

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o Bugera V5 ειναι ταξη Α !!! και με ενα Jensen 8' ALNICO 8 ohm αντι του 4 ohm που φοραει ειναι σουπερ και στα καθαρα.

επισης με αυτα τα 8 ohm συνδεεται πιο ευκολα και με επιπλεον ηχειο και βγαινει και παραεξω.

Εαν θες επιπλεον να τον αναβαθμισεις υπαρχουν αρκετα αρθρα στο διαδικτυο,αν και δεν θα χρειαστει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά αρχικά ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας και τις απαντήσεις. επειδή οι απόψεις προς το παρόν αναφέρουν μόνο 2 ενισχυτές σκεφτομαι να τους δοκιμάσω απο κοντά για να έχω και εγώ μια άποψη. Ξέρω που μπορώ να βρώ Αθήνα τον blackstar αλλά δεν έχω ιδέα για τον Bugera..Ξέρει κανένας κάποιο μαγαζί??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε just kst σε ευχαριστώ πολύ...απορώ πως μου ξέφυγε .... θα παω την επόμενη εβδομάδα να δοκιμάσω και τους δυο απο κοντά και βλέπουμε.... εαν έχετε κάποιον άλλο στο μυαλό σας πείτε μου... ευχαριστω πολυ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει και αυτος,

 

http://www.thomann.de/gr/ibanez_tsa5_tubescreamer_amp.htm

 

προσφορα του Θωμα με μεγαλυτερο ηχειο και ενσωματωμενο tubescreamer το οποιο ενεργοποιημενο χαμηλα λενε οτι βγαζει και πολυ καλα καθαρα.....το εχω παραγγειλει αλλα ακομα περιμενω.....για δοκιμες νομιζω τον εχει ο Τριμης στη Τρικουπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Φιλε εγω εχω το VHT 6 combo.

Επειδη ειπες για καθαρα ,προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος σε αυτο τον τομεα και γενικα.

Εκανα μια αλαγη στις δυο λυχνιες ειναι η αληθεια ,αλλα ειναι φοβερος ενισχυτης.Τον εχεις στο δεκα με στρατ και ακομα ειναι πεντακαθαρος και βρωμιζει με την πενια.Αν τον μπουσταρεις κιολας ασε βγαζει πολυ πραμα και feedback στο φουλ οπως ειπε και το παιδι παραπανω.Ειμαι τοσο ευχαριστημενος που αν και σκεφτομουν να τον δωσω για κανα μεγαλυτερο μαλον θα τον κρατησω για Home καταστασεις.

  Ασε που εχει δυο εισοδους και ανετα μπορεις να παιξεις και με ενα μπασο επανω μια ηλεκτρακουστικη ,μια φυσαρμονικα οτιδηποτε.

  Μιας και εχω χρονο τελευταια σκεφτομουν να κανω ενα αναλυτικο review για ανθρωπους που θελουν κατι φθηνο και οικιακο να παιζουν ,αλλα μαλον θα το κανω αργοτερα .Τσεκαρε τον παντως.Αξιζει.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου