Προς το περιεχόμενο

<<Σωστή>> σειρά πεταλιών...Γνώμες και απόψεις..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλημέρα και χρόνια πολλά...

Θα ήθελα τη γνώμη σας για τη σωστή (σε εισαγωγικά) σειρά,για τα πετάλια που παραθέτω

AMT Japanese wah

Distortion(any brand)

Digitech Chorus

Digitech Harmony Man

Digitech Digidelay

Joyo EQ

Jam clean booster

ISP Decimator

 

Σας τα αναφέρω με τη σειρά που τα έχω τώρα....

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

 

AMT Japanese wah>Distortion(any brand)>Digitech Harmony Man>Joyo EQ>Jam clean booster>ISP Decimator>Digitech Chorus>Digitech Digidelay

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δοκίμασε να τα βάλεις με βάση αυτό τον "μπούσουλα". Ασφαλώς και δεν υπάρχει σωστό και λάθος, εννοείται  ;)

 

http://jimbeck.com/pedalclinic/Order_of_pedals-Keeley.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

AMT Japanese wah>Distortion(any brand)>Digitech Harmony Man>Joyo EQ>Jam clean booster>ISP Decimator>Digitech Chorus>Digitech Digidelay

Πολύ ενδιαφέρουσα αλλαγή προτείνεις....

Σ ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δοκίμασε να τα βάλεις με βάση αυτό τον "μπούσουλα". Ασφαλώς και δεν υπάρχει σωστό και λάθος, εννοείται  ;)

 

http://jimbeck.com/pedalclinic/Order_of_pedals-Keeley.pdf

Αυτό αδερφέ το ξέρω...για το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ έχεις εσύ να μου προτείνεις καμμιά ιδέα σαν του SF??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτα τα 3 δεν εχουν ΚΑΜΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ στο τελος της αλυσιδας σου (ειδικα και 2 πρωτα αλλα και το τελευταιο μια και τα mod & delay pedals δεν βγαζουν θορυβο)

 

Joyo EQ

Jam clean booster

ISP Decimator

 

γενικα εχε τα πεταλια που με οποιοδηποτε τροπο ενισχυουν το gain/volume οσο πιο κοντα στην αρχη της αλυσιδας  & τα delay/reverb οσο πιο κοντα στο τελος της.  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό αδερφέ το ξέρω...για το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ έχεις εσύ να μου προτείνεις καμμιά ιδέα σαν του SF??

 

Αν το δεις προσεκτικά (και το ακολουθήσεις), θα πρέπει να τα βάλεις ως: AMT Japanese wah>Distortion(any brand)>>Joyo EQ>Jam clean booster>Digitech Harmony Man>ISP Decimator>Digitech Chorus>Digitech Digidelay  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτα τα 3 δεν εχουν ΚΑΜΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ στο τελος της αλυσιδας σου (ειδικα και 2 πρωτα αλλα και το τελευταιο μια και τα mod & delay pedals δεν βγαζουν θορυβο)

 

Joyo EQ

Jam clean booster

ISP Decimator

 

γενικα εχε τα πεταλια που με οποιοδηποτε τροπο ενισχυουν το gain/volume οσο πιο κοντα στην αρχη της αλυσιδας  & τα delay/reverb οσο πιο κοντα στο τελος της.  

Ευχαριστώ...

Όσο ζούμε μαθαίνουμε  :-\

Για να τα κουμπώσω μία έτσι.....

Αυτό το Harmony μου κάνει τη ζημιά που θέλει Drive send , drive return αν κι εγώ το έβαζα input , output και ήταν ok...Και μου πιάνει και τόσο χώρο  :-[

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το δεις προσεκτικά (και το ακολουθήσεις), θα πρέπει να τα βάλεις ως: AMT Japanese wah>Distortion(any brand)>>Joyo EQ>Jam clean booster>Digitech Harmony Man>ISP Decimator>Digitech Chorus>Digitech Digidelay  ;)

Eυχαριστώ πολύ...

Εσύ προτείνεις EQ PRE...  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστώ πολύ...

Εσύ προτείνεις EQ PRE...  ::)

 

Το EQ που προτείνω είναι post distortion όχι pre.

Αν παίζεις σε fx loop, θα έλεγα ότι τα Joyo EQ>Jam clean booster>Digitech Harmony Man>ISP Decimator>Digitech Chorus>Digitech Digidelay είναι στο loop και τα υπόλοιπα μπροστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου