Προς το περιεχόμενο

Ο βασιλιας της ηχογραφησης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://recordingking.com/products/guitars-all-models/guitars-rom06-cfe4

μου αρεσει το σκουρο ξυλο στο σωμα και το μπρατσο της, σε συνδυασμο με το πολυ λευκο καπακι και το διακριτικο μπιντινγ, μου αρεσει και το ισιο τελειωμα του headstock χωρις φιγουρες και που δεν εχει σημαδια στην ταστιερα… φαινεται να εχει και λεπτο - μικρο σωμα… και αυτο καλο, θα ελεγε κανεις οτι αυτος ο κατασκευαστης εχει καλο γουστο,  αν δεν ειχε τοσο τραγικο ονομα………………………

 

φτιανουν καλες κιθαρες αυτοι παιδια; εχει πιασει κανεις ποτε recording king? αλλως τι εχετε ακουσει?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ονομα γιατι ειναι τραγικο?Μια χαρα μου ακουγεται .Τεσπα.

θελει να υποβαλλει το ποσο καλος ειναι στην ηχογραφηση (?) που εξαρταται απο 1000 ακομα πραγματα εκτος το οργανο, δηλαδη και στα ηλεκτρικα του να αναφερεται… οταν αγοραζεις ακουστικη πρωτα απ’ ολα αγοραζεις ξυλα, ταιργιαγμα νερων  φινιριζα, αντοχη στο χρονο,  δεν βρηκε καλο ονομα… δεν βρισκω και πληροφοριες, για καμια yamaha με βλεπω,εχει καλες τιμες παντος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελει να υποβαλλει το ποσο καλος ειναι στην ηχογραφηση (?) που εξαρταται απο 1000 ακομα πραγματα εκτος το οργανο, δηλαδη και στα ηλεκτρικα του να αναφερεται… οταν αγοραζεις ακουστικη πρωτα απ’ ολα αγοραζεις ξυλα, ταιργιαγμα νερων  φινιριζα, αντοχη στο χρονο,  δεν βρηκε καλο ονομα… δεν βρισκω και πληροφοριες, για καμια yamaha με βλεπω,εχει καλες τιμες παντος

 

Δεν τις ξέρω τις συγκεκριμένες, αλλά θα συμφωνήσω για το χάλια όνομα..

1. δηλαδή για live δεν κάνει;

2. Χαλάρωσε μεγάλε..

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φτιανουν καλες κιθαρες αυτοι παιδια; εχει πιασει κανεις ποτε recording king? αλλως τι εχετε ακουσει?

 

Μαμανε και δερνουνε,στα λεφτα τους δεν υπαρχουν καλυτερες (και στη διπλασια τιμη δεν υπαρχουν καλυτερες)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαμανε και δερνουνε,στα λεφτα τους δεν υπαρχουν καλυτερες (και στη διπλασια τιμη δεν υπαρχουν καλυτερες)

 

Συμφωνώ, έχω πάρει αυτήν:

 

http://www.recordingking.com/products/guitars-all-models/guitars-rp06

 

πριν δύο χρόνια από Thomann για 220 ευρώ, απόλυτα ευχαριστημένος.

Έχε το νου σου και στο πλάτος του nut για κάθε μοντέλο - εγώ το ήθελα σχετικά μεγάλο (1-3/4" = 44.45 mm) αυτή που πόσταρες έχει πιο σύνηθες ( 1-11/16"  = 42.86 mm).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

H Recording King, προέρχεται από την εποχή του μεσοπολέμου, και είναι προϊόν της νέας, τότε, μόδας, των mail order οργάνων.

 

Για λογαριασμό της μάρκας, έφτιαχναν όργανα διάφορες βιοτεχνίες της εποχής, μεταξύ άλλων και η Gibson. Oπότε όσον αφορά το όνομα και το logo, είναι δανεικό από την εποχή εκείνη, οπότε, σε κάποιον που θέλει vintage-oriented όργανο, θα του φανεί ελκυστικό. (φυσικά δεν έχει να κάνει με την ικανότητα του οργάνου να 'γράφει' καλά, ούτε και είναι marketing hype).

 

Στο δια ταύτα, πλέον η μάρκα είναι (φυσικά) κινεζικής κατασκευής, με εξαιρετικό vfm, όσον αφορά τον ήχο και τα specs. Στα χέρια μου δεν έχει πέσει συγκεκριμένο, αλλά έχω τσεκάρει από κοντά παλιότερα τις Johnson, πριν αυτές γίνουν recording king. Nα υπολογίζεις ένα καλό ποσό για ταστοδουλειά και setup, μετά από το οποίο θα έχεις ένα trouble free, ευκολόπαικτο, και όμορφο όργανο...

 

(πάντα με επιφύλαξη και μια μικρή καχυποψία, σε αυτά τα επίπεδα τιμής).

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαμανε και δερνουνε,στα λεφτα τους δεν υπαρχουν καλυτερες (και στη διπλασια τιμη δεν υπαρχουν καλυτερες)

 

Aυτο, χωρις καμια υπερβολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για τις απαντησεις, δεν περιμενα να εχει τετοιες συστασεις η κιθαρα… και οταν μαθεις οτι το λογοτυπο ειναι αλλης εποχης ακουγεται διαφορετικα… μαλλον θα παω για αυτη, να υποθεσω οτι μονο στο thomann  υπαρχει στη ευρωπη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για τις απαντησεις, δεν περιμενα να εχει τετοιες συστασεις η κιθαρα… και οταν μαθεις οτι το λογοτυπο ειναι αλλης εποχης ακουγεται διαφορετικα… μαλλον θα παω για αυτη, να υποθεσω οτι μονο στο thomann  υπαρχει στη ευρωπη;

Εγω και αλλης εποχης να μην ητα το λογκο ,μου βγαζει κατι vintage και ωραιο και τσαμπουκαλιδικο ,δηλ το fender ακουγεται καλυτερο.Φτερο αυτοκινητου δεν σημαινει στα αγγλικα νομιζω.Μην τρελαθουμε κιολας.Recording king ,κατι απο elvis κατι απο delta blues μονο εγω το ειδα ετσι σαν ονομα?Τεσπα χτυπα μια και πες μας τι παιζει και γω ζαχαρωνω μια στο θωμα τελευταιως .

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου