Προς το περιεχόμενο

προγραμμα για εφε στο pc


Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα μπορουσα με καποιο προγραμμα να εχω εφε στην κιθαρα(αντι για πεταλιερα ενα πραγμα..) αν την συνδεω με το pc μεσα απο line in? αν η κιθαρα μου ηταν usb η midi θα γινοταν καλητερα? υπαρχει καποιος τροπος να αποκτησει μια κιθαρα midi και usb?

δεν ξερω αν καταλαβατε ακριβως τι λεω...

o hope, no life, just pain and fear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

1) Guitar Rig (software Mac-Pc)

2) Roland Gr-20 (midi πεταλιέρα)

και τα 2 μαζί ο τέλειος συνδιασμός εάν έχεις 1.200 ευρώ περίπου...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ξέχασα εάν δεν έχεις κάρτα με midi input (γιατί το απόλυτο είναι να συνδέεις το GR 20 με τα VST του υπολογιστή σου) θέλεις και ένα τύπου Esi-Romio (40-50 ευρώ) www.Thomann.de ή Νάκας 75 ευρώ...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο σκοπος ειναι να μην παρω πεταλιερα.. αν παρω αυτο το προγραμμα θα μπορεσω να το δουλεψω παραλληλα με ενα πεταλι?(τσιγκουνιες ε?) θα συνδεω την κιθαρα με τον ενησχυτη και μετα με την καρτα ηχου η κατευθειαν στο line in?

θελω να κανω το pc μου πεταλιερα να στο πω απλα.. γινεται αυτο? και σε πιο βαθμο?

πολλα δεν θελω?

o hope, no life, just pain and fear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το Guitar rig δουλεύει και χωρίς την Hardware μορφή του (πεταλιέρα) και το Pc σου γίνεται πεταλιέρα εύκολα...τώρα για το midi δεν γίνεται χρειάζεσαι κάτι σε μορφή roland-teratek γιατί χρειάζεται να μπεί ένας έξτρα μαγνήτης midi στην κιθάρα.

δες στο site της Ρολανδ και θα καταλάβεις.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπων.. ενα μηχανιμα στο οποιο θα συνδεω 5-6 κιθαρες και απο κει στο pc για να γινεται η επεξεργασια και τα εφε(κατι σαν εξωτερικη καρτα ηχου και μοικτη μαζι) και μικροφωνο και να ηχογραφει στο pc αλλα με καλη ποιοτητα... τι ειναι αυτο που μου χρειαζεται? μπερδευτικα και εγω..

και κατι τελευταιο γιατι σας ζαλισα.. πεταλι που να μπορω να βαζω αυτα τα εφε σαν να ειναι πεταλιερα υπαρχει? αν οχι μπορει να γινει κατι? με σωζεται παιδια!!!

o hope, no life, just pain and fear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...τι ειναι αυτο που μου χρειαζεται?

Πρώτα πολλά λεφτά, δεύτερον μάλλον μια κονσόλα...και τέλος μπέρδεψες και εμένα...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας μικρος μηκτης γυρω στα 100 ευρω δεν θα κανει την δουλεια? η καρτα ηχου μου παραμορφωνει λιγο οταν συνδεω την κιθαρα.. αν την συνδεσω χωρις τον ενισχυτη θα υοαρξει προβλημα η απλα δεν θα παιξει? με το πεταλι μπορουμε να κανουμε κατι η οχι?

o hope, no life, just pain and fear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου