Προς το περιεχόμενο

Υπαρχει πεταλι κιθαρας που να δινει "BOTTOM" ?


n4Sha

Προτεινόμενες αναρτήσεις

xaxaxaxa Mustafank ! ζηταω πολλα ? δε γινεται δηλαδη? ( εχει  master volume και το "τρεχω" σε καμπινα 1χ12)  :(

 

Έχει σημασία τι εννοεί ο καθένας με τον "καλό ήχο" και τι συμβιβασμούς (με τον εαυτό του) είναι διατεθειμένος να κάνει.  ;)

 

  Γενικότερα, θεωρώ ότι 120w λάμπας και εντάσεις δωματίου είναι 2 έννοιες, που δε χωράνε στην ίδια πρόταση.

Να φανταστείς ότι είχα 15w λαμπάτο και τον έδωσα, για να πάρω 5w (και πάλι μου ακούγεται δυνατός για το σπίτι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

... ηχο για εντασεις δωματιου με κεφαλι 120 βατ .

 

Νομίζω δεν φτάνουν ....

 

 

 

 

 

 

 

για να ρίξεις τον τοίχο απέναντι. ;D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω δεν φτάνουν ....

 

 

 

 

 

 

 

για να ρίξεις τον τοίχο απέναντι. ;D

Καρ Καρ Καρ καρ

  Ασχετο και σχετικο,παιζω στο τουιν στο γκαραζ στο 2 με 2,5 (εχω άπλα με την γειτονια)και μου ακουγεται νορμαλ ,σε ενα χωρο με ντουβαρια ετσι και 30 τμ.Απο την αλλη στο τελευταιο λαιβ σε μια αποθηκη αρκετα μεγαλη ,επαιζα στο 3.Τι παιζει

Αλλιως σκαει ο ενισχυτης σε ενα ανοιχτο χωρο με την ιδια ενταση και αλλιως σε ενα κλειστο?Εννοειτε οτι τον εχω τερματισει κιολας και δεν εχει πει κανεις τπτ,χαχαχαχαχαχαχα

 

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω δεν φτάνουν ....

 

 

 

 

 

 

 

για να ρίξεις τον τοίχο απέναντι. ;D

 

Μα γι' αυτό θέλει "πετάλι κιθάρας που να δίνει "BOTTOM". Για να επιτευχθεί ο απόλυτος συντονισμός με την τοιχοποιία της πολ/κίας! Αλλιώς υπάρχει και ο Marshall Major...  ;D

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλιως σκαει ο ενισχυτης σε ενα ανοιχτο χωρο με την ιδια ενταση και αλλιως σε ενα κλειστο?

Ναι. Λέγεται ανάκλαση του ήχου.

 

 

Μπάσο μπορείς να προσθέσεις στη κιθάρα.

Bottom όμως έχει μόνο το μπάσο.

 

Μπορείς όμως να προσπαθήσεις.

Βλέπουμε με συμπάθεια τις αποτυχημένες προσπάθειες.  ;D

Φτάνει να διαρκούν λίγο, να μην κουράζουν και βέβαια είναι επιβλαβείς στον ήχο του γκρουπ. ;) 8)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου