Προς το περιεχόμενο

Broken Guitar Neck και άλλα τέτοια δαιμόνια!!!


HellFire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανάταξη λαιμού κιθάρας, με νάρθηκα και βαψιμο after. ;D

Ειχα γράψει σε πιο παλιό μου post, οτι είμαι αντίθετος στο απλό κόλλημα  headstock.

Να τι εννοούσα, καλά παιξίματα Βαγγέλη.

br.thumb.jpg.1730e9a569706b0172ae821ae2ecf760.jpg

missing_parts.thumb.jpg.bf7da404ff831143657efe7628bde5a7.jpg

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πολύ καλή δουλειά!

 

Αν και γενικά δε θα καταλάβω γιατί δεν την έχουν ψήσει να λάβουν μέτρα κατά του σπασίματος των headstock σε λεσπολοειδή. Θα μου πεις τι δεν καταλαβαίνεις... Σιγά μην αλλάξουν την μονάκριβή τους "παράδοση". Αλλαγή στα ηλεκτρικά έγχορδα που ήταν επαναστατικά όταν βγήκαν; Τι λες τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή δουλειά!

 

Αν και γενικά δε θα καταλάβω γιατί δεν την έχουν ψήσει να λάβουν μέτρα κατά του σπασίματος των headstock σε λεσπολοειδή. Θα μου πεις τι δεν καταλαβαίνεις... Σιγά μην αλλάξουν την μονάκριβή τους "παράδοση".

Γιατι δεν ενδιαφερει την φθηνη παραγωγη η ποιότητα του ξύλου μου εχει τυχει και μενα και το ξύλο μοιάζει σαν χαρτόνι ;D

Επισης αν ήταν τρια κομμάτια το μπράτσο με τα νερα του μεσαίου ανάποδα δεν θα έσπαγε αλλά αυτό στοιχίζει οταν κανεις παραγωγη

 

Hellfire Νίκο εύγε νέε μου :D

Αυτά κανεις και δε φτιάχνεις καμμια νεα κιθαρα να χαζέψουμε?

 

Ιούνιος 21 οι ερασιτ. Οργανοποιοί έχουμε έκθεση εσύ τι θα φέρεις?

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ερωτημα ειναι, μια ακριβη λεσπολ με διαφανο βερνικι, θα την εφτιαχνες με τον ιδιο τροπο; τη ωρα που σε ενα ‘’καθαρο’’ σπασιμο ειναι δυνατον να φαινεται ελαχιστα μια γραμμη σαν ραγισμα απλα κολλωντας το σωστα…

 

στο σπασιμο σου παντως ειχες χασει πολλα κομματακια… που σημαινει οτι μπηκε και στοκος…  ετσι εσπασε πεφτοντας;  συνηθως το ξυλο απλα ανοιγει απο τη πισω μεργια του χεντστοκ  και το μερος απο την αντιθετη του σπασιματος κραταει… εσυ μετα το εκοψες τελειως σωστα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή δουλειά!

 

Αν και γενικά δε θα καταλάβω γιατί δεν την έχουν ψήσει να λάβουν μέτρα κατά του σπασίματος των headstock σε λεσπολοειδή. Θα μου πεις τι δεν καταλαβαίνεις... Σιγά μην αλλάξουν την μονάκριβή τους "παράδοση". Αλλαγή στα ηλεκτρικά έγχορδα που ήταν επαναστατικά όταν βγήκαν; Τι λες τώρα...

 

Καλα τα λες...

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν ενδιαφερει την φθηνη παραγωγη η ποιότητα του ξύλου μου εχει τυχει και μενα και το ξύλο μοιάζει σαν χαρτόνι ;D

Επισης αν ήταν τρια κομμάτια το μπράτσο με τα νερα του μεσαίου ανάποδα δεν θα έσπαγε αλλά αυτό στοιχίζει οταν κανεις παραγωγη

 

Hellfire Νίκο εύγε νέε μου :D

Αυτά κανεις και δε φτιάχνεις καμμια νεα κιθαρα να χαζέψουμε?

 

Ιούνιος 21 οι ερασιτ. Οργανοποιοί έχουμε έκθεση εσύ τι θα φέρεις?

 

+1 σε αυτα που λες Νασο, οπως και οτι περισσοτερος ογκος ξυλου κατω απο το Headstock

δεν θα εβλαπτε κανεναν...

Στην εκθεση μαλλον θα φερω.... τον μικρο, να παιξει ντραμς ;D.

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου